פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

משבר תקציב העירייה הסתיים סוף סוף • שנה חדשה למוזיאוני חיפה

(חי פה) – מוזיאוני חיפה וחברי הדירקטוריון ומועצת העיר, אביהו האן ותבור להט הגישו עתירה לבית המשפט כנגד עיריית חיפה בטענה שהעירייה וראש העיר מעכבים העברת תקציבים שאושרו לטובת המוזיאונים.

אתמול, שלישי 20.2.24, לבקשת העותרים, בית המשפט החליט למחוק את העתירה נגד עיריית חיפה לבקשת העותרים, לאחר שהכסף הועבר לידיהם. כמו כן, הוחלט כי עיריית חיפה וקליש יישאו בהוצאות משפט נמוכות.

יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה (צילום: צבי רוגר)
יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה (צילום: צבי רוגר)

כעת, יותם יקיר, מנכ״ל מוזיאוני חיפה, מעדכן את עובדי ועובדות המוזיאון אודות משבר תקציב עיריית חיפה בכל הנוגע למוזיאונים באמצעות מכתב אשר תוכנו מובא כעת.

מכתבו של יותם יקיר

״עובדות ועובדים יקרות.ים, משבר תקציב העיריה שנמשך יותר מחודשיים, הסתיים לעת הזו. מעדכן אתכם כפי שראוי, בשקיפות ובאופן ישיר.

בימים האחרונים ולאחר מאמצים רבים הועבר אלינו מלוא תקציב 2023 שהיה צריך לעבור זה מכבר. גם הקצאה לפי אחד חלקי 12 בתקציב, 2024 הועברה, לאחר עוד התדיינות, כחוק. היה לא פשוט. זה עלה במשאבי זמן, כסף, וגם בריאות (שלי) אבל המשבר הסתיים. אפשר להמשיך, לשנה יפה יותר, נקווה.

חשוב להבין איך הגענו לנקודה זו

שלושה תאגידים עירוניים בחיפה – מלבד המוזיאונים גם הרשות לקליטת עלייה (רק"ע) ותאגיד מיל"ב – נאלצו, לאחר מסכת התנכלות ובלית ברירה, לפנות לבית המשפט המחוזי נגד עירית חיפה וראש העיר. תקציבים שאושרו במועצת העיר לא כובדו. זה חמור, לא נתקלתי במהלך כזה מעולם. זה היה מזיק, זה היה חסר פשר, וזה נעשה בכוונה תחילה.

ראיתם אותי במשבר הזה מתרגז, כועס, לוקח ללב. כנראה אגיב ככה תמיד מול מה שהיה לא פחות מעוול מזוקק. לדירקטוריון המוזיאונים מגיעה תודה על הגיבוי החם. גם לעו"ד יוני שליו ריבה על העבודה המקצועית. ואתם,

יחד עם ארגון "כוח לעובדים", הראיתם אכפתיות ואסרטיביות ראויה ויצאתם למחות ולהפגין.
אבל מבלי להמעיט, פתרון המשבר הגיע קודם כול בזכותו של נשיא ביהמ"ש המחוזי בחיפה, כב' השופט רון שפירא, שפסק חד משמעית בעתירות רק"ע ומיל"ב. בשפה משפטית אמנם, אבל מאד נוקבת, מאד חדה וברורה, כותב השופט שפירא בדיוק את מה שאנחנו אומרים וזועקים כבר שנים. שהכול היה לא ענייני, שהדברים נעשו בחוסר תום לב. מצורף פסק הדין המהדהד שבאופן די נדיר גם הופץ על ידי דוברות בתי המשפט בישראל. לקרוא ולא להאמין.

ואנחנו אולי מקרה חמור במיוחד. מפני שההתנכלות למוזיאוני חיפה מצד ראש העיר הייתה עקבית ושיטתית לאורך כל ארבע ה השנים שבהן אני המנכ"ל. יש לכך דוגמאות למכביר: עיכוב תקציבים, ניסיונות לפגוע בתקציב המוזיאונים השוטף שוב ושוב, מניעת השיפוץ במוזיאון הימי, סגירת מוזיאון מאנה כץ, פרשת ה'באנרים' ועוד.

גם אם תאירו בפרוז'קטור ממש חזק וגם אם תחפשו בבוידעם, לא תמצאו לכל זה סיבה הגיונית או סבירה. אולי להיפך – ככל שהיינו יותר טובים, יותר יצירתיים, ויותר פעילים, ההתנכלות כלפינו, משום מה ומשום מקום, רק גברה. ובכלל, למה לא לתמוך בתרבות? לפתח? לחשוב איך לקדם? למה תמיד רק נגטיב? הרי הוכחנו, הרבה ותר מפעם אחת, כמה תרבות חשובה, כמה היצירה משמעותית. לציבור בוודאי, אבל גם לעיר חיפה.

נמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים נהדר ויודעים לעשות

כשכבוד השופט שפירא כותב "חוסר תום לב", זהו ביטוי משפטי יחסית מנומס, אבל כזה שמקפל בחובו גם מילים הרבה יותר חמורות. כמה רעוע יכול להיות סולם ערכיו של אדם המתעמר בזולתו ללא סיבה, רק כי הוא יכול?

אנחנו – אתם – נמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים נהדר ויודעים לעשות. אני מקווה ששנת 2024 תאיר לנו פנים, למרות כול. פעלנו, פעלתם, בצורה יוצאת מן הכלל גם בזמן המלחמה. היגיע לכם פרס, לא סטירת לחי. נקווה שלא יהיה צורך, אבל אם נדרש, נפעל באותה מתכונת, גם אם זה שוב יגבה מאתנו מחיר כלכלי. ואני יודע בוודאות: אתם תירתמו ברצון ובמקצוענות. ככה זה תמיד.

תכנית עבודה לשנת 2024

ההנהלה גיבשה תכנית עבודה נהדרת ל 2024– לוח תערוכות מאד מגוון ומאד עשיר, פרויקטים חינוכיים, אירועים נהדרים, פיתוח משאבים. המון דברים שלא עשינו ומוזיאוני חיפה יעשו השנה לראשונה. עם קצת מזל ואם ירצה השם, נתקדם השנה עוד כמה צעדים קדימה. אולי אפילו נצליח סוף סוף לשפר קצת את חזות המוזיאונים. המבנים הכול כך ישנים, חלקם במצב עלוב ממש, הם הרי עקב אכילס מאד רציני. עכשיו כשהחרב הוסרה מעל צווארנו מקווה שנוכל להוציא תכניות אל הפועל. כי סיימנו את הפרשה העגומה. וסוף הוא תמיד התחלה.

מודה לכם, מחבק אתכם,
יותם״

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים כחול-לבן המתמודד לראשות העיר אמר:

אני מודה לבית המשפט שקיבל את כל טענותינו. איכות הסביבה ואיכות השלטון תמיד יהיו שלובים. הניצחון בבית המשפט מתווסף לשורה של ניצחונות משפטיים וערכיים שהיו לירוקים לאורך השנים בתביעות מול עוולות שונות. כחבר בדירקטוריון של חברת המוזיאונים, עמדתי על כך שנוביל עתירה מול בית המשפט.לאחר שניסיונותינו להגיע לעמק השווה בדרכי נעם נדחו.
התעצבתי לקרוא בפסק הדין של השופט מילים חמורות על כך שעיריית חיפה פעלה בחוסר תום לב, בעירייה בראשותי, זה לא יקרה. בית המשפט שולח מסר חשוב – מי שלא עומד בהתחייבות משלם הוצאות משפט וחיוב אישי.
מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...