ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

נסראללה מאיים: "נשגר טילים למושבות חדשות שלא היו מטרות בעבר"

(חי פה) - כותרות ודיווחים מהתקשורת בעולם הערבי, נכון...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

גני משחקים בחיפה הופכים ל"בית שימוש" לכלבים

(חי פה עם חיות מחמד) – תופעת צואת הכלבים בשטחים ציבוריים מטרידה את התושבים, כאשר רבים מתלוננים על כך שבעלי כלבים לא תמיד טורחים לאסוף את הצרכים של כלביהם, אם זה מהמדרכות או משטחי המשחקים בגני השעשועים אליהם הם מגיעים לבלות עם ילדיהם. האם אכיפה מוגברת היא הפתרון? הקמת גינות כלבים נוספות?


צואת הכלבים מככבת בחיפה, כאמור, לא רק על גבי המדרכות ושבילי ההליכה, אלא גם בגני המשחקים אותם פוקדים ילדים עם הוריהם. הבעיה חמורה אף יותר כשמדובר בגינות המשחקים שהופכות בשעות מסוימות לגינות כלבים, זאת בשל המחסור בגינות הכלבים בשכונות מסוימות. ניסינו לברר את מצב גינות הכלבים בעיר.

האם עוד גינות הכלבים ישפרו את המצב?

אם כן, בעיר חיפה קיימות כיום 20 גינות כלבים המפוזרות בשכונות השונות. (מיקומן מפורט בתחתית הכתבה). בימים אלה מוקמות עוד 2 גינות כלבים, ו-5 גינות נוספות נמצאות כעת בשלבי תכנון. השאלה היא אם אכן קיומן של גינות כלבים, יש בהן כדי להפחית ממטרד ריבוי הצואה על המדרכות ובגני המשחקים. אנחנו התרשמנו… שלא ממש. עובדה היא שעל אף הקמתן של הגינות, ברוב המדרכות בעיר נאלצים התושבים ללכת כאילו היו הולכים ב"שדה מוקשים" מחשש כי ידרכו על ערימה ריחנית שהשאיר אחריו כלב שעבר בדיוק באזור.

ללא ספק, האחריות, בראש ובראשונה, היא של בעלי הכלבים, עליהם מוטל לנקות את צואת כלביהם. יחד זאת, כשמדובר בשטח ציבורי פארק, או גן משחקים ציבורי, בעלי כלבים לא פעם מגלים חוסר אחריות או שהם "מצפצפים" על החוק ומשאירים את המלאכה לעובדי הרשות שחייבים לדאוג לניקיון השטחים הציבוריים.

נכון הוא שבעלי כלבים רבים אכן אוספים אחרי חיות המחמד שלהם ומקפידים לשמור על החוק, אך מבחינת תושבים שאינם מחזיקים בעלי חיים כלל, אין כל סיבה שיסבלו מחוסר ההתחשבות של אלה שאינם אוספים את צרכי כלביהם, והם דורשים כי הרשות תגביר את תדירות עבודות הניקיון וכן את האכיפה.

גן משחקים ברחוב סוכות (צילום: אובי אנגל)

על הדשא ועל מתקני המשחקים

אל מערכת חי פה מגיעות פניות רבות מהורים לילדים, המתלוננים על כך שגני משחקים ברחבי העיר מלאים לא פעם בצואה ובשתן של כלבים, ועל הריחות הנוראיים שמציפים את הגנים בשל כך, דבר מעיק במיוחד כשהצרכים מצויים על הדשא הסינטטי ועל מתקני המשחקים.

אחת האימהות סיפרה לחי פה:
"הייתי עם הילדה שלי בגן המשחקים וצחנת השתן של הכלבים היתה בלתי נסבלת. זה מורגש במיוחד בחום הזה, זה פשוט מזעזע. זאת לצד ערמות של צואה שהיו מפוזרות בכל הגן, גם על הדשא הסינטטי וגם ממש בסביבת המתקנים. תוך כדי שהילדים משחקים, הם מנסים כל הזמן להתרחק, אבל עדיין, מדובר בילדים וקורה לא פעם שהם שוכחים ודורכים. יש גם ילדים שאוהבים להוריד את נעליים כשהם משחקים, יש תינוקות שזוחלים, וכשנותנים להם לזחול על הדשא הסינטטי זה פשוט נורא".

גינת כלבים בכרמל הצרפתי (צילום: אלעד טטנבאום)
גינת כלבים בכרמל הצרפתי (צילום: אלעד טטנבאום)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
"בחיפה קיימות 20 גינות כלבים אשר כתובותיהן מפורטות באתר העירייה. במקביל, מקימה העירייה בימים אלה שתי גינות כלבים נוספות, האחת ברחוב מח"ל בקריית חיים והשנייה בגן אלי כהן בשכונת שפרינצק. בתוך כך, מתכננת העירייה את הקמתם של חמישה גני כלבים נוספים בשכונות שונות בעיר.
מיקום הגינות החדשות נקבע על פי מספר הכלבים בכל שכונה, קיומו של שטח פנוי מתאים, ויידוע התושבים המתגוררים בסמיכות לשטח המיועד להקמת הגן.

גני המשחקים מנוקים מידי יום ומתקני המשחקים נשטפים לפי הצורך. בתוך כך, החלה העירייה במהלך יזום, במסגרתו תבצע אכיפה מוגברת, בין היתר כנגד בעלי כלבים אשר אינם אוספים את צואת כלביהם.

יודגש כי שחרור כלבים בשטח הציבורי מותר אך ורק בגני הכלבים ולא בגני המשחקים, ועל כן האכיפה המוגברת בנושא תתבצע גם בגני המשחקים, במטרה לאפשר לילדים ולהוריהם שימוש בגני משחקים נקיים ככל הניתן".

רשימת גינות הכלבים בשכונות השונות בחיפה:

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

22 תגובות

 1. כתבה משעממת ונמאס כל הזמן לשמוע אכלו לי שתו לי והעירייה מחפשת רק איך להעשיר את הקופה בדוחות ולא אין לי כלב אבל חלאס אם הבכי הזה כל הזמן

 2. גם בתל אביב
  כלבים בגינות משחקים בלילה.
  דיווחתי צספר פעמים.
  לאחרונה על פיטבולים

 3. מקווה שעריית חיפה לא תתנהג כלפי הכלבים כמו כלפי החזירים ותחפש פתרונות הגיוניים

 4. גם בפתח תקוה!!!
  הבעיה היא לא בגינות ולא בכלבים!
  הבעיה היא בחינוך ובתושבים הנחותים, כן, פרימיטיבים על שתיים, חסרי תרבות ונטולי התחשבות.
  אה, והזבובים על הצואה מעופפים למזון הילדים (גם שלהם…).🤮🤮

 5. 20 גינות כלבים לחיפה כולל קרית אליעזר, נווה שאנן, קרית חיים מזרחית וקרית חיים מערבית, קרית שמואל, מרכז כרמל, כרמל צרפתי, ועוד שכונות,,,,,, אז מה זה 20 גינות?????
  בדיחהההההההה
  לגבי איסוף צרכים הבעלים חייבים לאסוף, והעירייה חייבת לאכוף. אבל אין אכיפה, אין תחזוקה שוטפת וככה זה נראה, גם אין שקיות לאיסוף , יש רק מתקנים ריקים.

 6. כמעט באותו עניין – למה לא מחזירים את סוככי הצל לגני המשחקים ? למשל בפארק הכט ? אם העיריה לא שמה לב – כבר קיץ על מלא !!

 7. בגן העצמאות יש מצלמות בכל מקום.
  אז מה?
  כלבים חופשיים אופניים חשמליים והתפרעויות.
  אין משילות.

 8. תופעה נוספת בגנים. בעלי הכלבים משחררים את הכלבים בגינות והטיול בגן הופך ללא נעים ואפילו מסוכן. תגובת כלב לא תמיד צפויה.

 9. פתרון פשוט וקל: שימו מצלמות בכל גני השעשועים בעיר, תוך חצי שעה תחזירו את ההשקעה.

 10. ואם אין מספיק גנים לכלבים זה נותן גושפנקא לבעלי הכלבים להכנס לגני המשחקים של הילדים? פיפי אי אפשר לאסוף. אח"כ ילדים הולכים יחפים ו/או זוחלים שם. קצת מחשבה והגיון….

 11. גינה בגודל 50 מ"ר זה לא גינת כלבים זה לעג לאינטליגנציה שלהם ושלנו הכלבים לא רצים בגינות כאלה להוציא אנרגיה סתם גוררים רגלים כמו בחצר אסירים. ובקשר לצחנה זה לא הכלבים אשמים זה התפקיד של הבעלים אל תאשימו סתם.

 12. גינות כלבים לא מטופלות עי העיריה ולכן טפילים ומחלות זה חלק נרדף לגינת כלבים במיוחד תולעת הפארק שממנה הכלב לו חוזר לחיינו ברמת גן סגרו שמונה גינות בגלל זיהום מסכן כלבים

 13. הגנים לא "הופכים" לבתי שימוש אלא בעליהם של הכלבים שמאפשרים להם את השהיה בגני המשחקים ואת עשיית צרכיהם שם.

 14. התשובה בגוף השאלה 20 גינות כלבים על מטרופולין של כמה תושבים???
  העיר ה3 בגודלה בישראל עם 20 גינות כלבים .
  ויש בתכנון עוד 2….בדיחה.ולא מצחיקה

 15. אין ולו גינה אחת לאורך כל ציר הכרמל ואל תגידו גן האם כי זו לא גינת כלבים שיכולה לאכלס את כל אזור הציר והשכונות אפילו לא קרוב לזה. שום גן שיכול להכיל את האזור הכי רווי בחיפה בכלבים. כנראה שלעירייה עדיף להשקיע במקומות בהם אין כלבים כי יש פחות לנקות. לא היה מזיק גם לתחזק את הגנים מבחינת שקיות כי זה יפה לשים מתקנים לשקיות אבל הם לא חד פעמיים – לא צריך להתחנן לעירייה למלא בשקיות מדי פעם.
  כדאי גם שהורים לילדים ישגיחו גם כי לא פעם את הטיטול המלא מעיפים לשיחים ואת הילד הנגמל מלמדים לעשות מאחורי השיח כי איפה נמצא עכשיו שירותים וחוץ מזה אמא עסוקה כרגע בטיק טוק או להשוות את הלק ג'ל עם החברות.

 16. כשיש גינות כלבים ורצוי בכל שכונה אין צורך להגיע עם כלבים לגינות ילדים. כמו כן גינת כלבים צריכה להיות נגישה וראויה לבלות עם כלבים. לדוגמה הגינה בגולדמן. המקום גדול, במקום נהדר ונגיש אך אינו מרוצף . כלבים משתוללים מתלכלכים באבק ונפצעים. ביקשתי המה פעמים לרצף … קצת בטון בכל המתחם יעזור. תודה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

עוגת סברינה של אינגליש קייק בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: אזהרת ליסטריה היצרן אינגליש קייק בע"מ קורא להחזרת המוצר: עוגת סברינה. בבדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות...

על דגי ״נסראללה״ שבקרקעית הים

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...

לקחת את הדברים בפרופורציה • על ויסות רגשי ומידתיות בתגובה

ויסות רגשי הוא מצב בו המערכת הרגשית מאוזנת ומתכווננת לפי מצבים. למעשה זהו מנגנון שמאפשר שליטה על הרגשות ועל התגובות, מונע תגובות אוטומטיות קיצוניות, מונע...