נטיעות עצים על גדת הקישון בחיפה – לזכרו של אלעד ריבן ז"ל

כ – 5000 שתילים יינטעו לזכרו של אלעד ריבן ז"ל בטקס הנטיעות המרכזי בחיפה שיתקיים ביוזמת העירייה וחברת "יפה נוף" – בט"ו בשבט [יום חמישי 20.1.11] בשעה 10:30 במחלף מבוא כרמל [ידין] שעל גדות נחל הקישון.

ראש העיר יונה יהב, החליט להקדיש את הטקס לזכרו של אלעד ריבן הכבאי המתנדב בן – 16, שנספה בעת שניסה לחלץ את צוערי השב"ס שנלכדו באוטובוס הבוער באסון הכרמל.

יהב: "אלעד שגילם באישיותו את כל הטוב והיפה שבחברה הישראלית, נהרג תוך ניסיון להציל את חבריו מהאש ששרפה את יערות הכרמל ואנו נזכור אותו בכל עץ חדש שניטע מעתה בחיפה".

השתילים שיינטעו ע"י 400 תלמידי בתי ספר יסודיים בחיפה, נבחרו הודות לעבודה כי מדובר בצמחייה שאינה מצריכה השקיה למעט בתקופת ההסתגלות של השתיל. היות והנטיעות מתקיימות בחורף הרי שגם בתקופה זו כמעט ולא יזדקקו השתילים להשקיה.

טקס הנטיעות מתקיים כביטוי למחויבות העירייה למדיניות הירוקה אותה היא מובילה ואשר באה לידי ביטוי בין היתר ביותר מ – 40 אלף עצים מסוגים שונים שנשתלו בעיר ב – 7 השנים האחרונות.

בטקס הנטיעות ישתתפו: ראש העיר חיפה, יו"ר ומנכ"ל חברת יפה-נוף, נציגי הקרן הקיימת לישראל וצביה ואמיל רייבן הוריו של אלעד ז"ל. תלמידי בית ספר רעות ינחו את הטקס וילוו אותו בתוכנית אמנותית.

טקסי נטיעות נוספים יתקיימו במהלך השבוע בשכונות העיר ובבתי הספר בין היתר בטיילת קריית אליעזר, ברחוב השקד שבקריית חיים, ברחוב מגורשי ספרד במבואות הדרומיים של העיר ובגן יפתח שרייר שברחוב רענן.

2 תגובות
 1. עיריית חיפה אמר/ה

  מאות תלמידים, אנשי כוחות חירום והצלה, עובדי עיריית חיפה וחב' יפה נוף נטעו אלפי שתילים לזכר אלעד ריבן ז"ל

  כ – 5000 שתילים ניטעו לזכרו של אלעד ריבן ז"ל בטקס הנטיעות המרכזי בחיפה שהתקיים ביוזמת העירייה וחברת "יפה נוף" – בט"ו בשבט, יום חמישי 20.1.11, ב'חורשת אלעד' המשקיפה על הכרמל, בסמוך למחלף מבוא כרמל [כביש 22] שעל גדות נחל הקישון.

  ראש העיר חיפה יונה יהב, החליט להקדיש את הטקס לזכרו של אלעד ריבן, הכבאי המתנדב בן – 16, שנספה בעת שניסה לחלץ את צוערי השב"ס שנלכדו באוטובוס הבוער באסון הכרמל. יהב: "אלעד שגילם באישיותו את כל הטוב והיפה שבחברה הישראלית, נהרג תוך ניסיון להציל את חבריו מהאש ששרפה את יערות הכרמל ואנו נזכור אותו בכל עץ חדש שניטע מעתה בחיפה".

  השתילים שנטעו 400 תלמידי בתי ספר יסודיים בחיפה וחבריו של אלעד לספסל הלימודים בביה"ס הריאלי, נבחרו הודות לעובדה כי מדובר בצמחייה שאינה מצריכה השקיה, למעט בתקופת ההסתגלות של השתיל. היות והנטיעות מתקיימות בחורף, הרי שגם בתקופה זו כמעט ולא יזדקקו השתילים להשקיה.

  טקס הנטיעות המסורתי של עיריית חיפה וחברת יפה נוף, מתקיים כביטוי למחויבות העירייה למדיניות הירוקה אותה היא מובילה ואשר באה לידי ביטוי בין היתר ביותר מ – 40 אלף עצים מסוגים שונים שנשתלו בעיר ב – 7 השנים האחרונות.

  מנכ"ל חברת יפה נוף דורון מגיד הוסיף כי בהתאם למדיניות הירוקה של חיפה, נשתלו בשנתיים האחרונות בחיפה 6,847 עצים וכ-421,000 שיחים בעלי צריכת מים נמוכה, המתאימים לאקלים ולסביבה בה אנו חיים. בשנתיים האחרונות סללנו 168 ק"מ של צנרת טפטוף בחיפה ועוד כ-87 ק"מ צנרת השקיה. במטרה למזער עקירת עצים העתקנו 644 עצים ברחבי העיר, צמצמנו את שטחי המדשאות בחיפה בכ-20% והרחבנו בצורה ניכרת את שטחי הגינון היבש שניזון ממי גשמים בלבד, שאיננו צורך השקיה.

  בטקס הנטיעות השתתפו: ראש העיר חיפה, יו"ר ומנכ"ל חברת יפה-נוף, נציגי הקרן הקיימת לישראל, צביה ריבן אימו של אלעד ז"ל, ונציגי כוחות החירום וההצלה שהשתתפו בכיבוי השריפה בכרמל – חיילי פיקוד העורף, אנשי כיבוי אש, מד"א, משטרת חיפה, זק"א ואיחוד הצלה. תלמידי בית ספר אילנות הנחו את הטקס וליוו אותו בתוכנית אמנותית.

 2. עיריית חיפה אמר/ה

לא ניתן להגיב