השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

שכנה | סיפור קצר | אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

1,868 יחידות דיור חדשות אושרו לבנייה • התחדשות עירונית בקריית ים

תכנית רשות מקרקעי ישראל – קריית ים – יוספטל אושרה ע"י הותמ"ל (הועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור). התכנית להתחדשות עירונית בשכונת יוספטל בקרית ים מתפרשת על שטח כולל של כ- 115 דונם וכוללת הקמת מתחם מגורים חדש עם כ- 1,868 יח"ד בתמהיל מגוון במתכונת של מבני מגורים בני 10 קומות ומגדלי מגורים בני 19, 23, 25 ו-29 קומות לצד שטחים למבני ציבור, תעסוקה ומסחר ושטחים פתוחים לרווחת התושבים.

התחדשות עירונית בקריית ים (צילום: קריית ים)
התחדשות עירונית בקריית ים (צילום: קריית ים)

שטח של כ- 115 דונם ובו כ- 1,868 יחידות דיור

הועדה למתחמים מועדפים (הותמ"ל), אישרה ביום ד׳ ה 20.12.2023 את תכנית רמ"י – תמל/2039, יוספטל בקרית ים. במסגרת התכנית להתחדשות עירונית בשכונה הותיקה יוקם מתחם מגורים חדש בקו ראשון לים בשטח של כ- 115 דונם ובו כ- 1,868 יח"ד במתחם הרחובות שד' פנחס ספיר ממערב, לבין רחובות יוספטל ויששכר ממזרח.

המתחם החדש גובל מצידו המערבי לתכנית לשדרוג ופיתוח חוף הים ומצידיה האחרים למתחמים נוספים המיועדים להתחדשות עירונית. מיקומה האסטרטגי של התכנית לעיר וקרבתה לחוף הים צפויים להוות תמריץ לחידוש ופיתוח נרחב של האזור כולו ולשדרוג משמעותי של העיר כולה.

התכנית בקריית ים

התכנית כוללת הקמת מתחם מגורים חדש בתמהיל מגוון ואיכותי המציע איכות חיים גבוהה, יצירת חיבור נוח ונגיש בין העיר לים, מרחב ציבורי איכותי ובו רשת רחובות ושבילים נוחים ונגישים להולכי רגל ורוכבי אופניים לצד שיפור הנגישות לתחבורה ציבורית ושטחים פתוחים לרווחת התושבים. במסגרת התכנית יפונו מהמתחם 452 יח"ד ב- 14 מבני מגורים בני 3-5 קומות לטובת בנייה של כ- 1,868 יח"ד בתמהיל מגוון בכדי לתת מענה לאוכלוסיות שונות ויכלול כ- 187 יח"ד קטנות מאד (עד 55 מ"ר) ו- 467 יח"ד קטנות (עד 80 מ"ר) במבני מגורים עד 10 קומות לצד מגדלים בני 19, 23, 25 ו-29 קומות.

התחדשות עירונית בקריית ים (צילום: קריית ים)
התחדשות עירונית בקריית ים (צילום: קריית ים)

מבני ציבור ועירוב שירותים

בנוסף יוקמו מבני ציבור בהיקף של כ-3,200 מ"ר אשר ישולבו בקומות הקרקע של מבני המגורים, להם יצטרפו מוסדות חינוך, קהילה ורווחה על שטח כולל של כ- 11 דונם. כ-13,000 מ"ר בעירוב שימושים תוכננו לאורך שדרות פנחס ספיר ומול רצועת החוף ושטחים ציבוריים פתוחים לרווחת התושבים על שטח של כ- 10 דונם. התוכנית תוכננה ע"י משרד "עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ".

עינב רינגלר, מנהלת אגף לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, בירכה על ההחלטה לאשר את תכנית יוספטל בקרית ים:

התכנית מהווה דוגמא לשיתוף פעולה בין רשות מקרקעי ישראל לרשות המקומית. השכונה העתידית מונה 1868 יח"ד בתמהיל מגוון במיקום ייחודי בקרבה לחוף הים ומהווה המשיך ישיר למדיניות רמ"י בקידום תכניות להתחדשות עירונית וסיוע בחידוש מרכזי הערים.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

  1. תוכניות ההתחדשות שמאושרות רק כדי להגיד "הנה קידמנו בצנרת האישורים עוד תוכניות" פשוט עושות צחוק מהתושבים המסכנים, לא איכות ולא חיים – מייצרים סלאמס המוני וצפוף, איכות חיים אפסית בלי שטחים ירוקים ובמרווחים אפסיים ומסוכנים בין רבי קומות שעלולים לקרוס זה על זה. אין חשיבה על עלויות התחזוקה של 30 קומות לאוכלוסיה שתתקשה עם עלויות גבוהות, אין חשיבה על 8000 ילדים באותן 1900 יחידות דיור מתוכננות שלא יקבלו ולו תוספת של מגרש ספורט אחד, שלא תהיה להם גינה ליד הבניין לרדת אליה, שלא יהיה להם עצים לאויר נקי, לתנועה המוטורית מ-3000+ כלי רכב שתקריס את הכבישים סביב עם מחסור בתחבורה ציבורית שאיננה, פשוט קטסטרופה של תוכניות במכפלות הזויות של פי 5 פי 6 על הקיים.
    ואתם יודעים למה הם יכולים לאשר את זה? כי גם הם יודעים שהתוכניות האלו פשוט לא יתממשו, בטח לא עד שהם ייצאו לפנסיה, ואז כבר יוכלו להאשים מתכננים אחרים, והבדיחה של התחרבנות עירונית שמאושרת כרגע תהפוך לבעיה של הדורות הבאים. ככה במאות תוכניות גרועות שהם מאשרים בסיטונאות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 30/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, חמישי 30/5/24 יתקיים בשעות הצהרים בשטח מכון דוד בקריות ניסוי מתוכנן...

ריצה נכונה – הדרך להחלמה מהירה מפציעת ריצה ומניעת פציעות נוספות

לרגל שבוע הספורט הישראלי החל השבוע 26-31/5, ד"ר אייל גנסין, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מומחה לפגיעות ברך ופציעות ספורט בכללית מחוז חיפה וגליל מערב ורופא...

נגעת נסעת – מהרגע שלקחת את השאכטה • היום העולמי ללא עישון

סלחנות וחמלה לצד התמודדות יום יומית. לרגל היום העולמי ללא עישון, מדריך מיוחד המסביר כיצד ניתן להימנע מהדחף לסיגריה, בפרט בתקופות מאתגרות, ולדבוק בתהליך...

הפתעה מרגשת: לידה לא צפויה במרכז רפואי זבולון של כללית

אישה הריונית שהגיעה לבדיקה שגרתית במרכז בריאות האישה בזבולון יצאה מהמרכז עם תינוקת טרייה בידיה.אילנית ביטון, מנהלת צוות האחיות החדשה במרכז בריאות האישה במרכז...