באנר קריית אתא עצמאות 080524

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

עד מתי יימשכו הקדיחות בלילה בבת גלים?

בשבוע הראשון של אפריל 2024, בשעות מאוחרות (22:00 עד 24:00) קדחו בבת גלים לעומק הקרקע. בהתחלה ברח' עלית הנוער בקדמת רכבת בת גלים וביום שלאחר מכן ברחוב מילסון פינת העליה השניה.

חברת "אקו דריל" ביצעה את הקידוח בהזמנת "סיסטם מעבדות". סיסטם מעבדות היא חברה שיושבת ביבנה, ולפי הכרזתה, יש בה את המעבדה המובילה בישראל לבדיקות בקרה והבטחת איכות לענף הבניה והסלילה, ולמגזר המוסדי, העסקי והפרטי. החברה מבצעת שירותי בדיקות בכל רחבי הארץ. מפקחת העבודה מטעמם, נעמה רוזנפלד, מגיעה מקרית ביאליק הסמוכה.

עובדים חייכניים של חברת אקודריל 2 באפריל 2024 צילום טל קיזמן
עובדים חייכניים של חברת אקודריל 2 באפריל 2024 צילום טל קיזמן

מים בעומק 5 מטר

רועי הגאולוג של חברת אקו דריל לא סיפק הרבה אינפורמציה. הוא גם לא אוהב להצטלם, במקומו צילמתי את גיא הידידותי. לשאלתי, הוא הודה שהמים נמצאים כבר בעומק של 5 מטר מתחת ל"אספלט מצעים" והוסיף שישנן שכבות של חרסית, אדמה חומה ומתחת סלע קירטוני.

שקיפות וכבוד לתושבים

כל תושב שמתעתד לערוך מסיבה מודיע לשכנים על הרעש ומתנצל מראש. רק חברות ענק ויזמי הבניה שמסתובבים בשכונה, בדמות מודדים, תולים שלטים ועוד, מתנהגים בשכונה כבשלהם.

רכב כבד בשכונת בת גלים בשעת לילה 2 באפריל 2024 צילום: טל קיזמן
רכב כבד בשכונת בת גלים בשעת לילה 2 באפריל 2024 צילום: טל קיזמן

עבודות קידוח בשעות לילה מאוחרות בשכונת מגורים לא מקובלות על אף שכן. לודה השכנה שבאה לבדוק מי מעיר את ילדיה ברעש קידוח ביום חול, לא קיבלה מענה.

מטרות הקידוח על פי עיריית חיפה:

תגובת עיריית חיפה:
הקידוחים נועדו לבחינת מצב הקרקע כחלק מתכנון שדרוג מערך הדרכים והתשתיות במרחב לצורך התאמתם למיזמי ההתחדשות באזור.

התחדשות עירונית או שדרוג דרכים ותשתיות?

בכל שנה, ישנן הצפות רבות בשכונה, מים רבים יורדים מהר הכרמל ובדרכם לים מציפים את השכונה. בשל מי תהום גבוהים, המים הרבים לא מספיקים לחלחל במהירות, למרות שעדיין קיימים הרבה שטחים ירוקים.

בקרבת רמב"ם מתוכננים לפחות 7 מיזמי התחדשות עירונית: שלושה מהם ברחוב העליה השניה (שם יבנו לפחות עשרה מגדלים בני 33-36 קומות), רמב"ם יגדל משמעותית, הפקולטה לרפואה של הטכניון חייבת (בהוראת הממשלה) להכפיל את עצמה, בה"ד חיל הים אמור להפוך לשכונה רבת יחידות דיור ושטח הנמל הסמוך אמור גם הוא לקבל מגדלים עם יחידות דיור.

תושבי השכונה הם האחרונים לדעת מה מתוכנן, אם הם אינם מתעניינים כמוני בתכניות, הם יקומו בוקר אחד לסיוט תחבורתי. כבר עכשיו הדרכים לא עומדות בנטל התחבורה בשכונה.

בועדה מחוזית על נושא בניית שכונה במקום בה"ד חיל הים נודע לתושבים באקראי שכביש העליה השניה יורחב מ 23 מטר ל 28 מטר, שמתוכננת רכבת קלה בנתיב… האם זה מה שיעזור לפקקים לאחר שיבנו כל הפרויקטים המתוכננים? למי יש תשובה?

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

טל קיזמן
טל קיזמן
מורת דרך l כותבת בנושאים: איכות סביבה, תכנון עיר, טבע, אמנות וקולינריה

כתבות קשורות לנושא זה

10 תגובות

 1. תראו מה קרה ברמות רמז. בנו מגדלים בפינוי בינוי והשכונה לא עומדת בעומס. סיוט!
  פקקי ענק בבוקר ואחר הצהריים, אין חניה, פקחים "חוגגים" עם דו"חות בכל שעות היממה.
  לא ברור מדוע לא לומדים מהניסיון.

 2. מבדיקה שלי עם אגוד האדריכלים העולמית נמצא כי קיימת תוכנית להגדיל את השכונה אבל לא במאה הקרובה מאחר והעיר נמכרה בשקל תשעין לפני כמה שנים לאלו אשר באים לעשות חרקות ברחובות עם הרכבים המשופרים או להשמיע את רעש האגזוז שלהם . או חלילה לבצע פיכ=גוע או להסתיר את המפגע הרי אנחנו עיר עם ערבות הדדית שבה

 3. יש להפסיק מייד את תרמית התמ"א 38 המנוגדת לחוק עקב הצהרות כוזבות של המהנדסים העירוניים.

 4. כל בת גלים יושבת על מי תהום של מרגלות הרי הכרמל. עד לפני 40-50 שנים תושבי השכונה התקיימו ממי 7 הבארות שמפוזרים בשכונה. חברות בנייה מגיעות שואבות מים מתוקים החוצה על מנת להזרים מי ים פנימה כי על מי ים טוב יותר לבנות. בכייה לדורות

 5. אחרי שרואים לאן נפלה הדר הכרמל אפשר להבין שהגורל של בת גלים יהיה סלאמס צפוף. חומת מגדלי 30 קומות דבוקים זה ליד זה עם צל ענק על השכונה ורוחות. פקקי ענק לאורכה. עשן מזהם מארובת רמב"ם. והצפות קשות מעליית מפלס הים כל חורף בטיילת הרוסה ומתפוררת.

 6. תושבי חיפה ידועים באדישותם. מקבלים הכל כגזירת גורל. צאו כבר מהכורסא שלכם! צאו לרחוב ותעיפו אותם. אל תתנו לנם לעבוד. פשוט לא יאמן. יש גם את הדרך הנקיה והלא בטוחה מחמת שחיתות. תתחילו להציק להם משפטית. קשה לי להאמין שהיו עושים דבר כזה ברחוב הויסמנס למשל

 7. לדעתי הקידוחים נועדו מצב הקרקע
  סיפורו לי בעיריית חיפה. שבת שלום ומבורך.

 8. שטויות. לא מבינה למה העירייה נותנת לכך יד, הרי ברור שמדובר בקידוחים לצורך בדיקת הקרקע לפני בניה ליזמים פרטיים. עליהם לפעול לפי החוק ולהרעיש בעבודות עד לא יאוחר מ 7 בערב.
  מה חדש? יש בניה מיוחדת ותשתיות מיוחדות לבניה ותשתית בקרבת הים בגלל מי תהום. איזנ קשקוש. למה נראה לכם שהתודבים נבערים מלדעת?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תקלה בכרמלית 17/06/24

עדכון לשעה 19:50 הכרמלית חזרה לפעול 17:46 הכרמלית לא עובדת עקב תקלה. עם סיום התקלה נעדכן.

בן 33 נעצר בחשד לביצוע אונס

(חי פה) - שוטרי תחנת חיפה עצרו תושב טירת הכרמל בחשד לביצוע אונס מהמשטרה נמסר לחי פה תאיד החדשות: שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירה בתחילת...

קונפרס ליג: מכבי חיפה תארח את משחקי הבית שלה בלודג' בפולין

בקרוב קבוצת מכבי חיפה תחל את משחקיה במסגרת מוקדמות ה"קונפרנס ליג". הסיבוב השני שיתקיים ביום חמישי ב-25/07/24 ומשחק הגומלין שלו יהיה בדיוק בשבוע שלאחר...

המזהם משלם • ספינה ליברית נקנסה בחיפה

(חי פה) - חברת הספנות Sea Trinity Shipping LTD ומכונאי האונייה נקנסו בסך כולל של 120,000 ש"ח בצירוף מאסר על תנאי לחברת הספנות. זאת...

חזירי חיפה עדיין כאן • האם ראש העיר יקיים את הבטחתו? ◄ צפו

(חי פה) - יונה יהב, שחזר לאחרונה לתפקיד ראש העיר של חיפה, הבטיח, כזכור, כי בתוך חודש ימים בלבד, יטופל מטרד חזירי הבר בעיר....