שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

חיפה: גני עירייה נוספים לקראת סגירה – ההורים במחאה מול עיריית חיפה ◄ צפו

עדכון ליום רביעי 29/05/24 – הנהלת העירייה החדשה רואה חשיבות רבה במגורי זוגות צעירים בשכונת הדר. העירייה פועלת בהתאם למחויבות זו ועל כן החליטה להאריך את הרישום לגני הילדים בחודש נוסף וזאת מתוך תקווה כי מספר הילדים שנרשמו לגן יגדל באופן שיאפשר לפתוח את כל גני הילדים בשכונה – שכן ההחלטה על פתיחה וסגירת גני ילדים מתבצעת (בכל העיר) על פי נתוני רישום הילדים ע"י הוריהם. בתוך כך, בוחן סגן ראש העיר המחזיק בתיק המשפחות הצעירות, גם את הצהרונים ותשובה בנושא תימסר להורים.

(חי פה) – גן אדמונית ברמז נסגר. זאת בהמשך על הודעת עיריית חיפה על סגירת גנים נוספים. ההורים מוחים מול היכל עיריית חיפה.

סמר עודה מדווחת ממוקד המחאה מול עיריית חיפה:

עשרות הורים מפגינים בשעה זו (28/5/24, 19:00) מחוץ לעירייה בדרישה לפתיחת הגנים שנסגרו.
לטענת ההורים שיש מספיק נרשמים והתקבלה החלטה שגויה בעירייה שפוגעת בהורים. ההורים דורשים להמשיך את הסבסוד האוטומטי לצהרונים לתושבי שכונת הדר. לטענת ההורים הסבסוד האוטומטי עוזר לאוכלוסייה בהדר שמרביתה לא דוברת עברית ובכלל לא יודעים להגיש בקשה לקהלת סבסוד או הגשת מסמכי יכולת והכנסה שלפיה הסבסוד ניתן. בנוסף, מדובר בהטבה מיועדת לתושבי שכונת הדר. במהלך ההפגנה הגיעה מנהלת אגף החינוך שהודיעה להורים כי הסבסוד לא בוטל.

גני עירייה נוספים לקראת סגירה – שיר – אמא לילדה בת 3.5 (צילום: סמר עודה-כרנתינג'י)

העירייה: " ירידה במספר הנרשמים לגן"

עיריית חיפה החליטה על סגירת מספר גני עירייה בשנת הלימודים הבאה. הסיבה לסגירת הגנים לטענת העירייה היא ירידה במספר הנרשמים לגן. ההורים אומרים, שצריך לבחון כל מקרה לגופו ולראות האם ניתן להשאיר גן, שיש שביעות רצון גדולה ממנו, פתוח. למשל, הם אומרים, אם יש גן חובה עם מעט נרשמים, אפשר לבדוק האם ניתן לצרף אליו את ילדי תת חובה וכך להגיע למספר נרשמים מספיק.

חברי המועצה טטיאנה ג'ון ויעקב בורובסקי: יש להקפיא את סגירת כל גני העירייה

טטיאנה ג'ון (אלבום אישי)

"להקפיא את כל סגירת הגנים"

חברי המועצה טטיאנה ג'ון ויעקב בורובסקי מסיעת מחוברים לחיפה ביתנו הגישו שאילתא לגבי סגירת גני העירייה. הם מציעים להקפיא את כל סגירת גני החובה והטרום חובה ולערוך דיון מפורט על הגורמים, המשמעויות ואישור המועצה בנושא. הם מסבירים, שהשאילתא היא תוצאה של תלונות רבות של הורים, שהגיעו אליהם לגבי נושא סגירת הגנים. בשאילתא הם מפרטים את הגנים שלפני סגירה: אלון, התאנה, האלה ואלברעאם בהדר והאדמונית ברמות רמז וטוענים, שמדובר בשכונות של זוגות צעירים, ולכן חשוב להם להבין כיצד התקבלה ההחלטה ומה הקריטריון לפיו סוגרים גן עירייה.

בגן אדמונית ברמז (צילום: אלבום פרטי)
בגן אדמונית ברמז (צילום: אלבום פרטי)

גן האדמונית: הורים מאוד מרוצים מהגן, ולא רוצים לראות אותו נסגר

אמא לילד בגן אדמונית, רחוב חביבה רייך 16 ברמז, מסבירה, שהיא מאוד מרוצה מהגן ומוטרדת מאוד מכך שהיא תצטרך למצוא גן אחר לבן שלה בשנת הלימודים הבאה.

"נודע לי משמועות שהגן נסגר. אף אחד לא יצא איתנו קשר בצורה מסודרת בשביל להסביר לנו מה קורה. הבן שלי קיבל שיבוץ לגן ברחוב פיכמן. עברנו לשכונה בידיעה, שהילדים שלנו יעלו לבית הספר הבונים בתוך השכונה, ואף יהיו בגן, שנמצא בתוך בית הספר. זה מאוד חשוב לנו.

יש לנו גם ילדה, שהיא תלמידה בבית הספר הצמוד לגן. כשאנחנו יוצאים מהבית לגן ולבית הספר, אנחנו מחכים רבע שעה בפקק עד שאנחנו מגיעים. לא הגיוני, שנשאיר את הבת בבית הספר אחרי הפקקים, ונצטרך לעמוד פקקים על מנת להביא את הבן לגן המרוחק. הגן ברחוב פיכמן קרוב לבית הספר הפתוח. אנחנו ממש לא מעוניינים, שכל ילד שלנו ילמד בבית ספר אחר. העירייה שמה דגש על זה שאחים יהיו ביחד, אז למה להרוס את זה. יש פתרונות, שהעירייה יכולה לייצר כדי שהגן ישאר פתוח. למשל, גן אדמונית הוא גן חובה בלבד. אם היו מוסיפים את ילדי טרום החובה לילדי החובה, שנרשמו לגן, היה אפשר להשאיר את הגן פתוח. הורים שניסו לערער על השיבוץ, שהם קיבלו, לא הצליחו, כי הגן סגור. זה נראה שהתקבלה כבר החלטה לא לפתוח את הגן".

"אני לא מדברת רק בשמי", מוסיפה האימא, "אנחנו קבוצה גדולה של הורים, שרשמו את הילדים לשנת הלימודים הבאה וגם הורים, שיש להם ילד, שהם קיוו, שיהיה בגן בעוד שנה או שנתיים, ועכשיו הם חוששים, שזה לא יקרה. מה שהכי חבל הוא שאני ועוד לא מעט הורים מאוד מרוצים מהגן. יש שם גננת מעשירה וערכית, שכל הזמן מוסיפה תכנים. המיקום מאוד נוח. הגן מטופח וממוקם במקלט, שזה גם יתרון בתקופה הזו. הגן ובית הספר הפכו למוקד בשכונה. בית הספר מצרף את ילדי הגן לחלק מהפעילויות, חוגגים חגים ביחד ומאוד חבל שזה יפסק".

גני עירייה ברחוב כורש 10 בהדר עליון, התאנה ואלון, עתידים להיסגר

יש לציין ששני גני עירייה ברחוב כורש 10 בהדר עליון, התאנה ואלון, עתידים גם להיסגר בשנת הלימודים הבאה. ההורים טוענים, שהגנים היום ממוקמים בצורה מאוד נוחה ומאפשרים להביא את הילדים לגנים ברגל ולהימנע מהפקקים. בנוסף, גני העירייה החלופיים יהיו גבוהים יותר ויהיה הרבה פחות נוח להגיע אליהם. ההורים גם מציינים את שביעות הרצון שלהם מהגנים הנוכחיים ואת העובדה, שבגן תאנה עולים חדשים, שמגיעים, יכולים להשתלב בקלות, כיון שהגננות דוברות עברית ורוסית ויש הרבה ילדים דוברי רוסית.

עיריית חיפה: החלטה על פתיחת גני ילדים וסגירתם מתבצעת על פי הביקוש לגנים

מהעירייה נמסר: "ההחלטה על פתיחה וסגירת גני ילדים מתבצעת על פי הביקוש ורק לאחר קבלת נתוני הרישום לכלל הגנים בעיר, וכך נעשה גם במקרה זה. עקב ירידה משמעותית במספר ילדי הגן באזור רמות רמז לשנת הלימודים תשפ"ה, הוחלט על איחוד גנים. הילדים שנרשמו לגן אדמונית שובצו בגן האקליפטוסים שברחוב פיכמן 15 וגן ברקת, (שיפעל בשנה הבאה כגן חובה) ברחוב גוט לוין 22. עיריית חיפה תשמח לפתוח מחדש את הגנים ככל שמספר הילדים יגדל ויאפשר זאת כפי שאנו מקווים שיקרה. בהמשך השבוע יקבלו כל ההורים בעיר מידע על שיבוץ ילדיהם. מוקד המידע הטלפוני של מינהל החינוך זמין לשאלות בנושא במספר 1-700-50-7002 שלוחה 1".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

12 תגובות

 1. העיקר ראש העיר לפני הבחירות הבטיח והבטיח והבטיח. ברגע שישב על כסא שכח הכל. הם כולם שקרנים אחד אחד. יש להם תרוצים. מחאות לא מספיקות. פשוט תבואו בראשון לספטמבר עם הילדים ותיקי הגן ושבו ליד דלת לשכתו. שבו בשקט. מול הדלת. בהצלחה.

 2. 25 אחוז קשישים וגימלאים
  עיריית חיפה צריכה להחליף שם ל'בית דיור מוגן חיפה'
  יהב הצליח לסגור כל בית ספר יסודי בהדר ולהבריח משפחות צעירות מהדר. הצלחה מסחררת של כנופיית היהבים הסביונים והמורגים..

 3. למה אני צריך לממן מכספי הארנונה שלי סבסוד של צהרונים של ילדים של אריתראים וגנבי גבול. גם ככה הכספים לא מנוהלים כמו שצריך, השכונות מלוכלכות וחזירי הבר מטיילים ברחובות

  • אני יודע שייש חזירים על שתיים שהם יותר גרועים מחזירים על ארבע ומלכלכים בצורה מטונפת כי זה לא אצלהם בבית

 4. פשוט להפוך אותם לגנים עבור ילדים מהמגזר הערבי. שם צריכים עוד גני ילדים.
  הגידול בילדים בעיר הוא מהמגזר הערבי והעתיד של העיר הזו הוא ערבי לצערי. בחרתם ראש עיר למעבר בין ראשי העיר היהודים ובין חזרה לימי שנות העשרים והשלושים של המאה נקודמת.

 5. אין שום טעם לפתוח גן עם עשרה ילדים, יש גננת, יש עוזרת גננת, ולפעמים יש עוד עובדת.לגן יש הוצאות שאפשר לייעל בהם גן מאמץ….להורים זנ נוח, כמו גננת פרטית…אבל צריך היגיון גם עם עשרה ילדים וגן עם 38 ילדים….א נראה לי לטובת הילדים לחבר שני גנים.בהצלחה לשנת הלימודים הבאה…

 6. שיביאו את הילדים בבוקר לעיריה 🤦🏼
  או שיקגו את קליש כגננת.. היא פנויה עכשיו.

  • הכל בחסות וברשות האוניברסיטה.
   לא במקרה החליפו את שמה לביר זיית.

 7. גם בכרמליה שנה שעברה סגרו גן. איזה כיף עכשיו בכל הגנים 35 ילדים פשוט טרוף. גננת וסיעת על 35 ילדים. מצאו איפה לחסוך

 8. מיכל אין צורך לסגירת גן אדמונית . ההורים בגן זה מריצים מאד . תודה לך על הסיקור האמין וערב טוב .

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תקלה בכרמלית 17/06/24

עדכון לשעה 19:50 הכרמלית חזרה לפעול 17:46 הכרמלית לא עובדת עקב תקלה. עם סיום התקלה נעדכן.

בן 33 נעצר בחשד לביצוע אונס

(חי פה) - שוטרי תחנת חיפה עצרו תושב טירת הכרמל בחשד לביצוע אונס מהמשטרה נמסר לחי פה תאיד החדשות: שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירה בתחילת...

קונפרס ליג: מכבי חיפה תארח את משחקי הבית שלה בלודג' בפולין

בקרוב קבוצת מכבי חיפה תחל את משחקיה במסגרת מוקדמות ה"קונפרנס ליג". הסיבוב השני שיתקיים ביום חמישי ב-25/07/24 ומשחק הגומלין שלו יהיה בדיוק בשבוע שלאחר...

המזהם משלם • ספינה ליברית נקנסה בחיפה

(חי פה) - חברת הספנות Sea Trinity Shipping LTD ומכונאי האונייה נקנסו בסך כולל של 120,000 ש"ח בצירוף מאסר על תנאי לחברת הספנות. זאת...

חזירי חיפה עדיין כאן • האם ראש העיר יקיים את הבטחתו? ◄ צפו

(חי פה) - יונה יהב, שחזר לאחרונה לתפקיד ראש העיר של חיפה, הבטיח, כזכור, כי בתוך חודש ימים בלבד, יטופל מטרד חזירי הבר בעיר....