האנייה הגדולה ביותר שפקדה אי פעם את ישראל הגיעה לחיפה – MSC CRISTINA

אוניות המכולה הולכות וגדלות ברחבי העולם, חלקן ענקיות של ממש. הבוקר פוקדת אותנו האנייה MSC CRISTINA, בעלת כושר נשיאה של 13,259 TEU

אם תציצו לכיוון הנמל כעת, אולי תוכלו לצפות באניית הענק שעוגנת ברציף המזרחי
צי האוניות המשרתות את קווי ההובלה הימית ברחבי העולם מתחדש באוניות שהולכות וגדלות עם השנים בכושר הנשיאה שלהן. ככל שהאונייה גדולה וחדישה יותר, כך ביכולתה לחסוך בתצרוכת הדלק ובהוצאות ההפעלה, ביחס למכולה בודדת שמשונעת מנמל לנמל. כך מצליחות החברות להוריד את מחירי ההובלה של מטענים המקיפים את הגלובוס ואת, הצרכנים, זוכים לרכוש סחורות וחומרי גלם במחירים זולים יותר.

היום, ו', 12.05.17, נרשמה היסטוריה בחיפה, ואפילו תירשם פעמיים: האנייה הגדולה ביותר של חברת MSC שפקדה אי פעם את נמל חיפה, ופעם שנייה: מדובר באניית המכולה הגדולה ביותר שפקדה נמל ישראלי כלשהו – אף נמל בישראל טרם טיפל באנייה בנפח של 13,259 TEU כמו גודל הקיבולת של האנייה MSC CRISTINA.

מי שיקלוט את אניית הענק הוא מסוף הכרמל בנמל חיפה שאירח עד היום אניות של חברת הספנות הדנית Maersk בסדר גודל דומה. כעת, במסגרת קו של ברית 2M המשותף לשתי חברות הספנות הגדולות בעולם, ואשר משרת את הסחר בין ישראל והמזרח בקו ישיר לנמל חיפה בלבד, נוספו גם אניות הענק של MSC, ומי שפותחת את סדרת הפקידות היא כאמור אניית MSC CRISTINA שסיימה אתמול את המעבר בתעלת סואץ בדרך לחיפה.
 
הפרטים הטכניים שלא ישאירו אתכם אדישים הם כדלקמן: אורך האנייה הוא 366.5 מטרים, רוחבה 48.2 מטרים והקיבולת המקסימלית שלה היא 13,259 מכולות (TEU).
היא צפויה לפרוק ולטעון סחורה בנמל חיפה במהלך יום שישי ולעזוב לפני כניסת השבת.

לא ניתן להגיב