ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

חברה לנפט חויבה ב 2.3 מיליון שקלים על חלוקת שקיות בחינם

(חי פה) – המשרד להגנת הסביבה חייב את פז חברה לנפט ב 2.3 מיליון שקלים על חלוקת שקיות בחינם ללא תשלום ללקוחות.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה תאגיד החדשות:

הפרה את חוק השקיות – ותשלם: המשרד להגנת הסביבה חייב את פז חברה לנפט בתשלום היטל שקיות בסך של 2.3 מיליון שקל בגין חלוקת שקיות בחינם ואי גביית ההיטל הנדרש.

אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי וחינוך קהילה במשרד להגנת הסביבה והממונה על החוק:

חוק השקיות הביא לירידה דרסטית בצמצום הצריכה של השקיות החד פעמיות בכ-73% בקרב הקמעונאיות הגדולות. כאשר חברה לא מקיימת את הוראות החוק, המשרד להגנת הסביבה רואה זאת בחומרה ובהתאם מפעיל את סמכויותיו. המשרד ימשיך לפעול נגד קמעונאים אשר אינם פועלים בהתאם לחוק ומחלקים שקיות ללא תמורה ומבלי לגבות את ההיטל בגין השקיות שחולקו.

המשרד להגנת הסביבה חייב את חברת פז חברה לנפט בהיטל שקיות בסך כולל של כ-2.3 מיליון שקל בגין אי קיום חובת הדיווח ותשלום ההיטל למשרד להגנת הסביבה, כנדרש מכוח חוק השקיות.

חוק השקיות נחקק כדי לעודד התנהגות צרכנית מושכלת בשימוש בשקיות באמצעות מנגנון התשלום, ולהפחית את הזיהום הסביבתי הנגרם על-ידי שימוש מוגבר בשקיות חד-פעמיות. החוק מנע במקור והביא עד היום לצמצום ולירידה בצריכת השקיות החד פעמיות ב-73% ברשתות הקמעונאיות הגדולות לעומת שנת הבסיס, 2016.

חברת פז טרם העבירה את כלל הדיווחים לממונה במשרד

כחלק מהפעילות והביקורות השוטפות שעורך המשרד להגנת הסביבה במסגרת יישום החוק, עלה כי חברת פז טרם העבירה את כלל הדיווחים לממונה במשרד להגנת הסביבה על היקף השקיות שמכרה. על כן הטיל המשרד על החברה עיצום כספי בגין אי דיווח בסך כ-52 אלף שקל, שאותו שילמה החברה בחודש מאי שעבר. למרות הטלת העיצום הכספי, החברה עדיין לא השלימה את חובות הדיווח שלה וכן לא העבירה לקרן הניקיון את כספי ההיטל על השקיות שמסרה.

על כן, ערך המשרד הערכה של היקף השקיות שהחברה מסרה ללקוחותיה ללא כל תמורה ממועד כניסת החברה לרשימת הקמעונאים הגדולים ועד למחצית שנת 2023, ועל פי הערכת המשרד, מדובר בכ-2.3 מיליון שקל אשר היו אמורים להיות משולמים לטובת קרן הניקיון. חישוב זה מתבסס על אופי פעילות החברה ומספר חנויות הנוחות שברשותה, והחברה כעת נדרשת לשלם את מלוא ההיטל.

הממונה על החוק במשרד להגנת הסביבה רשאי להמשיך ולחייב את החברה בעיצומים כספיים בגין אי דיווח ולחייבה בגין ההיטל השקיות שהיה על החברה להעביר. כל עוד החברה לא תתקן את הפרותיה, המשרד ישקול את המשך צעדיו, לרבות הטלת קנסות של עשרות אלפי שקלים מדי שנה, בנוסף להיטל שאותו היא נדרשת לשלם בגין השקיות שנמסרו ללקוחותיה.

מגמת צמצום היקף צריכת השקיות

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול בכל הכלים והסמכויות העומדים לרשותו על פי החוק, כדי להבטיח כי הקמעונאים פועלים כחוק. זאת, במטרה להמשיך את מגמת הצמצום היקף צריכת השקיות החד פעמיות והשמירה על הסביבה.

פז חברה לנפט הוגדרה כחברה קמעונאית גדולה החל מאמצע 2021 בעקבות רכישת רשת הקמעונאות פרשמרקט. משכך, חלות עליה חובות במסגרת החוק לצמצום השימוש בשקיות נשיאה חד-פעמיות, תשע"ו-2016. בהתאם לחוק, על החברה לגבות מלקוחותיה בחנויות הנוחות היטל בגין מסירת שקיות ולהעבירו לקרן הניקיון, ובנוסף נדרשת החברה להגיש דיווחים רבעוניים ושנתיים לממונה במשרד להגנת הסביבה, בגין היקף השקיות שנמכרו.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. קשקוש מקושקש. החוק חל על שקיות עם ידיות. בתמורה אנשים לוקחים הרבה יותר שקיות רגילות . חוק חסר הגיון

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות ההגנה ואות על"ה (עיטור לוחמי המדינה) לבני משפחתם של שני לוחמים דרוזים, שיח' תופיק חלבי...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר הכרמל ומשם היא צופה אל הים בדרום-מערב ואל מפרץ חיפה ועמק זבולון בצפון-מזרח. קיצור תולדות האוניברסיטה תחילתה...