דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

צפו בשידור ◄ הפגנה בחיפה למען עיסקה להחזרת החטופים והפסקת אש – שבת 20/1/24 13:30 – כיכר פריז

(חי פה) ארגונים שונים יקיימו הפגנה בכיכר פריז בחיפה, בשבת, 20/1/24, בשעה 13:30. המארגנים קוראים להפסקת הלחימה בעזה וקידום עסקה לשחרור החטופים.

◄ מעוז ינון (הוריו נרצחו) בהפגנה הקוראת לעצור את המלחמה בעזה (צילום: שותפות השלום)

מעוז ינון (הוריו נרצחו) בהפגנה הקוראת לעצור את המלחמה בעזה (צילום: שותפות השלום)

◄ מיכל ברודי ברקת בהפגנה הקוראת לעצור את המלחמה בעזה (צילום: שותפות השלום)

מיכל ברודי ברקת בהפגנה הקוראת לעצור את המלחמה בעזה (צילום: שותפות השלום)

בג"ץ קבע ביום חמישי 18.1.24, לאחר דיון ארוך בעתירה של חד"ש וארגונים נוספים, כי ביום שבת הקרוב 20.1.24 הם יוכלו לארוך הפגנה למען החזרת החטופים והפסקת אש שבה יוכלו להשתתף עד כ 700 משתתפים. בדיון הובאה עמדתה של היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה שתמכה בעותרים ובזכותם להביע מחאה. היא טענה עוד כי הצעת המשטרה לשנות את מקום ההפגנה ולהגביל את מספר המשתתפים עד כדי כך (ל 450 איש) היא לא מידתית.

הזמנה להפגנה הקוראת לעצור את המלחמה בעזה (שותפות השלום)
הזמנה להפגנה הקוראת לעצור את המלחמה בעזה (שותפות השלום)

מזכ"ל תנועת חד"ש אמג'ד שביטה ◄ צפו

מזכ"ל תנועת חד"ש אמג'ד שביטה אמר: "בשבת הקרובה בשעה 13:30 נפגין יהודים וערבים בכיכר פריז בחיפה. אנחנו נשמיע קול חד וברור נגד המלחמה למען הפסקת אש, למען עיסקה שתחזיר את כולם תמורת כולם. אנחנו נדאג להשמיע קול נגד הרדיפה הפוליטית של הפשיסטים כמו גם של הדיכוי המשטרתי כלפי הקולות המתנגדים למלחמה. נהיה שם ערבים ויהודים ביחד בהזמנה של שותפות השלום, שמורכבת ממאות אירגוני שמאל ערבים ויהודים יחד".

העתירה לבג״ץ

כזכור, האגודה לזכויות האזרח ושותפות השלום הגישו עתירה לבג"ץ נגד סירוב מפקד מחוז חוף לאשר הפגנה נגד המלחמה במוצ"ש הקרוב 20/01/2024. בעתירה נכתב כי במשך כמה שבועות שותפות השלום ומפלגת חד"ש מנסות לקיים אירוע מחאה הכולל עצרת וצעדה על מנת לקדם את עצירת המלחמה, עסקת השבת חטופים וקידום תהליך מדיני: "זו הבקשה השלישית שמגישים העותרים למשטרה בניסיון לממש את זכותם החוקתית לחופש הביטוי והמחאה. אולם שוב ושוב מסכלים את ניסיונותיהם ואף מסרבים לקיים משא ומתן למציאת חלופה שתאפשר את קיום ההפגנה".

לטענת העותרים אחרי שהם קיבלו שני סירובים מהמשטרה, הם הציעו לקראת השבוע השלישי הפגנה עם פחות משתתפים (1,000 – 1,500) והליכה במסלול קצר יחסית מכיכר אמיל חביבי בוואדי ניסנאס עד לכיכר פריז בעיר התחתית.

על אף הניסיון למצוא פשרה, המשטרה לא אישרה את ההפגנה. העותרים טוענים שההתנהלות הזו מעידה שלמשטרה יש עמדה עקרונית נגד האפשרות לקיים הפגנה של ערבים ויהודים שעוסקת בהפסקת הלחימה. הם מוסיפים כי למרות שמאז שפרצה מלחמת ׳חרבות ברזל׳ מחוז חוף נמצא בעומס משמעותי ומתמודד עם הרבה אתגרים, יש בעיניהם למחאה משמעות מיוחדת במלחמה והפגיעה בחופש הביטוי שלהם איננה מידתית.

ראש מול ראש: גורמי ימין יגיעו להפגין מול הפגנת ארגוני השמאל

מול ההפגנה של שותפות השלום, מתוכננת הפגנה של גורמי ימין. במהלך היום הופצה הודעה בקבוצות השונות ברשתות החברתיות, שקוראת לתושבים להיערך להפגין מול הפגנת שותפות השלום, אם תאושר. על פי ההודעה הפגנת שותפות השלום היא הסתה כנגד חיילי צה"ל בחיפה ועלולים להיות בה דגלי טרור ושלטי הסתה נגד חיילי צה"ל ובעד ארגוני טרור. ההודעה מסתיימת בקריאה להגיע להפגנה ולמחות על התמיכה בטרור.

מנכ"ל בצלמו שי גליק נואם לאחר הדיון ◄ צפו

מנכ"ל בצלמו שי גליק אמר לאחר הדיון:

מצער שבית המשפט העליון לחץ על משטרת ישראל להיכנע. אמגד שביטה ורג'א זעאתרה אמורים לשבת בכלא ולא לארגן שום הפגנות. אנחנו קוראים לכל מי שיכול לבוא ולמחות במקום ולמנוע כל מפגן טרור והסתה. מפקד מחוז חוף ניצב דני לוי נאם ברהיטות על החובה למנוע את אירוע ההסתה הזה. אך לצערי בית המשפט אטם אזניו. מעולם לא הייתי גאה יותר בשוטר ומפקד כה מסור שנלחם בכל כוחו למען מדינת ישראל. אשרי העם שאלו מפקדיו מצער שאלו שופטיו.

תגובת המשטרה:

המשטרה הודיעה כי היא תוציא הודעה מסודרת ברגע שפרוטוקול הדיון יגיע לידיה.

יו"ר הליכוד הגיש בקשה לקיום הפגנה מול חד"ש

אנשי הליכוד יקראו אנשי הליכוד לתמיכה בחיילי צה"ל וממשלת ישראל ולהמשיך במלחמה עד השגת כל היעדים ובהם החזרת החטופים, פירוק החמאס ושליטה ברצועה על מנת להבטיח את החזרת השקט לדרום.
בדברי ההסבר להפגנה תחת השאלה: "האם ידוע לך על כוונת גורמים עוינים להפריע למפגינים" נכתב כי: "חד"ש עלולים לנסות לעצור את חופש הביטוי ולפגוע בדמוקרטיה".

יניב בן שושן יו"ר רשימת הליכוד בחיפה מסר:

ההתנהלות של חד"ש שערורייתית. בזמן מלחמה הם מגלים אמפתיה ותמיכה באויבינו. אין מדינה בעולם שהייתה מסכימה להפגנה נגד חייליה בזמן שהם נלחמים ומחרפים את נפשם בהגנה על המולדת.
אנו נגיע להפגנה במוצ"ש, במושבה הגרמנית, מול חד"ש בלי פחד ומורא כדי לתמוך בצה"ל ובמדינה ולומר לכל אויבניו מבית ומחוץ: "עם ישראל חי".
יניב בן שושן כשהוא בא למשטרה להגיש בקשה לערוך הפגנה נגדית בשבת (צילום: אלבום אישי)
יניב בן שושן כשהוא בא למשטרה להגיש בקשה לערוך הפגנה נגדית בשבת (צילום: אלבום אישי)

פרטים על ההפגנה הנגדית:

 • תאריך: מוצ״שׁ 20.1.23
 • בשעה: 19:00
 • מיקום: מרכז זין נווה שאנן

אלי בן דיין רו"ח וחבר מועצת העיר חיפה (הליכוד) מסר:

החובה שלנו בעת הזאת היא לגבות את חיילי צה"ל וממשלת ישראל שפועלים בכל כוחם תוך סיכון חייהם כדי להחזיר לכל מדינת ישראל את השקט והביטחון. את מה שעשו לנו אויבנו ב-7/10 אסור לנו לשכוח ואת איך שהגענו לשם צריך ללמוד. אסור לנו לתת אמון באויבים שניצלו את שאיפתנו כיהודים לשלום. ההפגנה של חד"ש היא הפגנה פרובוקטיבית שנועדה לפגוע בחיילי צה"ל ובמדינתנו ואנו כנציגי הימין היחידים בחיפה לא נישאר אדישים.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

36 תגובות

 1. הייתי ליד ההפגנה, לא הי להם שלט אחד ובו צילום או איזכור לחטופים!! לא היה דגל ישראל אחד – נא לדייק בפרטים

 2. מתבייש להיות חיפאי אני לא תומך בהפסקת הלחימה תפסיקו להתערב לצבא ולהגיד מה צריך לעשות ומתי העיר היחידה שהפגינ תמיכה בחמאס

 3. כל מי שמפגין בעד הפסקת הלחימה הם אנשים מסכנים וממורמרים תלכו לטיפול אתם לכאורה חולי נפש

 4. לצלם את ההפגנה ולהלות לרשתות החברתיות שנל מעסיק יראה את העובדים שלו ויפטר אותם ושמפלדת חדש תעסיק אותם!!!

 5. וכי חשבנו שבגץ יחליט אחרת? הרי בשם ה״צדק״ בגץ יכשיר כל פעולה אנטי ציונית. בדץ כפי שהוא היום הוא גוף אנטי ציוני המגבה את כל הכוחות האנטי לאומיים הקיימים, סמול פרוגרסיבים וערבים. רפורמה וגירוש האנטישמים בגלימה כעת.

 6. אנשים פאטתיים בהפגנה הזו. עד שלא יחטף או יהרג מישהו מהמשפחה שלהם לא יתפכחו. חבורת הזויים חובבי ערבים רוצחים.
  לא תהיה מדינה פלסטינית בקרוב. לא מגיע לחמאס פרס על הטבח. אנשים הזויים לכו לגור באום אל פאחם.

 7. הרעיון הכללי בסדר -אבל.. הביצוע…..

  כאילו ששכחנו שהם העדיפו להתאמן על חי במקום להציב דד-ליין.. אם תפגינו עכשיו זה יכול לגרום להם 'לשכוח' ששכחו.

  תעשו הפגנה קטנה-שקטה מחוץ לבתים שלכם אולי?

 8. זה הלך הרוח שלכם ערביי ישראל..מותר לועדת ההתנגדות של בני עמכם לרצוח וחטוף אנשים ילדים נשים וגם חיילים..לאנוס להתעלל וגם לשרוף,ואז לדרוש את שחרורם של הרוצחים השפלים כולם תמורת כולם כדי שהרוצחים ימצאו את שעת הכושר וימשיכו במלאכתם.אתם לא מתגחיסים חלילה לצבא שמגן גם עליכם כי אתם נקראים בפני הפלסטינים כופרים וכשיכנסו לכאן תצפו שהיהודים יגנו עליכם

 9. זו הלך הרוח שלכם ערביי ישראל…מותר לועדת ההתנגדות של בני עמכם לרצוח ולחטוף אנשים ילדים נשים וגם חיילים ואז לדרוש את שחרורם של הרוצחים השפלים כולם תמורת כולם.. ולא חלילה להתגייס לצבא שמגן גם עליכם כי אתם נקראים בפני הפלסטינים כופרים וכשיכנסו לכאן תצפו שהיהודים יגנו עליכם

 10. הנאורות הזו בעוכרנו.
  אנו במ-ל-ח-מ-ה !!! מיטב בנינו ובנותינו נמצאים שם ונלחמים בכדי להגן עלינו , על כולנו מפני מתקפת טרור נוספת.
  והנה, מדינה נאורה, המאפשרת להפגין נגד אלו.
  הרי ברור לכולנו , לכולנו , מה מטרת ההפגנה. כולנו יודעים אלו דגלים יונפו שם, אלו אמירות הסתה יאמרו שם, ואנו, בשם הנאורות מאשרים ומקבלים.

  להיות עם חופשי בארצנו – בארץ שדואגת לעמה, לערכיו ולהישארותו פה, אם לא נדאג לכך, הישארותנו פה בסיכון… ובג"צ טרם הבין זאת.

 11. It's such a shame! What's happening to us, we're at war! They should be in prison…but not in Israel… what in the world is going on here?

 12. אברם פניה היא עליו . הי אתה לא מבין בכלל מה קורה, המספר מעשיות . תפסיק אדוני הנכבד . תפסיק לכתוב ידיעות לא
  נכונות בכלל. כל מה שכתבת שקר אחד גדול. . שמע שאתה לא אני ועם אלה ערבי מבית במכוון דברי הבל ושקר הליכוד לא נפסיק להלחם ולא מחליף אף אחד. בנתיים החמאס לא רוצה
  את המלחמה ולחזור לשטח ישראל .
  ואף מחבלים במקום החטופים. הם רוצים דנעזוב את עזה. הם רואים שבכל מחיר משפחות החטופים רוצים בכל מחיר אז חמאס דורשים הגדול לחזור לישראל. ולא יהיה.

  .

 13. אבינועם. אף אחד לא הרס או הורס את מדינת היהודים. מי שמנסה לפגוע אלה אנשים הרוצים להדמות לאנשי מערב. רוצים מדינה דמוקרטית לא יהודית. הם אלה תושבי תל אביב. אנשי המרכז הם רצו כל כך . אבל אחרי 7/10 לאוקטובר הם קיבלו באיכות לחי. כי אנשי מערב יצאו נגד היהודים. . גם אמרו נהרח מפה כי מדינה נהםכה למדינה יהודית דתית . דתית לא משהו . ההיפך במלחמה גילינו שותפות כל האחים בנטל המלחמה. פתאום התגלה העם ביופיו כולם עבור כולם. היה מאוד מרגש ועד. יום.

 14. תתבייש לך , חיילי צהל מתים במלחמה בו בעת שרובם ככולם מערביי ישראל לא משרתים בצהל ואפילו שירות לאומי לא עושים. על מה אתה מפגין ? היהודים מתים על מנת שאתה תחיה כאן כמו מלך!!! אף מודיע צבאי לא ידפוק בדלתכם – אבל טענות קיבינימט על המדינה יש לכם מעל הראש.

 15. חייבים להגיע כולם ביחד. רק להודיע לכל אחד לבוא לתת כוח נגד ערבים שהם לא יפסיקו לנו את. המלחמה. לכן רק להודיע הודעה נורמלי. יום ההגעה ואיזה
  שעה. חובה להגיע !

 16. יושב ראש הליכוד. לא להגיד תבואו. . תכתבו הודעה. מאוד חשוב. רק כדי להראות לערבים שאנחנו ביחד ולא נפסיק להלחם. חייבים להגיע להפגין מול הפגנתם הדורשים להפסיק להלחם. שהם הדרישה של ערבי ישראל. להפסיק . נגיד לא מוחלט. לכן חייבים להפכין מולם בכך להוכיח שאנחנו עומדים לא להפביק. כל להוכיח שיש בידינו מול השמאלנים . רק לציין באיזה שעה להגיע. מחכים לכל מי שחשוב לו לא לתת להם במה להפסיק!

 17. איש הזדהה כאנוֹש, תמיהתני, הלזה התכוון הבורא?
  מה הקלדת בדיוק? הגהה להקלדה ביצעת?
  אכן במדינת ישראל מותר להפגין
  אך בבקשה אפשר להקליד
  ואפשר להתבטא
  אגב עמלק כך נכתב.
  הרצחת וגם ירשת??!?

 18. בושה!!
  רוצה לראות את בג"ץ מאשר הפגנת תמיכה בחיילים, באום אל פחם…
  יותר קל לאשר לאום אל פחם להגיע להפגין עם חיפאים כבשים של סינואר.

 19. הימין הקיצוני שכולל את הליכוד החדש,בוגד בחיילים ובערכי המדינה בשני מובנים : האחד מבטל את השאיפה לשלום עם שכנינו (כולל הפלסטינים) וגורר את המלחמה מבלי לדעת איך ומתי תסתיים ו.
  הערך השני שבו הם בוגדים הוא של פדיון שבויים בכל מחיר בל נשכח שנתניהו שחרר 1000 מחבלים תמורת חייל חטוף אחד (כולל את סינואר). בעוד שעכשיו עומד על הפרק שחרור של 136 חטופים בהם תינוק בן שנה. . ובכלל הנוהג הזה לסתום פיות הוא נוהג נפסד צריך לצאת מתוך הנחה שלאזרחי המדינה זכות להקשיב למגוון דעות

 20. אמלק: במדינת ישראל מותר להפגין אבל המשטרה והימין ימותו ויהרוגו את כולנו לפני שיאפשר שוויון בפני החוק…

 21. זאת לא הפגנה למען החזרת החטופים זו הפגנה למען הקמת מדינה פלסטינית. הכביש נועד שיסעו בו, חסר לכם שתחסמו לנו את הצירים.

 22. היה היתה פעם מדינה בארץ ישראל, הלא היא
  מדינת היהודים.
  ואז הגיעו אי-אלו עמלקים ויהרסוה
  כל חלקה טובה, ויבנו ערי-מסכנים( מסכנות..)
  ויהרסו הכל.
  וילכו מזקן וטף לארץ נכר לשבת בה
  ולעבדה עד בוא משיח בן דוד.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סמים מסוגים שונים ואלפי שקלים במזומן נחשפו באזור חיפה

(חי פה) - מעל 10 ק״ג של סמים מסוכנים ו-₪11,000 במזומן נתפסו במחסן בקריית ביאליק. שלושה תושבי הקריות נעצרו. מהמשטרה נמסר לחי פה: במסגרת מאבק המשטרה...

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 19/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, ראשון 19/5/24 יתקיים בשעות הבוקר בשטח מכון דוד בקריות ניסוי...

חזיר חטף ילקוט מילד בבית הספר פיכמן – 17/5/24 ◄ תושבי חיפה מצלמים את מפגעי החזירים

(חי פה) - חזירי הבר - בכל שכונה כמעט מדווחים תושבים כי הם נתקלים במשפחות חזירים • נמשכות התאונות והפציעות • תושבי חיפה מצלמים...