פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

הציבור מוזמן לצפות בדרבי החיפאי הראשון באולטימייט פריסבי: Hucking Crazy מול שברי מאמץ הפועל חיפה

(חי פה) – ביום חמישי, 04/04, בשעה 20:00 יערך דרבי בין שתי קבוצות חיפאיות בענף האולטימייט פריסבי. המשחק יערך במגרש בבית הספר ריאלי בית בירם • הציבור מוזמן • הכניסה חופשית.

מה שמייחד את האולטימייט פריסבי הוא שגם גברים וגם נשים משחקים באותה קבוצה ואין שופט, אלא השחקנים עצמם שופטים במהלך המשחק. השחקן הצעיר ביותר שיהיה על המגרש יהיה בן 14 והמבוגר ביותר בן 49.

קבוצת שברי מאמץ הפועל חיפה (צילום: אלבום פרטי)
קבוצת שברי מאמץ הפועל חיפה (צילום: אלבום פרטי)

מיכאל רבינוביץ', 36, תושב חיפה, הוא מאמן ושחקן אוליטמייט פריסבי:
"אני היכרתי את הענף בגיל 32. הבנתי שהשנים, שבהן אני אוכל להיות שחקן פעיל מועטות, ולכן תוך 3 שנים התחלתי לאמן קבוצות ילדים ובוגרים. ביום חמישי יערך משחק בין שתי קבוצות באולטימייט פריסבי.

אולטימייט פריסבי הוא ענף ייחודי, שמשלב אלמנטים מענפים כמו פוטבול אמריקאי, כדורסל, כדוריד כדורגל ועוד, שמשוחק עם צלחת פריסבי. משחקים 7 שחקנים על 7 שחקנים, והמטרה של כל קבוצה היא להתמסר עם הצלחת בלי להפיל אותה, ולתפוס את הפריסבי ברחבה, שנקראת "אנדזון", של הקבוצה השניה.

מדובר בענף הקבוצתי התחרותי היחיד שמשלב גברים ונשים יחד על אותו מגרש גם בליגה בארץ, וגם בתחרויות בין לאומיות. המשחק משוחק ב-80 מדינות על ידי כ-7 מיליון שחקנים. השחקנים הם גם השופטים, והם צריכים לפעמים להכריע נגד הקבוצה שלהם. כשיש עבירה היא מנוהלת על ידי השחקנים המעורבים".

אולטימייט פריסבי בפעולה (צילום: אלבום פרטי)
אולטימייט פריסבי בפעולה (צילום: אלבום פרטי)

בארץ יש 3 ענפי פריסבי מוכרים:

אולטימייט פריסבי (הענף הקבוצתי), דיסק גולף (תחרות אישית, שמטרתה לקלוע את הפריסבי לתוך מתקן מסוים, שנראה כמו סל בכמה שפחות ניסיונות) והענף השלישי נקרא פרי סטייל והוא דומה ללהטוטים של אדם בודד עם הפריסבי. השאיפה של הענף הוא להיכנס לאולימפיאדה.

"בארץ היו כמה ליגות", מסביר רבינוביץ', "בשיאה הייתה ליגה מקצוענית עם 12 קבוצות. השנה בגלל המלחמה זה צומצם ל-8 קבוצות (המינימום לליגה). הקבוצה של שברי מאמץ הצטרפה לליגה המקצוענית כדי שאפשר יהיה לקיים ליגה. אנחנו עכשיו במחזור החמישי של הליגה מתוך 10 מחזורים.

הקבוצה Hucking Crazy נמצאת במקום החמישי והקבוצה שברי מאמץ במקום השביעי. שתי הקבוצות מתאמנות בריאלי בית בירם. יכול להיות השנה, ששתי הקבוצות החיפאיות לא יפגשו שוב. בשנה הבאה יכול להיות ששברי מאמץ יחזרו לליגה החובבנית, ולכן יכול להיות שהמפגש בין שתי הקבוצות הוא חד פעמי".

Hucking Crazy מול שברי מאמץ הפועל חיפה

שתי הקבוצות שישחקו ביום חמישי הן Hucking Crazy, אשר תתמודד מול קבוצת "שברי מאמץ הפועל חיפה". המשחק שייערך ביום חמישי יהיה הדרבי החיפאי הראשון, כיוון שעד עכשיו שברי מאמץ היתה בליגה החובבנית ולא המקצועית.

אודות הקבוצה Hucking Crazy

Hucking Crazy היא קבוצה ותיקה, שקיימת מתחילת התפתחות הענף בארץ, קמה בשנת 2005. לקבוצה יש את צוות האימון ותיק והמנוסה ביותר בארץ, כולל אימונים בנבחרות השונות. המילה Huck באולטימייט משמעותה זריקה ארוכה לכיוון הגול, קצת כמו הHail Mary בפוטבול האמריקראי וראשי התיבות הם גם של Haifa City HC ועל החולצות שלה מתנוססים סמלים של העיר חיפה, כמו גם דגל ישראל ולוגו הקבוצה.

אודות הקבוצה שברי מאמץ הפועל חיפה

שברי מאמץ הפועל חיפה היא קבוצה, שנפתחה לפני שנתיים בדיוק, כלומר ב-2022, כקבוצה החובבנית של חיפה. השם נבחר כי רוב חבריה המקוריים היו מבוגרים יותר ופצועים, והקבוצה השתתפה בליגה והגביע החובבני, ולא בליגה המקצועית. השנה נעשה חיבור עם עמותת הפועל חיפה.

בעקבות המלחמה ניתנה אפשרות גם לקבוצות מהליגה החובבנית להצטרף לליגת העל והחלטנו ללכת על זה. אחר 4 משחקים מאזנה כרגע עומד על 3 הפסדים וניצחון אחד.

רבינוביץ': החלום שלי הוא שחיפה תהיה בירת הפריסבי של ישראל

"הקהילה החיפאית מונה מאות שחקנים", רבינוביץ' מוסיף, "בעבר הרבה מהם היו נפגשים בדשא בספורטק (צמוד לגרנד קניון), אך יום אחד בנו שם רחבת בטון לריקודי עם פעם או פעמיים בשבוע (למרות שליד יש את רחבת הגלגיליות / הוקי שלא בשימוש נפוץ) בגלל שזה היה המגרש היחיד הציבורי בחיפה שהוא מישורי ובלי עצים וסלעים. זה הכריח את הקהילה לחפש מגרשים להשכרה, דבר לא פשוט כלל כי הרוב תפוס ע"י הכדורגל.

החלום שלי ושל השחקנים המובילים בקהילה היא להפוך את חיפה לבירת הפריזבי של ישראל. יש לנו גם את החופים וגם משטחים. מה שחסר לנו זה הכרה ומגרשים. כרגע רעננה מחזיקה בתואר הלא רישמי בירת הפריסבי של ישראל כי יש לה את שתי הקבוצות בליגה, קהילה תוססת ופארקים ציבוריים, שמאפשרים את המשחק הזה".

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...