בן שושן וטאקטש בפניה לשר ארדן: “מבקשים את התערבותך המיידית לשיפור רמת הביטחון האישי בעיר חיפה”.

יניב בן שושן ועו"ד אושר טאקטש, בשם חברי צעירי הליכוד בחיפה, שיגרו מכתב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, בו הם מבקשים את התערבותו המיידית לשיפור רמת הביטחון האישי בעיר חיפה ובשכונת הדר בפרט.

יניב בן שושן

במכתב ציינו בן שושן וטאקטש, כי רמת הביטחון האישי בחיפה ובשכונת הדר בפרט, הגיעה בשבועות האחרונים לשפל חסר תקדים.

“לפני כחודש הובערו בשכונת הדר 3 דירות על יושביהן. ברגע אחד נותרו הדיירים מחוסרי כל וללא קורת גג. הסיבה להצתה- סכסוך בין סוחרי סמים הפועלים באזור לבין צרכני הסמים. יום למחרת האירוע “מופע האימים” המשיך, כשחבורת בריונים יושבים באחד הרחובות המרכזיים, רחוב הקישון, בשכונה ומטילים אימתם על העוברים ושבים, תופסים עוברי אורח מכים אותם, משליכים חפצים מכל הבא ליד- סלעים, קרשים ובקבוקי זכוכית ועושים כל העולה על רוחם”.

עוד צוין במכתב כי , משטרה שהוזמנה למקום לא הועילה, ובכל פעם שעזבו השוטרים שבו הפורעים לסורם. אם לא די באלה, באותו הערב נמצא אדם שרוי באותו הרחוב כשהוא מתבוסס בדמו, מבלי שהסיבה לכך ידועה. בהמשך  נמצא אדם ללא רוח חיים, זאת לאחר שבמהלך הלילה נשרפה דירתו כשהוא בתוכה. גם מקרה זה התרחש בשכונת הדר. השניים ציינו, כי  אין המדובר במקרים חד פעמיים, וכי מדובר במחזה שכיח בשכונת הדר, לב ליבה של העיר חיפה.

“נוכח אירועים חוזרים אלה, פוחדים תושבי השכונה לצאת מביתם משך כל שעות היום, וכפועל יוצא לא יכולים לקיים שגרת יום תקינה. תושבי שכונה שלמה שרויים בחרדה אמיתית, פן יבולע להם, זאת כשאף אחד מהגורמים האמונים על שמירת החוק והסדר, לרבות משטרת ישראל, פועל כדי להשיב להם את תחושת הביטחון”, הודגש במכתב.

עוד נכתב: “שאר תושבי חיפה, אשר בעבר פקדו באופן שוטף את שכונת הדר, לצורכי עבודה, קניות ובילוי, מדירים את רגליהם מהשכונה, בעיקר נוכח האירועים האחרונים, ועקב הפעילות העבריינית הענפה בשכונה לצד רמת הביטחון הנמוכה מאוד ואוזלת ידה של המשטרה ועיריית חיפה בכל הנוגע לטיפול בשכונה. חשוב לציין שהדאגה לביטחון אישי לא ניתנת לתושבים לפנים משורת הדין. הגנה וביטחון אישי אינם בגדר טובה הניתנת לתושבים! זאת זכותם הבסיסית, זכות יסוד המגיעה להם מכח היותם תושבי ואזרחי המדינה. זאת אחת מהחובות המוטלות על המשרד לביטחון פנים שבראשותך והרשות המקומית, קרי עיריית חיפה. אך למרות זאת, ראש עיריית חיפה יונה יהב, וחבריו להנהגת העיר בוחרים להתעלם מהמצב הקשה של התושבים בשכונה ולשכוח מכך ששכונת הדר היא תחת אחריותם, ומחובתם לדאוג לביטחון תושביה”.

“כתושבי חיפה החברים בקבוצת צעירי הליכוד חיפה ובתנועת הליכוד שאתה בין נבחריה, לא נוכל להסכים למצב שבו שכונה שלמה מופקרת ומנוהלת, הלכה למעשה על ידי פורעי חוק- עבריינים, שודדים, רוצחים וסוחרי סמים. אנו פונים אליך בבקשה להפנות משאבים באופן מיידי, לטיפול במצוקה שבו שרויה שכונת הדר והעיר חיפה כולה, לשים את הדר בראש סדר העדיפויות של המשטרה, ובהתאם לכך לתגבר את מספר הניידות והשוטרים הפועלים בשכונת הדר, להגביר את האכיפה במקום ולהחזיר את תחושת הביטחון האישי לתושבי השכונה בפרט ולתושבי העיר חיפה בכלל, באופן מיידי, ועד אשר ישוב הסדר על כנו”.

מהמשטרה נמסר לחי פה בתגובה: “בשנת 2017 הגדירה משטרת ישראל את מרכז הדר בחיפה כאזור למיקוד פעילות אכיפה ושירות. במהלך השנה בוצעו באופן שוטף פעולות משטרתיות רבות למיגור הפשיעה, בדגש על  עבירות אלימות, בריונות , סמים וזנות .בפעילות לטובת בטחון תושבי העיר, לוקחים חלק שותפים רבים ביניהם, מתנדבים, גורמי העירייה והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול. הפעילות הוכיחה עצמה שכן, בהשוואה לשנה שעברה פחתו משמעותית מקרי האלימות באיזור לאור מיקוד הפעילות. המשטרה ושותפיה ימשיכו במיקוד פעילות  זו במטרה להמשיך מגמה זו”.

מהמשרד לביטחון פנים לא נמסרה תגובה.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

יניב בן שושן

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.