האם הופעתו של אייל גולן “תרים” את החיפאים? בעד/נגד?

בין אמני ישראל שיופיעו בחגיגות העצמאות ה-69 בחיפה יופיע גם הזמר אייל גולן שרק לפני שלוש שנים ראש העיר התנגד להופעתו בטענה כי מדובר "באמן יקר מאוד". השנה בעירייה אומרים כי האמנים ומתכונת האירועים נקבעו על בסיס חוות דעתו של הקהל בהתחשב בשנים עברו. אז מי בעד ומי נגד והאם באמת הופעתו של גולן תצליח להרים את החיפאים?

אייל גולן. צילום - יחץ

מיטב אמני ישראל ישתתפו השנה בחגיגות העצמאות ה – 69 בחיפה. בין האמנים שישתתפו ויופיעו על 6 במות השמחה שיוקמו בשכונות העיר:  נתן גושן, שולי רנד, אביאור מלסה, פאר טסי, טליסמאן, התקווה 6, אייל גולן, מושיק עפייה, שלומי סרנגה, אתניקס,  שפיטה, גיא מזיג, מרסדס בנד, יובל המבולבל ועוד. בשעה 21:30 ישוגרו זיקוקי דינור מכל מוקדי הבידור ברחבי העיר.

“סוף סוף סיכוי להופעה מדהימה של אייל גולן ביום העצמאות” כך אומרות תלמידות תיכון, חיילים וחיילות וגם מבוגרים, לכתבתנו מיכל ירון, שהתרגשו לגלות שהשנה האמן האהוב עליהם ביותר יופיע ביום העצמאות בחיפה. אבל מנגד יש גם תושבים אחרים שכעסו על העלות הגבוה ואילו הזמר המקומי וסולן להקת “קילר הלוהטת”, יורם מארק רייך, עדיין סבור שיום הולדת של המדינה הוא הזמן להופעה לוקאלית.

יובל, חיילת בת 19, שגרה בדניה ומשרתת בבסיס שריון בדרום הארץ: “נמאס לי שאני צריכה לנסוע לקריית אתא או טירת הכרמל כדי לראות הופעה נורמלית. מה אפשר לעשות שיש אנשים שאוהבים לשמוע מזרחי? אני והחברות שלי שומעות את אייל גולן, ליאור נרקיס, שלומי שבת ולא את ברי סחרוף, רמי פורטיס ואביב גפן. אז מה, ההורים שלי לא משלמים ארנונה? ביום העצמאות לא מגיע לי ללכת לצאו בחוץ ולשמוע זמר אמיתי ששר מהלב?”.

שלומית, בת 22, סטודנטית באורנים שגרה בנווה שאנן: “אני עדיין לא מאמינה, ועד שאני אראה את אייל גולן שר במוריה אני גם לא אאמין, שסוף סוף יהב עשה את הדבר הנכון. לא כל העיר הזו גרים בכרמל ואוהבים את שלמה ארצי ומשינה. זה לא בסדר שיש שונות בין האנשים? זו לא מדינה פלורליסטית? אני אוהבת את אייל גולן, וכל העצומות האלה לא מעניינות אותי. בית המשפט קבע שאין כל פסול באייל גולן, ולכן כל ההכפשות עליו לא מעניינות אותי. הוא זמר נהדר, ששר על כל מה שמעניין אותי, ואני מאושרת שביום העצמאות העירייה תוציא כמה מאות אלפי שקלים על מנת שסוף סוף יהיה שמח בעיר הזאת”.

הזמר וסולן להקת קילר הלוהטת, יורם מארק רייך: “אני לא מבין למה אני חיפאי ויותר קל לי להופיע בתל אביב. פניתי הרבה פעמים על מנת להופיע בחיפה, ותמיד מעדיפים לשלם הרבה להופעות של זמרים ולהקות לא חיפאיות, ולא לשלם מעט לאמנים מקומיים. אני לא מבין למה לשלם כל כך הרבה כסף להופעה של שעה ולא ליהנות מהיוצרים החיפאים”.

בעיריית חיפה מסרו בתגובה לפניית מערכת חי פה בנושא עלות הופעתו של אייל גולן ועלות אירועי החגיגות בכלל וההחלטה להזמין את גולן על אף ההתנגדות להופעתו בעבר בגלל היוקר: “אירועי יום העצמאות בחיפה הכוללים 6 במות ועשרות אמנים נותנים מגוון תרבותי רחב והזדמנות לחוות סוגים שונים של מוזיקה ישראלית. בכל שנה משתתפים באירועים מעל מאה אלף תושבי חיפה והמטרופולין. האמנים ומתכונת האירועים נקבעים על בסיס חוות דעתו של הקהל בהתחשב בשנים עברו”.

ראש העיר יונה יהב: “אירועי יום העצמאות ה– 69 עם צמרת המוסיקה הישראלית מבטיחים ערב שכולו חגיגה ישראלית בלתי נשכחת”.

אז מה צפוי לחיפאים בחגיגות העצמאות ה-69?

6 במות שמחה יוקמו ע”י העירייה בשכונות העיר שיקושטו בדגלי הלאום ובדגלי העיר חיפה.  בשעה 21:30 ישוגרו זיקוקי הדינור מכל מוקדי הבידור ברחבי העיר.

שתיים מבין הבמות יוקמו זו השנה החמישית ברציפות, במסגרת מסיבות צובחוץ שיתקיימו כמדי שנה בצירים המרכזים על רכס הכרמל ובקריית חיים. המסיבות ובמות השמחה יחלו לפעול בשעה 20:15 כשבכל המוקדים יעלו תחילה אמני הילדים ולאחר מכן יתר האמנים.

בכיכר ספר שברחוב מוריה תפתח מסיבת הצובחוץ עם מופע הילדים “מורני האלופה” ולאחר מכן, יופיעו בין היתר על במת הענק: אייל גולן, התקווה 6, מופע הארנבות של ד”ר קספר, מאי ספדיה, דניאל לוי,  אביאור מלסה, אורות חיפה, בלקן ביט בוקס ולהקת סינדרום.

בקריית חיים תוקם הבמה בצומת הרחובות אח”י אילת השיירה. המסיבה תחל עם הילה הררי ולאחריה יופיעו פאר טסי, אייל גולן, עמרי סבח, טליסמאן, אתניקס, נתן גושן, להקת ניצנים, ואופק הרוש.

באותה השעה [20:15] יחלו לפעול גם במות השמחה בגן האם שבמרכז הכרמל, בספורטק שבנווה שאנן ובגן אופירה נבון שבקריית שפרינצק. בשעה 21:00 תחל לפעול גם במת השמחה בקריית שמואל.

  • בגן האם תפעל במת “אינדי”: האירוע יפתח עם מופע הילדים ליטלי וימשך עם מרסדס בנד, האלה, גיא מזיג, שפיטה, BLACK RABBIT ,THE ANGELCY.
  • בספורטק שבנווה שאנן תפעל במת משפחות וילדים עליה יופיעו יובל המבולבל, מימי ויויו החברים של רינת וד”ר ליבי.
  • בגן אופירה תפתח במת שמחה למשפחות ולמבוגרים. האירוע יפתח עם מופע הילדים “שלגלים” וימשך עם הופעות של טריפונס, מורדי שטרית, מושיק עפיה, רמי יהודה ושלומי סרנגה.
  • ברחבת בית הכנסת החדש, שברחוב מולדת בקרית שמואל יפתחו האירועים בשעה 21:00 עם ג’יני הקוסם, לאחריו יעלה על הבמה שולי רנד ולסיום הרקדה חסידית.

הכניסה לכל האירועים ובמות השמחה ללא תשלום!  המוקד העירוני 106 יעמוד לרשות הציבור במהלך החג גם לעדכונים ולפרטי האירועים. על מנת להבטיח את הסדר ושלום הציבור חל איסור על מכירת תרסיסים, מוצרי קצף וספריי באזורי השמחה ובכל האירועים.

למחרת היום [2.5.2017] יום עצמאות 2017

אירועי היום יפתחו בבית הכנסת הגדול שבשכונת הדר בשעה 07:30 בתפילה חגיגית. בהמשך היום בין השעות 11:00 – 13:00 יתקיים הפנינג “עושים שכונה” למשפחות בטיילת קריית אליעזר, בגן אבשלום שבשכונת כרמליה, בגן ורדיה שבשכונת ורדיה. בכל אחד מהמתחמים יופיעו תקליטן, ומוזיקה באווירת החג להורים ולילדים, ג’אגלינג ותיאטרון רחוב, עמדות שזירת צמות, נצנצים, איפור מהסרטים, משחקים, הפעלות, שעשועים, פינות יצירה, צילום מגנטים ועוד.

המוזיאונים הבאים יהיו פתוחים ביום העצמאות חינם בחסות המועצה לשימור אתרים: מוזיאון הרמן שטרוק, המוזיאון הימי הלאומי ומוזיאון העיר חיפה.

יתר המוזיאונים: מוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון טיקוטין ומוזיאון מאנה כץ יהיו פתוחים בתשלום סמלי של 10 ₪ לאדם.

אירועי היום ינעלו בשעה 20:30 באודיטוריום חיפה בקונצרט החגיגי המסורתי של התזמורת הסימפונית חיפה. הפקה ייחודית פרי שיתוף פעולה עם מיזם 929 – תנ”ך ביחד, בניצוחו של רועי אופנהיים. התזמורת תארח את מקהלת בת שיר בניצוחה של טלי וייסמן בשילוב קטעי אודיו. קריינים יעל אבקסיס, דרור קרן, שהרה בלאו והרב דוד מנחם. בתכנית “מזמורי תהילים” ושירה ארץ ישראלית.

בחלקו השני של האירוע דבוז’אק  – “מן העולם החדש”, סימפוניה מס’ 9.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.