תערוכת העבודות של תלמידי בית הספר הראלי בנושא היסטוריה ואזרחות

תלמידי כיתה ח' 6 של בית הספר הריאלי במרכז הכרמל בחיפה, גילו שלשום "אזרחות טובה "תרתי משמע. ביום שישי בבוקרו של היום, למרות הלחות והחום ,הגיעו עשרות תלמידים לאזור האודיטוריום לרחבה הפתוחה, להציג עבודותיהם ופרויקט של חצי שנה בנושא היסטוריה ואזרחות, בגאווה רבה.

הם הניחו שטיח אדום העמידו עשרות כני ציור שעליהם התנוססו יצירות האומנות וגם ”האמירה”. חברו יחדיו שעורי היסטוריה אזרחות ואומנות שהביאו למיזם מעניין צבעוני ומלא יצירתיות.

התלוו לתלמידים, לבושי חולצות לבנות עם סמל הצנע לכת מלפנים, שתי המורות של הכיתה מיכל וקרין האחת מורה לאומנות האחרת מורה להיסטוריה ואזרחות, שבעברה היתה בשוק האזרחי עורכת דין. הרעיון המשותף היה “לגלות היסטוריה  באמצעות מטפורות” על לוח שהציבו לפני התערוכה נכתב “אדם בתהליך של שינוי” “היצירות מציגות באמצעות מטפורות ,נקודות מבט שונות ומגוונות ביחס לשלושה תהליכי שינוי – המהפכה התעשייתית, המהפכה הצרפתית והמהפכה האמריקאית.

קהל האזרחים שצפה בתערוכה שאל שאלות ,חלק מההורים הגיעו את הילדים ללוות ומהיצירות השונות ליהנות, הסבתות הגיעו לחפש את העבודות של הנכדים והנכדות ואנחנו האזרחים קיבלנו על כל יצירה הסברים ותשובות.     עמרי חמוד אחד התלמידים כשמו כן הוא ,נתן לי שני הסברים, האחד על יצירתו האישית על צרפת תקופת נפוליאון והמעמדות ולפני כן על יצירה של חברו שנפל למשכב ולא היה יכול שם להיות ולהרצות.

שתי המורות מימין קרין ניר בלס המורה לאומנות משמאל מיכל ישראלי המורה להיסטוריה ואזרחות. צילום – גבריאל קונפינו

מיכל ישראלי המורה להיסטוריה ואזרחות וקרין ניר בלס המורה לאומנות המובילות והיוזמות של הפרויקט הסבירו “שהיצירות מהוות ביטוי אומנותי לתובנותיהם של התלמידים ,לאחר שחקרו לאורך ההיסטוריה תהליכי שינוי שונים ורבים. התלמידים בחנו גורמים, מהלכים, תהליכים ותוצאות של שינויים היסטוריים תוך התבוננות מנקודות מבט שונות” ואנחנו הקהל החיפאי למד ובחן מקרוב את התוצאות.

נקווה לעוד יוזמות כאלה ברוכות ונחכה לבאות.

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.