מפגינים נגד הופעתו של אייל גולן: “חיפה: אוויר מזוהם, אווירה מזוהמת”

עשרות מפגינים הגיעו לצומת דניה למחות על החלטת העירייה לאפשר לזמר אייל גולן להופיע בצאו בחוץ בערב יום העצמאות. המחאה הייתה כפולה: גם המחיר הגבוה עבור ההופעה וגם התדמית שדבקה לזמר בעקבות פרסומים על התבטאויותיו

במקביל להפגנה, מעל 3,000 תושבים כבר חתמו על עצומה נגד ההופעה. לפני 3 שנים העירייה ביטלה הופעה של הזמר בלחץ התושבים, אבל לטענת תושבים מה שמנע הפעם מחאה אפקטיבית הוא הפרסום המאוחר על קיומה של ההופעה.

עוד בעניין הופעתו של אייל גולן בחיפה: 

הפגנה נגד הופעתו של הזמר אייל גולן בחיפה

עשרות רבות של תושבי חיפה הגיעו הערב לצומת דניה על מנת למחות נגד ההופעה של אייל גולן בערב יום העצמאות. המפגינים נשאו שלטים בהם קראו לעירייה לשקול שוב את הופעתו של הזמר. בנוסף, מעל 3,000 איש חתמו על עצומה הקוראת לעירייה לבטל את הופעתו של גולן בערב יום העצמאות בעיר.

ההתחלה לא נראה מבטיחה. הרבה ניידות ושוטרים, כמה צלמים ועיתונאים וכמה בנות בגן שעשועים סמוך שהכינו שלטים. לכניסה לדניה הגיעו גם כמה תלמידים, שחיכו לאוטובוס לתוך השכונה, שלא גילו עניין בכך שגדול הזמרים המזרחיים, אייל גולן, עתיד להגיע לחיפה בערב יום העצמאות ולהופיע.

בשעה 19:00 התאספו המפגינים ואחת המפגינות התחילה להקריא ידיעות, שהתפרסמו בתקשורת על הזמר. מספר רגעים לאחר מכן התחילו המפגינים לצרוח קריאות בגנות העירייה, שבוחרת לנצל את כספי הארנונה לטובת הופעה בעלות מאות אלפי שקלים, במקום להשקיע התחבורה ציבורית ותשתיות.

“אני כתושבת חיפה מרגישה שההחלטה של העירייה להוציא מעל 300,000 ש”ח לטובת הופעות של אייל גולן מבזה אותי”, אמרה אחת המפגינות לכתבת חי פה, “מדובר בארנונה שלי ושל שאר התושבים בעיר, שעל פי פרסומים היא השלישית בגובהה בארץ. לא מגיעה לי להגיד מה אני חושבת על זה שאני כל חודש משלמת 1,000 ש”ח ארנונה (12,000 ש”ח בשנה) ובסוף נותנים את הכסף לזמר שהורשע בעבירות מס והתבטא בצורה מבזה ומשפילה לכאורה כלפי נשים? ערב יום העצמאות בכיכר ספר? זה לא ניתפס. קחו את הכסף הזה ותבנו בו ספרייה עירונית בשכונה מוחלשת או סוף סוף תעשו הצללה לכל גני המשחקים בעיר או ארוחות חמות בבתי ספר בשכונות מוחלשות או אלף ואחד דברים, אבל לתת לאייל גולן את הכסף? אני מתקשה להאמין שזה באמת עומד לקרות בעיר שלי”.

יחד עם זאת ש לציין כי רבים בחיפה שמחים מאוד לקראת ההופעה, שתהייה ביום שני.

“שנים היו ביום העצמאות כל ההופעות העצובות האלה של זמרים כמו עידן רייכל, ברי סחרוף ואביב גפן, ולא אמרנו כלום”, אמרה לכתבת חי פה יובל, חיילת המתגוררת בסביוני דניה, “כל פעם אמרתי לאימא שלי שזה לא בסדר שההופעות מכוונות בדיוק לאותם אנשים, אבל לא היה מה לעשות. לפני 10 ימים שמעתי שתהיה הופעה של אייל גולן. אני מאוד אוהבת את אייל גולן, ולא מעניין אותי מה הוא חושב או לא חושב על נשים. אם היינו בודקים כל אמן מה בדיוק הוא חושב בכל נושא, היינו מגלים שהרבה זמרים הם גזעניים, חסרי סובלנות שלא נדבר על יוצרים שהיו אנטישמיים, ועדיין היצירה שלהם יכולה להיות טובה. אני מבטיחה לכל מי שמתנגד להופעה שאם הוא בכל זאת יבוא להופעה הוא יראה הרבה אנשים מאושרים, קופצים, שרים ועושים חיים. סוף סוף העירייה קיבלה שכל”.

לאחר הצפירות, הקריאות במגה פון והשלטים התחילו המפגינים ללכת בליווי משטרתי לתוך דניה על מנת להמשיך את ההפגנה מול ביתו של ראש העיר, יונה יהב.

הגיבו כאן לכתבה