גרים בתל אביב? כך תשפצו את הדירה השכורה שלכם מבלי להשתגע

קרדיט תמונה-pexels

תל אביב, תל אביב, מה לא נאמר על העיר תל אביב. היא מדהימה ויפה, שוקקת חיים ועמוסה, ישנה וחדשה ומציעה לכל אחד שבה משהו שמתאים במיוחד בשבילו. זוהי העיר שתוססת 24 שעות ביממה וככזו יש בה לא מעט צעירים וגם מבוגרים שחיים בה בשכירות. אם גם אתם נמנים עליהם וחשקה נפשכם בשיפוץ נחמד כדי לרענן קצת את הישן, כך תעשו זאת!

החליטו על תקציב

רגע לפני שאתם מזמינים פועלים, חומרי בניין, טפטים חדשים ומעצב פנים, כדאי שתחליטו על תקציב שאותו אתם מעוניינים להוציא לטובת השיפוץ. אם תבחרו לשפץ מבלי לקבוע תקציב, ייתכן שיאזל לכם הכסף באמצע השיפוץ או שתגלו שהשיפוץ עולה יותר ממה שהתכוונתם לבזבז מלכתחילה. לכן, הקדישו לעניין את הזמן והחישוב הרצוי והחליטו על תקציב.

אנשי מקצוע

יש לא מעט אנשי מקצוע נהדרים שיכולים לשפץ את דירתכם ולחולל בה פלאים.  אך יש גם כאלו שעלולים "לעקוץ" אתכם. לכן, לפני שאתם סוגרים עם איש מקצוע, חפשו באינטרנט מידע לגביו. ראו המלצות של לקוחות, ביקורות על עבודתו, האם יש נגדו תביעות ועוד. אם אינכם רוצים לקחת את הסיכון, תוכלו להתייעץ עם חברים ובני משפחה ולבקש מהם המלצות על אנשי מקצוע, שעשו להם עבודות שיפוץ או שהם יודעים שיש להם מוניטין טוב בתחום.

החליטו את מה אתם משפצים מראש

כדי לבצע שיפוץ יעיל, כדאי להחליט מראש מה אתם מתכוונים לשפץ. אחרת אתם עלולים להיגרר לשיפוץ ענקי ובכל זאת מדובר בדירה שכורה. אם החלטתם לשפץ את חדר האמבטיה הצרכים שלכם יהיו שונים מאשר אם תחליטו לשפץ את המטבח. ברגע שתחליטו מה אתם משפצים, תוכלו להבין מה הם הצרכים שלכם.

ערכו סקר שוק

יש לא מעט מוצרים שניתן למצוא במגוון מחירים. כך לדוגמה אם אתם מחפשים מאוורר תקרה חדש, תוכלו למצוא בשלל אתרים מחירים שונים זה מזה ולהוזיל את העלויות שלכם בלא מעט כסף.

חשבו מחוץ לקופסה

כיוון שלא מדובר בבית שהוא שלכם, תוכלו להחליט על שינוי וארגון מחדש של כל החדרים. שינוי כזה בליווי של צביעת הקירות, אולי אפילו להוסיף טפט מעניין או יצירת קיר כוח, יכול בהחלט לרענן את התחושה ולגרום לכם להרגיש כאילו נכנסתם לדירה חדשה.

החליפו גופי תאורה

תוכלו לשנות את כל האווירה של הדירה שלכם, עם גופי תאורה חדשים שיאירו לכם את החדרים. בסלון תוכלו לבחור בגוף תאורה גדול ומרשים, במטבח תאורה מגניבה עם אור בהיר, בחדרים תוכלו לשלב תאורה עם מאווררים או אהילים מדליקים שעשויים משלל חומרים כמו זכוכית צבעונית או אהילי במבוק מיוחדים.

הכניסו ירוק לתוך הבית

צמחייה טבעית או מלאכותית יכולה לעשות פלאים לדירה שלכם. תוכלו לתלות מדפים או חפצי נוי דקורטיביים שיש בהם מדפים ולהניח עליהם עציצים קטנים.

תוכלו ליצור פינת עציצים באזור הסלון אם יש לכם מקום לכך, ואם יש לכם מרפסת בהחלט תוכלו לשדרג גם אותה עם פינת עציצים יפה או עציצי תבלין שבהם תוכלו גם להשתמש להנאתכם.

שוחחו עם בעל הדירה

אם אתם מאוד רוצים לשפץ את הדירה ואתם כבר נכנסים לתחומים שצריך בהם את אישור בעל הדירה אל תהססו לפנות אליו. ייתכן כי אם ישמע שהשיפוץ הוא על חשבונכם, הוא לא יתנגד ודווקא ישמח. ייתכן שאפילו יחליט להשתתף בחלק מן ההוצאות. כך תוכלו לשפץ ולהרגיש בתוך הדירה הישנה שלכם שהיא ממש כמו  חדשה.

הגיבו כאן לכתבה