היתר בנייה לבית הספר החדש ברמת הנשיא, הצלצול הראשון בספטמבר 2019

אתמול ניתן היתר בנייה לבית ספר יסודי בשכונה ובקרוב יפתח מכרז לבניית בית הספר. בגלל מקומו הגאוגרפי של בית הספר על צלע הר וניתן יהיה לראות את הים מכל החלונות , הוא עתיד להיקרא כרמל וים.

רמת הנשיא (צילום: ירון כרמי)

ביום א’, 23/07/2017,   אישרה רשות הרישוי של העירית חיפה את בקשתה של חברת יפה נוף למתן היתר בנייה לבית ספר יסודי חדש בשכונת רמת הנשיא.

בבית הספר החדש עתידות להיות כ – 20 כיתות. הבקשה כוללת בניית 3 אגפים, ספריה ומשרדים. העלות המוערכת של בניית בית הספר היא כ-17 מיליון ש”ח. על פי הערכת עירית חיפה, העבודות לבניית בית הספר יחלו בתחילת 2018 ובית הספר יפתח את שעריו לראשונה לקראת פתיחת שנת הלימודים בעוד כשנתיים (2019).

על פי התכניות, לא יהיה זה  “בית ספר צומח”, אלא בית ספר בו ייפתחו בו-זמנית כיתות א’-ו’.

אילנה טרוק – ראש מנהל החת”ר בעירית חיפה

ראש מנהל החת”ר בעירית חיפה, אילנה טרוק, אמרה לחי פה כי בהתאם להתחייבות העירייה, בית הספר יוקם במהירות הגדולה ביותר שאפשר, אך תוך כדי שמירה על מבנה שיאפשר למידה בתנאים הטובים ביותר.

“בית הספר יהיה בית ספר כרמל וים כי הוא בנוי על צלע ההר ומכל מקום בו יראו את הים. ההערכה היא שסיום הבנייה יהיה לקראת ספטמבר 2019”. 

יש לציין כי בשנת הלימודים הקרובה עתיד להתחיל לפעול גם בית הספר החדש הנמצא בשכונת נאות פרס (ליד האצטדיון, במורדות הדרומיים של העיר), זאת על אף שהשכונה כמעט שאינה מאוכלסת עדיין.

בשכונת רמת הנשיא גרות כבר עשרות רבות של משפחות וניתנה להן האפשרות לשלוח את הילדים לכל בית ספר בעיר, אך בית ספר בשכונה יהיה רק בעוד שנתיים.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו