"ניצן יונייטד" מסיימת עונה

זהו סיפור על קבוצה מיוחדת במינה - קבוצה המורכבת מאנשים עם צרכים מיוחדים שכבר היום ניתן לומר שמדובר בהצלחה בלתי רגילה, רונה סאלם, מנהלת הפרוייקט מסכמת עונה.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

 

בשבוע שעבר (4.7.17), נערך טקס סיום עונה מרגש של אחת הקבוצות המיוחדות בספורט – ניצן יונייטד. הייחוד של הקבוצה הזו מתבטא בכך שזו קבוצה שכל כולה מורכבת מאנשים בעלי צרכים מיוחדים, אנשים שחלקם לא ידע איך להחזיק כדור באימון הראשון  ועשו התקדמות עצומה עד לתחרויות בינלאומיות. הטקס התקיים במסעדת מאמא שניצל במעמד סגן ראש עיריית קרית ים שנבצר ממנו הפעם להגיע למרות השתתפותו בעונות הקודמות ותמיכתו הקבועה בקבוצה והספונסר רועי עטייה, רמי מנשה מנהל המגרש ויוסי בוחבוט המאמן.


קבוצת הכדורגל ניצן יונייטד של עמותת ניצן חיפה – אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, סיימה עונה שלישית כשכל שחקן עובר תהליך חברתי, רגשי, תקשורתי ופיזי דרך הכדורגל. כמו כן גם מחזק את  הדימוי העצמי, הביטחון עצמי, ההעצמה האישית, הכרת הגוף ועוד. זוהי קבוצה שלומדת ולמדה את כל רזיי הכדורגל, יוצאת לטורנירים, תחרויות ועוד.

"ניצן יונייטד" לקחה את המקום השני ב "ספיישל אולימפיק"- טורניר לצרכים מיוחדים במשך שתי עונות שהקבוצה רשומה. התחרויות כמובן מעצימות אותם בכל הרמות ,השופטים והמשחק עם הקהל מוסיף לכל מתחרה שרוצה הישגים ומנתק אותם מהחיי היום יום והמוגבלות שמלווה אותם.

מרגישים שווים ומגיעים להישגים בלתי רגילים

 

יוסי צזנה – WB

רונה סאלם, מאמנת הקבוצה ומנהלת הפרוייקט מספרת: "לכל שחקן יש  תפקיד- רובם  גרים בדירות עצמאיות והמוטו הוא שילוב של אוכלוסייה זו בקהילה וקבלת השונה והאחר. חלק מהאימונים נעשים עם כל מיני קבוצות כמו הנוער של מכבי חיפה ,קבוצת נשים קרית ים ששם אני משחקת כ-5 שנים, ההשראה לפתוח קבוצה זו הדהדה לי בראש כשלמדתי בווינגט קורס מאמני כדורגל ,כרגע יצאנו לפגרת קיץ ונחזור כרגיל לעוד עונה מאתגרת מוצלחת ומעניינת, השחקנים בגלאים 24 והלאה, מעבר, התחלתי לקלוט עוד שחקנים מאוכלוסייה זו מחוץ לניצן על מנת לתת להם במה. הם אוכלוסייה מקסימה ויוצאים מהם קסמים ופלאים כל שחקן והייחודיות שלו" .

 

רונה קוראת למשפחות, עמותות ובכללם הוסטלים – שיפתחו לעולם חדש שבו ישנן גם קבוצות כדורגל לצרכים מיוחדים בהן מרגישים שווים ולא שונים, להגיע לאימונים ולשחק ותוך כדי כך ירגישו שהמגבלה שלהם לא מונעת מהם להתפתח וזה קורה דרך הכדורגל.

מתאמנים ומשחקים כמו מקצוענים

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...