הכירו את מנהלי בתי הספר החדשים בחיפה לשנה”ל 2017 – 2018

בבתי הספר אהוד, אינשטיין, בית הספר למדעים וספורט, רמות ובית הספר האנתרופוסופי עלייה בבת גלים יתחילו בעוד חודש לעבוד מנהלים חדשים. כמעט כולם חסרי ניסיון ניהולי, האם הם ילמדו תוך כדי תנועה או שהתלמידים ישלמו מחיר על חוסר ניסיונם? ימים יגידו.

באחד בספטמבר, 2017, שישה מנהלים חדשים יחלו את דרכם בניהול בתי ספר בעיר. ההורים בבתי הספר מנסים לברר לקראת מה הם הולכים – שיפור עבור הילדים או חלילה הליכה אחורה.

ההורים, כמובן,  פונים לשאול הורים בבתי הספר בו המנהלים לימדו או ניהלו, ומספר הדעות הוא כמספר ההורים ששואלים. פנינו למנהלים עצמם לשמוע מה הם מתכננים. הכוונות של כולם טובות וכולם מגיעים עם המון רצון טוב ללמד ולנהל. בעוד מספר חודשים ניתן יהיה לראות האם הכוונות הטובות הפכו להיות הצלחות בפועל.

 

בית הספר אהוד – סיגל אזולאי

בית הספר אהוד – סיגל אזולאי.

בבית הספר לומדים כ – 600 תלמידים בכ – 25 כיתות. השנה הוחלף שמו של בית הספר והשתנו התכנים הייחודיים לו. בית ספר אהוד נקרא מהשנה על שמו של שלמה תל ז”ל, ובמהלך השנה שחלפה היה ניסיון ללמד בבית הספר תכנים בתחום התקשורת, אך בעקבות תגובות ההורים, הוחלט שתכניות אלה יהיו אופציה להעשרה. עד לשינוי התכנים בבית הספר, היה זה בית הספר היחיד בעיר שתכניותיו עסקו בדמות תנ”כית – אהוד בן גרא, שלזכרו נקרא בית הספר והרחוב שבו הוא שוכן.
את בית הספר תנהל מהאחד בספטמבר מי שהייתה 10 שנים מנהלת בית הספר רוממה בשכונת רוממה החדשה, סיגל אזולאי.

אזולאי הצעידה את בית הספר רוממה קדימה ורשמה לזכותה את הגידול במצבת התלמידים. בשנה האחרונה היא החליפה אזולאי מנהלת בבית הספר מגינים בקריית חיים.
מי שניהלה עד עכשיו את בית ספר אהוד היא עדנה דוד, שהחליפה לפני מספר חודשים את חני לידור כמזכירת הסתדרות המורים במחוז, ולכן לא הייתה יכולה להמשיך בתפקידה הקודם ולנהל את בית הספר אהוד.

“יש לי הכבוד לקבל את אחד מבתי הספר הקהילתיים המובילים בחיפה בזכות ניהול למופת ושיתופי פעולה של כלל הקהילה , אנשי צוות והורים”, אמרה היום אזולאי, “אני מצפה ללמוד, להכיר, לשמר ולהמשיך להוביל עם האני מאמין שלי של מדיניות הדלת הפתוחה, שיתוף הקהילה תוך שקיפות מלאה, ראיית הילד והפרט במרכז ומתן מענה והעצמה לכל באי בית הספר כל אחד ואחת עם הייחוד והצרכים שלו”.

 

בית ספר אינשטיין – חגית סלע

מנהלת בית ספר אינשטיין: חגית סלע

מיכל כהן סיימה את תפקידה כמנהלת בית הספר ואת מקומה תמלא מהאחד בספטמבר חגית סלע. בית הספר זוכה למחמאות רבות על ההישגים הפדגוגיים והפעילות החברתית הענפה.  מי שתחליף את כהן, חגית סלע, עבדה עד עתה בבית הספר השש שנתי כרמל זבולון ביגור, והיא עוברת מהתיכון לניהול בית ספר יסודי.
“אתחיל בלהכיר את קהילת בית הספר, התרבות הארגונית , נקודות החוזק ונקודות לחיזוק”, אמרה היום סלע, “אחת המטרות המרכזיות שלי היא ליצור אקלים מיטבי בבית הספר למורים , לתלמידים ולהורים . ובנימה אישית, ברצוני להודות למיכל כהן, המנהלת היוצאת על החפיפה המקצועית, הרצינית והמסורה שהיא מעבירה לי בימים אלה”.

 

בית ספר רמות – עמית מיטנר דורון

מנהל בית ספר רמות: עמית מיטנר דורון

מנהלת בית הספר רמות, עדנה סיקולר, יוצאת לפנסיה ואת מקומה ימלא עמית מיטנר דורון, שעבד עד עכשיו בבית הספר רעות.

אין עוררין על כך שסיקולר קידמה מאוד את בית הספר, בשנים בו ניהלה אותו. בבית הספר, שנמצא בשכונת שפרינצק, לומדים כ- 360 תלמידים ב – 12 כיתות ועוד 4 כיתות של חינוך מיוחד.
עמית מיטנר אמר היום כי הוא שמח וגאה להצטרף למשפחת “רמות” ולעשייה הברוכה שנעשית בביה”ס. “בזכות צוות מקצוען, קשוב ואמפתי אנו נימצא בחזית ההישגים והעשייה הערכית בעיר. בימים אלה, ביה”ס מותח את פניו ומתארגן לקראת שנת הלימודים החדשה שתעמוד בסימן שמירה על האיכויות וההישגים הקיימים תוך מבט לעתיד והאתגרים וההצלחות שהוא יביא עמו”.

בית ספר העליה – מני עמרם

 

בית ספר למדעים וספורט בשכונת נאות פרס

הגיבו כאן לכתבה