גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

ילדים, שירים ואבטיחים במקום לימודים ביום העצמאות

בית הספר עין הים יורד לים מחצלות נפרשו על החוף,...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד

הממשלה אישרה היום, א׳ ה 24.12.23, את פרויקט הכפלת מסילות החוף בין חיפה לתל אביב. במסגרת הפרויקט יבוצע שדרוג של שתי המסילות הקיימות, כך שיאפשרו נסיעה במהירות של 160 קמ"ש ויתווספו שתי מסילות חדשות המתוכננות למהירות של 250 קמ"ש, כך שזמן הנסיעה מחיפה לתל אביב יקוצר ל030 דקות בלבד.

מירי רגב (צילום: באדיבות משרד התחבורה)
מירי רגב (צילום: באדיבות משרד התחבורה)

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב:

התחבורה הציבורית עומדת במרכז העשייה שלי, ועמוד השידרה של התחבורה הציבורית היא הרכבת. עם כניסתי לתפקיד הצבתי חזון של חיבור כל מדינת ישראל ברשת של רכבות מהירות, ואת החזון הזה אנחנו מממשים כאן שלב אחר שלב, מסילה אחר מסילה. ההחלטה, שאושרה בוועדה לתשתיות לאומיות והיום גם בממשלה, מוסיפה נדבך חשוב לפיתוח רשת המסילות, ותאפשר לפתוח את 'צוואר הבקבוק' במקטע העמוס ביותר בישראל, קו חיפה-תל אביב.

הכפלת מסילות החוף בין חיפה חוף הכרמל ושפיים

אישור התכנית התאפשר לאחר שמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים ורכבת ישראל השלימו את הליך התכנון הסטטוטורי להכפלת מסילות החוף בין חיפה חוף הכרמל ושפיים, בהתאם לתוכנית הלאומית תת"ל 65א'. התוכנית כוללת שדרוג המסילות הקיימות כך שיאפשרו נסיעה במהירות של 160 קמ"ש, הוספת שתי מסילות חדשות המתוכננות למהירות של 250 קמ"ש, והוספת שתי מסילות פרבריות בין נתניה לשפיים.

עם סיום הפרויקט, יעמוד זמן הנסיעה מחיפה לתל אביב על כ-30 דקות בלבד; בשלב הבא, עם הפעלתו המלאה, תעלה תדירות הרכבות בשעות השיא עד 14 רכבות בשעה לכל כיוון. מספר התחנות בין חיפה לתל אביב יגדל ל-11, והנסועה בתוואי זה צפויה לגדול לכ-30 אלף נוסעים בשעת שיא בשני הכיוונים.

הכפלת מסילות החוף יוצאת לדרך: מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד (צילום: אלבום אישי)
הכפלת מסילות החוף יוצאת לדרך: מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד (צילום: אלבום אישי)

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משה בן זקן:

פרויקט הכפלת מסילות החוף הוא שלב חיוני במימוש חזון 'מחברים את ישראל' של השרה מירי רגב, וישתלב במסילה המתוכננת אשר תחבר את מדינת ישראל כולה, מקרית שמונה ועד אילת. מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית בפיתוח רשת המסילות הארצית והתחבורה הציבורית בכלל, שתאפשר את המשך מגמת הצמיחה של הרכבת ואת הזינוק במספר הנוסעים אשר צפוי לגדול פי 4 ויותר בהשוואה להיום.

הכפלת מסילות החוף יוצאת לדרך: מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד (צילום: אלבום אישי)
הכפלת מסילות החוף יוצאת לדרך: מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד (צילום: אלבום אישי)

מסילת החוף – אחד הצירים העמוסים והמבוקשים ביותר ברשת המסילות

מספר הנסיעות השנתיות ברכבת ישראל צפוי לנסוק מ-70 מיליון היום, ל-105 מיליון בשנת 2025, 200 מיליון בשנת 2030 וכ-300 מיליון בשנת 2040. אחד הצירים העמוסים והמבוקשים ביותר ברשת המסילות הוא מסילת החוף, עורק תחבורה מרכזי המחבר את גוש דן עם חיפה וצפון הארץ, ומקצר את זמני הנסיעה בין המרכז לפריפריה.

כיום, התוואי כולל שתי מסילות בלבד, ומהווה "צוואר בקבוק" המגביל את מספר הרכבות שניתן להפעיל. התוצאה: רכבות עמוסות וצפופות בשעות השיא, תדירות מוגבלת וזמן נסיעה ארוך. פתיחת אותו "צוואר בקבוק", לצד הוספת מסילות בשדרת האיילון, יאפשרו את המשך פיתוחה של רשת המסילות הארצית כדי שתעמוד בביקושים הצפויים.

יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, עו"ד משה שמעוני:

חזון 'מחברים את ישראל' לביטול הפריפריה קורם עור וגידים והכפלת מסילות החוף היא חלק מרכזי וחיוני בו. בזכות הפרויקט יקוצר זמן הנסיעה מהצפון למרכז וכל חלקי הארץ, יוקמו תחנות חדשות, ויופעלו רכבות מהירות. כל אלה יאפשרו חיבור מהיר ואיכותי של חלקי הארץ השונים, פיתוח כלכלי מואץ, הזדמנויות תעסוקה, והורדת מחירי הדיור.

חזון התחבורה הציבורית העתידי

חזון התחבורה הציבורית העתידי מושתת על חיבור רציף בתדירות גבוהה בין המטרופולינים הגדולים לתל אביב, כך שכל נוסע מחיפה יוכל להגיע לתחנה ולעלות תוך דקות ספורות על רכבת מהירה למחוז חפצו. לשם כך נדרשת הכפלת מסילת החוף והוספת שתי מסילות מהירות בין חיפה וגוש דן. המסילות החדשות יאפשרו קיצור משמעותי של זמן הנסיעה מצפון הארץ למרכזה, ללא עצירות ביניים וללא צורך בהחלפת רכבות.

הכפלת מסילת החוף היא חלק מתוכנית אסטרטגית הכוללת פיתוח מסילתי והוספת קווים ותחנות, יחד עם פיתוח של מתחמי דיור, מסחר ותעסוקה בסמוך לתחנות והקמת מסופי מטענים ומעברי גבול מסילתיים לנוסעים ומטענים.

מנכ"ל רכבת ישראל שיקו זנה:

חיבור המטרופולינים הגדולים באמצעות שדרת מסילות מתקדמת בה תסענה רכבות מהירות המגיעות עד 250 קמ"ש הוא חוליה מרכזית בתוכנית הפיתוח האסטרטגית של משרד התחבורה ורכבת ישראל. מיד עם סיום כל ההליכים התכנוניים נצא לשלב הביצוע, אשר בסיומו תעמוד רכבת ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות ביותר בעולם מבחינת שירות רכבתי. אני מודה למשרד התחבורה ולות"ל על קידום התוכנית לטובת שדרוג השירות ברכבת לרווחת הנוסעים והעתיד התחבורתי של כולנו.
הכפלת מסילות החוף יוצאת לדרך: מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד (צילום: אלבום אישי)
הכפלת מסילות החוף יוצאת לדרך: מחיפה לתל אביב תוך חצי שעה בלבד (צילום: אלבום אישי)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

29 תגובות

 1. עוד בדיות מבית מדרשה של מירי רקב. רקע לקמפיין של הבוס המושחת ורעייתו המטורללת.

 2. רק בישראל הממשלה עושה למען התושבים אבל הם עדיין שונאים את הממשלה מסיבות פוליטיות. נו, נו, בטח תרצו להחזיר את מירב מיכאלי בעלת השפה הרהוטה, היא אחת משלנו! זה שהיא לא עשתה כלום זה עניין שולי.

 3. לא מאמינה למירי רגב בכלום.האישה הזו יודעת לדבר כמו הבוס שלה על תוכניות גרנדיוזיות אבל לא יודעת לתת מענה לנסיעות בשבת,על תחבורה לחיילים ועוד הרבה דברים שהאזרחים זקוקים לו.מדברת על כסף כל כך גדול שמאיפה היא תיקח אותו??? שוב יסתבכו בפיל לבן? רק בגלל החלומות הלא ריאליים שלה.?אים המשק היה במצב שונה, ללא מלחמה ללא עסקים מתמוטטים והאזרחים בוטחים במנהיגים שלהם הכל היה אפשרי

 4. הכותרת של 30 דקות נסיעה מחיפה לתל אביב חשובה מאוד. היזמים 'הנכונים' (אלו שהם בקומבינה של פקידי עיריית חיפה וועדות התכנון) לא יוכלו לקדם את הפרויקטים שלהם (ללא כותרת 30 הדקות) – אותן מפלצות בינוי הכוללות צפיפות מגורים קשה ודירות 'איכות' הכוללות שירותים פנימיים ללא איוורור חיצוני ודירות עם כיוון אוויר אחד ועוד שלל מחדלי התכנון הנהוגים בחיפה. אין בחיפה מספיק קורבנות ליפול בבור היצע הדירות הבעייתי – כותרת 30 הדקות יכולה לגרור לכאן קורבנות שאין להן ברירה אלא להשיג דירה בעייתית בחיפה, במקום באזורי הביקוש בגוש דן במחירים אסטרונומיים – אז לא צריך כבר להספיד את הקבלנים 'הנכונים' ומפלצות הבינוי המאושרות כאן חדשות לבקרים על ידי ועדות התכמון ועיריית חיפה – יש למפלצות תקומה ויצטרכו למחוק פחות חובות, עד שהכל ייתקע עם מחדלי התחבורה שצפויים לרוקן את קופת המדינה לטובת הפקידים 'הנכונים' וגם זה לא יעזור. מתפללים.

 5. שמתי לב שאין בכתבה התחייבות לתארכי הביצוע. אז סביר שההשלמה תדחה בדיוק כפי שקורה היום בפרויקט חשמול. העובדים בספרדים עזבו, ומשרד התחבורה ניצל זאת ודחה את מועד היישום בשנתיים. יישום הפרויקט מקבע שלא ימומש מנהור לעקיפת חיפה והוא מתעלם מההתחייבות שיקוע המסילות, שחוסם את הגישה לים. ברור לכולם שראשות העיר נכשלה ומאפשרת למשרד התחבורה לפעול ולקבוע מסמרות שלא יאפשרו לחיפה להתפתח

 6. הגיע הזמן, כל הכבוד על העשייה של מירי. יגידו מה שיגידו, שום דבר לא מתקרב לאסון ושמו מירב היא-הוא מיכאלי קסטנר.

 7. כבר מזמן רצו רכבות אוטונומיות לפחות במסלול חלקי מקורה כפי שיש בהרבה ערים מודרניות.

  ועדי העובדים הקשורים מתנגדים מסיבות מובנות.

 8. אלופה כרגיל מירי רגב חברת כנסת חכמה יפה חזקה נחושה בהצלחה הדרך רק בריאות רק הליכוד יכול בראשות ראש ממשלת ישראל בינימין נתניהו המלך אין לו מחליף בריאות והצלחה אבא של אזרחי ישראל לעולם

 9. מירי רגב יכלה להודיע על קו רכבת ישיר מחיפה ליוון דרך קפריסין. מיזם הרכבת לאירופה ורכבת חצי השעה מחיפה לת"א, יסתיימו באותו היום. בהצלחה לנו החיפאים.

 10. מירי רגב אמרה את זה אז הכל בסדר לא יקרה כלום כי אין כלום כמו שביבי אמר והיא מלקקת לו
  בושה למדינה ולעולם שהיא בכלל שרה פה

 11. הרכבת חייבת לנסוע בשבת , ואם יש בעיה לשומרי שבת שישימו נהגים שלא יהודים או שהרכבת תפעל כמו מעלית של שבת. באשר לאלה שמחפשים חניה שישתמשו בתחבורה ציבורית.

 12. מסתירים את ההרס שהולכים לבצע בתחנת חוף הכרמל
  ההדמיות שמוצגות כאן לא נכונות. מה שיעשה בתחנת חוף הכרמל זה בנייה שלה מחדש והרס של חוף הים סביבה עד 2030
  התחנה תהיה סגורה שנים ארוכות. אין לי כח להסביר, קראתי מה הם מתכוונים לעשות וזה המסמר האחרון בעתיד העיר הזאת.
  סגירת תחנת חוף הכרמל לבנייה מחדש שלה עד 2030 יקבור אותנו, שלא לדבר על החישמול שהוא פשוט רצועת חנק סביב ובתוך חיפה.

 13. בכתבה לא צוין מתי זה יהיה זמין לשימוש.
  האם מדובר ביישום סטייל רכבת תחתית בתל אביב?

 14. תשובה ללימבו
  אין צורך להאט
  הרכבת מתלאביב תבצע עצירת פתאום בעתלית
  הנוסעים ימשיכו לחיפה בכח ההתמדה

 15. ויש להוסיף כמובן פי שניים או שלוש לשנות ההמתנה להשלמת הפרויקט- זוכרים את החריגה בזמני הביצוע מהצפוי בביצוע בקו לירושלים, ואת התקלות והחריגה מהתקציב, שאגב – סכומו הצפוי ומקור אפילו לא מוזכרים בהודעה החגיגית: אף מילה. כמה קל לתכנן לאשר ולהבטיח הבטחות ולחתום באמצע מלחמה שטרם ידוע מתי וכיצד תסתיים ומי המשלמים עליה.ל

 16. לא יתכן
  – כל עצירה מוסיפה לפחות 15 דקות בגלל שרכבת צריכה כ 6 דקות כדי להגיע מ 0 ל 160 וגם להיפך.

 17. שכחו את המילה החשובה ביותר: חישמול עילי!!! חיפה תנותק מהים לתמיד. אסון מקומי

 18. חצי שעה למצוא חניה בתחנת חיפה,
  עוד חצי שעה לנסיעה לתל-אביב
  ועוד זמן רב לצאת מהתחנה בתל-אביב ולחכות לתחבורה המקומית שם. כמה זה ביחד?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי הצפון האמיצים,ביום שבת 25/5/24שימו לב ל*שינוי השעות: חד פעמי❗עקב הגבלות המשטרה בשל מדורות ל״ג בעומר 🔥♦ 18:00...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) התמונות קשות לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...

הסוף לחניית רכבים על המדרכות • מטפלים בחוויה של הולכי הרגל בחיפה

קבוצת "הרחובות של חיפה" התחילה מהלך שמטרתו לשפר את החוויה של הולכי הרגל במרחב הציבורי. ביום שלישי 21/05/2024, נערכה הפגישה הראשונה של הקבוצה, שהחליטה...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי שיש. הוא עבר לחיפה לפני כעשור, ומאז הוא מכתיב טון של יצירה עצמאית וחיפאית. המדיום...