הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

יש לכם טיסת מעבר דרך ארהב: האם צריך ויזה לארהב בשביל לטוס?

הגעתו של הפטור מויזה לישראל, הביא עימו חדשות משמחות אך גם הרבה שאלות ותהיות, מתי צריכים את הפטור? האם כולם זכאים לפטור זה? וכיצד נערכים נכון לנסיעה לארצות הברית בשנת 2024, כל זה ועוד, בכתבה הבאה.

פטור מויזה או ויזת ESTA?

ויזת ESTA היא הדרך העדכנית לקבלת אישור כניסה לארצות הברית, בשונה מהויזה לארצות הברית, שהייתה נהוגה עד ספטמבר 2023, הפטור מויזה כשמו כן הוא, פוטר מהצורך בויזה וכל הכרוך בכך.

כל ההליך הארוך והמורכב שהיה כרוך בהוצאת ויזת לארצות הברית שכלל מילוי טופס DS160, המצאת מסמכים המעידים על זיקה לישראל והמתנה של חודשים ארוכים לראיון מול נציג קונסולרי, מצטמצם כיום למילוי טופס אונליין וקבלת תשובה מהירה בלי לצאת מהבית.

טיסת מעבר מצריכה ויזה?

מאז ומתמיד, כל הנוסעים אשר ביקרו בארצות הברית ולו רק כדי להמשיך ליעד הבא דרך ארצות הברית (טיסת קונקשיין), היו צריכים להחזיק בויזה תקפה. כיום, מאחר ויש לנו כישראלים אפשרות כניסה עם ויזת אסטה ESTA, איננו צריכים ויזה לצורך טיסת מעבר, אך עדיין צריכים להחזיק באישור.

אין שום אפשרות לעבור דרך ארצות הברית לכל יעד שלא יהיה, גם לזמן של שעות בודדות, ללא ויזה או אישור כניסה ESTA.

בעבר,כדי לחסוך כסף רב לטיסה לאחד מהיעדים בישבת אמריקה המוני ישראלים היו טסים דרך ארצות הברית מאחר וטיסות אלו היו זולות באופן משמעותי. זה אילץ את אותם נוסעים להוציא ויזה ולהמתין חודשים ארוכים לראיון בשגרירות. היום הדרך קצרה הרבה יותר. ניתן לעיתים לטוס תוך יום אחד בלבד מרגע הגשת הבקשה.

טיסת מעבר דרך ארה"ב

האם כולם זכאים לקבלת ויזת ESTA?

כמעט כל ישראלי שיגיש בקשה לESTA יקבל תשובה חיובית תוך זמן קצר.

כל מה שצריך עבור התהליך הוא דרכון ישראלי ביומטרי ובתוקף, כרטיס אשראי אשר ניתן לבצע עימו חיוב בינלאומי (כיום רוב כרטיסי האשראי המונפקים בישראל פתוחים לחיוב בחו"ל).

מי שסביר להניח לא יקבל את האישור לפטור מויזה, הוא מי שיש לו עבר פלילי, מי שסורב בעבר לויזה לארצות הברית או לכניסה פיזית בשערי ארצות הברית או כל מדינה אחרת, מי שעבר על חוקי הגירה בארצות הברית ומי שענה בטופס את התשובה "כן" לאחת השאלות הרפואיות ביטחוניות (קשר לארגון טרור, מחלה מדבקת וכדומה).

איך מגישים את הבקשה לפטור מויזה?

כל הליך הגשת הבקשה יכול להתבצע מהבית, מול המחשב האישי, תוך זמן יחסית קצר.

כל שעליכם לעשות הוא להכין את הדרכון ואת אמצעי התשלום, להיכנס למערכת הממוחשבת של ESTA , שם מצוי הטופס האלקטרוני. ראשית יש לסרוק ולהעלות למערכת את הדרכון דרך הכפתור הרלוונטי בדף הראשון של הטופס ולאחר מכן להתחיל במילוי הטופס. 

טופס ESTA מכיל שאלות הנוגעות לפרטים האישיים של הנוסע, פרטי הנסיעה המתוכננת, פרטי איש קשר בארץ או בארצות הברית, איש קשר לצורך מקרה חירום, פרטי תעסוקה והשכלה ולבסוף, שאלות כלליות בנושאים בטחוניים, אישיים ורפואיים.

בסיום מילוי הטופס מיד מועברים לדף התשלום, בו נדרש תשלום האגרה בסך 21$, שאגב, מוחזרת כמעט כולה במקרה של סירוב (17$ יוחזרו לכם, כלומר תשלמו על בקשה שסורבה 4$ בלבד).

יש לחכות לאישור התשלום ולאחר מכן להמתין לתשובה לבקשה.

קיבלתם אישור? מזל טוב! מה צריך לדעת לפני הנסיעה לארצות הברית:

ראשית, יש להדפיס את האישור שקיבלתם. אישור הESTA הוא אמנם אישור אלקטרוני ובכניסה לארצות הברית יסרקו את דרכונכם והפרטים כמו גם האישור יופיע בצג של קצין ההגירה כמאושר. אך יש חשיבות רבה להדפסת האישור, כיום, חברות התעופה בהוראת רשות ההגירה האמריקאית לא רשאיות לעלות לטיסה אזרח אשר לא הציג אישור תקף ותקין. ולכן, אתם תדרשו להציג אישור זה ככל הנראה גם בעת הצ'ק אין וגם בעת העליה למטוס.

יש לקחת בחשבון שלא אישור ESTA ולא ויזה הינם מהווים אישור כניסה וודאי לארצות הברית.

כמובן שרוב הסיכויים הם שתכנסו ללא בעיה, אך קצין ההגירה בכניסה הוא זה שאחראי על מתן האישור הסופי לכניסה לארצות הברית.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...