חיפה: אנשי המחאה תלו שלטים ביום הכיפורים על אוהל תפילה שהוצב בצומת חורב ובו הפרדה מגדרית

(חי פה) – המחאה ממשיכה כעת מול ההפרדה המגדרית הנהוגה בחברה החרדית.
אוהל תפילה הוצב בצומת חורב, במרחב הציבורי, על מנת לאפשר תפילה ביום הכיפורים. באוהל הוקצו כארבעה מקטעים לגברים ומקטע אחד בלבד, קטן וסגור, לנשים. המוחים הציבו שלטים נגד ההפרדה המגדרית, המפלה נשים לרעה.

(צילום: מחאת העם)

ממטה מחאת העם נמסר:

בחיפה צץ אתמול, כמו פטריה אחרי הגשם, אוהל תפילה בהפרדה מגדרית ממש במרכז צומת חורב, צומת הדמוקרטיה. בחיפה לא נאפשר הפרדה מגדרית והדרת נשים במרחב הציבורי. באנו להזכיר לאחינו שגם לנו הליברלים, יש רגשות שיש להתחשב בהם.

הגיבו כאן לכתבה

59 תגובות
 1. ארי אמר/ה

  האם שנאת האורתודוקסים גרועה כמו שנאת הגרמנים ליהודים? לֹא נָכוֹן. שנאת גרמנים, לעומת זאת, אינה מזיקה. עליתי מגרמניה. אני יודע את ההבדל. זה הפך עכשיו לימי הביניים בחיפה.

 2. נון אמר/ה

  רוצים תפילה מעורבת? תתכבדו ותעשו את זה במרחבים פרטיים. שכחתם שאתם אלו ששוברים חוקים של אלפי שנים, לוקחים אירוע דתי ומכניסים אליו אלמנטים כראות עיניכם, סתם בשביל הפרובוקציה והדווקא. אולי בשנה הבאה תבקשו להציב בופה ופינת קפה לרווחת ציבור המתפללים, כי למה לא? הרי ברור לכל בר דעת שתפילה (בכל דרך שהיא) היא הדבר האחרון שמעניין את המפריעים… אז תשכחו מזה – מרחב ציבורי במדינה יהודית לא ישמש כמפגן ראווה אנטי דתי ביום הכי קדוש בשנה.

 3. מאמין אמר/ה

  אם כל כך חשוב שלכל אחד תהיה יכולת בחירה אז להראות להם רק מציאות אחת זה למנוע מהם בחירה. כל הכבוד למי שהקים את האוהל בצומת שכולם יראו ויבחרו מה הם רוצים.
  כל הכבוד לדתיים ולחרדים שסוף סוף יודעים להראות את עצמם ולא מתביישים באמת שלהם.

 4. יהודי אמיתי אמר/ה

  אני הייתי שם ודיברתי עם המפגינים והם סתם מתלוננים על כלום.
  לא גירשנו אף אחד משום מקום והאוהל היה מחולק בערך חצי חצי (אפשר גם לראות בסרטון איזה 'מחיצה' היתה ומה היא 'חסמה' וכמה היא 'חסמה')
  וזו היתה הפרעה לסדר הציבורי שעשו לנו. שראינו ושמענו שכל כך חשובה לציבור האנטי.
  וגם קיפוח דעותינו ודרכנו, וזה לא שחסמנו את כל הרחוב, זה בסך הכל כמה מטרים בודדים ברחוב מרכזי וגדול, וחוץ משעתיים שנתנו לנו בטובם (או סתם כי הם לא ידעו על זה) היתה הפרדה וזה לא הפריע לאף אחד.
  ואם כל כך חשוב להם המרחב הציבורי איך הם מעיזים לקפח את זכות כל הגברים שהיו בצד של הגברים ואיזה זכות היתה להם לקפח את הזכות של כל הנשים שהיו בצד של הנשים!
  שיתביישו וימצאו סיבות יותר טובות לאנטי-דת שלהם כי את התירוצים האלה שמענו מספיק וראינו שלהם לא אכפת מכך, אז למה שלנו כן יהיה אכפת. תירוצים לשירותים.
  שנה טובה ומבורכת לכל עם ישראל (ישר-אל , הולכים ישר בדרך האל. שומרים מצוות כהלכה)

 5. עופר "המפנה" - חיפה אמר/ה

  איזה מדהים זה שלתולים לא היה איכפת שהם תולים את השלטים בדיוק בטיפת חלון שיש לטיפת נשים לראות את החופש והשוויון מבעד לחלון ועזרו הם לסגור ולהסתיר בצניעות יתרה .
  הוי לנו מהבאות

 6. צילום - "מחאת העם"? אמר/ה

  מי אתם יעני

 7. אוי... לא ידעת אם לרחם על השוטים? אמר/ה

  אויש הכאב, הכאב.. נורא מה שנאלצת לראות, מקווה שמצאתי במהרה ספוט טוב לאספרסו

 8. בקיצור גבר קירח שחי בגדל שן באחוזה אמר/ה

  מסרב לתת לנשים להות מופרדות ממנו?
  לא רוצות אותך חביבי, רוצות להיפרד

 9. איכפתית 8מאוד אמר/ה

  כל הכבוד לך וזה התבטאות בעדינות הם כבר לא בני אדם ,זה רחוק מהם הם חיות על 2 החזירים יותר מנומסים

הגיבו כאן לכתבה