באנר טירת כרמל עצמאות

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות...

לטוס לארה"ב ללא ויזה? הכירו את הפטור הקרב לישראלים

תוכנית פטור מויזה לישראלים

תוכנית פטור מויזה לישראלים (VWP – Visa Waiver Program) היא תוכנית המאפשרת לאזרחים ישראלים להיכנס לארצות הברית ללא ויזה למטרת תיירות, עסקים או מעבר. התוכנית צפויה להקל על ישראלים רבים לטייל ולבקר בארה"ב. היא צפויה גם לחזק את הקשרים בין ישראל לארה"ב, ולעודד את התיירות והעסקים מישראל.

על מנת שישראל תיכנס לתוכנית הפטור מוויזה לארה"ב, היה עליה לעמוד במספר תנאי סף הנדרשים ע"י האמריקאים. בין התנאים שהציבה ממשלת ארה"ב היו אישור חוק ה-PNR וחוק ה- API וכן בכך שאחוז הישראלים מסורבי הויזה יהיה מתחת ל-3%.  חוק ה-PNR נחקק ב-2022, והוא מחייב חברות תעופה להעביר לרשויות הישראליות מידע על הנוסעים בטיסות המופעלות אל ישראל וממנה. המידע כולל את שם הנוסע, מספר הדרכון, תאריך הלידה, מקום המגורים, והיסטוריית הנסיעות.

חוק ה- API עוסק, בין הייתר, במידע שיש בדרכון הנוסע. בעבר, הרשויות הישראליות יכלו להעביר לאמריקאים מידע על נוסעים ישראלים רק לאחר שאלה הגיעו לארה"ב. הדבר יצר מצב שבו נוסעים ישראלים שהיו בעלי היסטוריה של פעילות טרור או פשיעה היו יכולים להיכנס לארה"ב ללא כל מגבלה. התיקון לחוק, שנכנס לתוקף ב-1 ביולי 2023, מאפשר לרשויות הישראליות להעביר לאמריקאים את כל המידע על הדרכון של הנוסע כבר בזמן הצ'ק אין במדינת המוצא.

בנוסף ישראל ירדה מתחת ל-3% סירוב לויזה לארה"ב בשנת 2022, שיעור הסירוב לוויזה לארצות הברית עבור ישראלים היה 2.9%. זהו שיעור נמוך בהשוואה לשיעור הסירוב הממוצע של 3% למדינות אחרות בתוכנית הפטור מויזה (VWP). נתון זה משקף את מאמצי ממשלת ישראל לשפר את אכיפת מדיניות הסירוב לוויזה, ושיתוף הפעולה עם ממשלת ארצות הברית בחקירות ביטחוניות.

ביולי השנה (2023) נכנס לתוקף הסכם ההדדיות בין ישראל לארצות הברית. הסכם זה מאפשר, בין השאר, לפלסטינים שהם בעלי אזרחות אמריקנית להיכנס לישראל באופן חופשי. ההסכם מהווה צעד נוסף לקראת הכללתה של ישראל בתכנית הפטור מויזה. סוגיית ההדדיות הייתה אחת מהעניינים העקרוניים ביותר למדיניות האמריקנית, והרבה מהדיונים בין הדרגים המקצועיים הישראליים והאמריקנים נערכו בנושא זה.

בישראל עדיין ישנו צוות מיוחד העובד קשה כדי להצליח לעמוד בכל הדרישות האמריקניות על מנת להכלל  בתכנית הפטור מוויזה. אמנם לפני מספר שנים הדבר היה נראה בלתי אפשרי, אבל כיום אנחנו קרובים לכך יותר מתמיד, במיוחד לאחר שנחתם הסכם ההדדיות והחקיקה שנדרשה ע"י האמריקנים.

הוצאת ויזה כיום

עד כה, ישראלים שעמדו לבקר בארה"ב היו צריכים להגיש בקשה לוויזה. הבקשה נבדקה על ידי שגרירות או קונסוליה אמריקאית בישראל, והיא הייתה יכולה להימשך מספר שבועות. כדי להגיש בקשה לוויזה, ישראלי היה צריך למלא טופס בקשה, להגיש תמונות פספורט, להציג דרכון בתוקף, ולשלם אגרה. הוא גם היה צריך לעבור ראיון עם פקיד שגרירות או קונסוליה אמריקאית.

סוגי ויזות לארה"ב

ישנן שני סוגים בסיסיים של ויזות לארה"ב:

ויזות זמניות המיועדות לביקורים לצורך תיירות, עסקים, עבודה או לימודים, וכן ויזות הגירה המיועדות לכל מי שמתכוון לחיות בארצות הברית בקביעות וללא הגבלת זמן.

 • ויזות זמניות הן הוויזות הנפוצות ביותר בארה"ב. הן מחולקות למספר סוגים, בהתאם למטרת הביקור:
 • ויזת תייר (B-1/B-2) – ויזות המיועדות לביקורים לצורך תיירות, בילוי, או עסקים.
 • ויזת עבודה (H-1B, H-2A, H-2B, L-1, O-1, P-1, P-2, P-3, Q-1, R-1) – ויזות המיועדות לעבודה בארה"ב.
 • ויזת לימודים (F, M, J) – ויזות המיועדות ללימודים בארה"ב.
 • ויזות הגירה הן ויזות המיועדות לאנשים שמתכוונים לחיות בארצות הברית בקביעות וללא הגבלת זמן. הן מחולקות למספר סוגים, בהתאם למצב המשפחתי של האדם וכוללות ויזת קרוב משפחה, ויזת עבודה, ויזת מקלט וכן ויזת מהגר.

אילו תהליכים נדרשים  לעבור כיום על מנת לקבל ויזה לארה"ב

התהליך לקבלת ויזה לארה"ב מורכב משלושה שלבים עיקריים: השלב הראשון הוא הכנת המסמכים הדרושים להגשת בקשה לוויזה. המסמכים הנדרשים משתנים בהתאם לסוג הבקשה, אך בדרך כלל כוללים דרכון בתוקף, תמונות פספורט, טופס בקשה לוויזה, תשלום אגרת ויזה ואישורים נוספים, בהתאם לסוג הבקשה. ניתן להגיש בקשה לוויזה באמצעות האינטרנט או באופן אישי בשגרירות או בקונסוליה אמריקאית בישראל.

השלב השני הוא ראיון עם פקיד שגרירות או קונסוליה אמריקאית. בראיון, הפקיד ישאל את המבקש שאלות על נסיעתו, כוונותיו בארה"ב, ומצבו הכלכלי והמשפחתי. המטרה של הראיון היא לבחון את נכונותו של המבקש לעמוד בתנאי הוויזה ולממש את מטרות הביקור שלו בארה"ב.

השלב האחרון הוא קבלת ההחלטה על מתן או אי מתן ויזה אשר מתקבלת לאחר ראיון המבקש. ההחלטה מתקבלת על ידי פקיד שגרירות או קונסוליה אמריקאית, ותלויה בנתוני המבקש ובמידע שהוצג בראיון. אם הבקשה מאושרת, המבקש יקבל את הוויזה בדרכונו. אם הבקשה נדחית, המבקש יקבל מכתב המפרט את הסיבות לדחייה.

אז מה עתיד להשתנות?

תוכנית הפטור מויזה (VWP) של ארצות הברית תאפשר לתושבי ישראל להיכנס לארה"ב ללא ויזה למטרת תיירות או עסקים לתקופה של עד 90 יום ללא צורך בויזה. את הויזה יחליף אישור ESTA לארצות הברית אשר על מנת לקבלו צריך לעבור הליך קצר ביותר של מספר דקות. את הבקשה צריך יהיה להגיש באופן מקוון באתר האינטרנט של רשויות ההגירה של ארצות הברית. טופס הבקשה כולל שאלות על הנסיעה, על המבקש, וכן על היסטוריית הנסיעה והפלילים שלו. עליך יהיה גם לספק גם פרטים על דרכונך, כרטיס האשראי שלך, וכן על כרטיס הטיסה שלך. אגרת בקשה לאישור ESTA עומדת כיום על 14 דולר. אם הבקשה מאושרת, המבקש יקבל אישור ESTA בדוא"ל אשר תקף למשך שנתיים. לאחר שתקבלו אישור ESTA  לארצות הברית, תוכלו להיכנס לארה"ב ללא ויזה. עם זאת, אם הנסיעה שלך לארה"ב תארך יותר מ-90 יום, עליך להגיש בקשה לוויזה אמריקאית.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

21 תגובות

 1. ביטחון אזרחי ישראל לא ממש מעניין את הממשלה שלנו. העיקר שיהיה רשום על שמו של ביבי שקיבלנו פטור מויזה לארה"ב. ארגוני הטרור ינצלו את הפלסטינים בעלי אזרחות אמריקאית כדי לפגוע בנו בקלות רבה. מטוסים יתפוצצו או יחטפו, נשקים יועברו במזוודות, אתרים אסטרטגיים יתועדו, פצצות יוטמנו בכל מקום אפשרי, עזתים ופלסטינים מהגדה יישארו בארץ, יסתובבו כאן חופשי ויעשו מה שרוצים ואלוהים יודע מה עוד. וארה"ב עוד אוסרת על ישראל לסמן את הפלסטינים מהשטחים כשייכנסו לישראל או שיטוסו איתנו מנתב"ג כמו כל אמריקאי אחר. ה ז י ה ! לא רוצה פטור מויזה אם זה המחיר!!!

 2. מבחינה ביטחוני בלתי אפשרי כי תראו את כל תושבי עזה אצלנו .
  ישראלים תמיד יצטרכו ויזה נקודה.

 3. מה לגבי אנשים שקיבלו סרוב בעבר והיו ב 2.9% איך הפטור מטיסה מיוחס עבורם
  העם בעקבות ביטול הויזה הם יהיו ראשים להכנס לארה״ב עם
  Esta

 4. חבל שהשתמשת במילה הזו, אבל אם כבר כתבת אותה אז ת…בעצמך.
  אנחנו לא מרכז העולם ותרומתנו מביקורים בה, לתל"ג של ארה"ב, הוא אפסי.
  אזרחי המדינה כמו שאנו כיום, אלימים, גסי רוח, אנסים בחו"ל וכו', המובלת ע"י גנבים, נוכלים, פשיסטים ושקרנים כפייתיים, שיגידו תודה שבכלל ארה"ב מסתכלת עלינו.

  • מאות אלפי פלשתינאים בעלי דרכון אמריקאי !
   לא מאות בודדות !!!
   בניהם בטוח ישנן 25 אחוז מחבלים מרגלים ושונאי ישראל בכללי !
   זה שווה את הסמרטות האמריקאי ????
   אלאק מדינה חברה ארה"ב אפילו רוסיה ואיראן לא שונאות אותנו כמו הם !
   מדינת ישראל עושה טעות איומה !!!!
   ואסור להסכים לזה . אנחנו נוצף באויבים שלא נדע להיתמודד איתם !

 5. היינו יכולים לזכות בפטור כבר לפני כשלוש שנים, אלא שהליכוד המזניח סירב להצביע על חוקים שיאפשרו את ההדדיות שנדרשה ע"י האמריקאים – רק בכדי לא לתת עוד הישג לממשלת השינוי
  עכשיו הם יצטלמו בכל אתר, כאילו זה בזכותם

  • איזו השפלה !את מידות הבדות גם יקחו לפריירים שטסים לארה"ב ?

 6. למה לא פשוט להקל על מתן ויזה לארה"ב ולא ביטולה המוחלט? באמת שהמחיר הפוטנציאלי לא שווה את הנוחות.
  והדיכוטומיה הכו אמריקאית המטופשת של "הכל או כלום" – לא הגיונית בעליל

 7. למה שסורבתי פעמיים לא קיבלתי פירוט של הסיבות לסירוב כפי שכתוב פה. חלאות

 8. זה בעייתי מאד. שום מדינה אחרת , שכעת יש לה יחסים תקינים עם ישראל לא תהיה מוכנה שאזרחים שלה בעלי אזרחות פלסטינאית לא יקבלו גם הם יחס דומה לזה שמבקשת ארה"ב עבור אזרחיה שגם מחזיקים באזרחות פלסטינאית … ואז הסכר נפרץ …

 9. אם פטור מויזה לתיירים לארה"ב זה לפורר את בטחון ישראל עם אלפי מכוניות מעזה שיידרסו וישמשו להברחת נשקים אז –
  לא תודה.
  אם ארה"ב לא מבינה את צרכי הבטחון שלנו בגלים של טרור ואיומי טרור נגדנו בכל העולם
  אז מה שצריך זה שכל אמריקני שייכנס לישראל יהיה חייב להוציא לכאן ויזה באותו זמן שלוקח להוציא לשם.
  או הדדיות בפטור או הדדיות בהוצאת ויזה
  אני רוצה לראות את ארה"ב מאשרת לכל פעיל אל-קעידה עם אזרחות קנדית מאפגניסטן
  להיכנס לארה"ב באופן חופשי בגבול האווירי שלה ממש מביך הדרישה הזו מישראל.

  • יש לנו ממשל זבל ! הבטחון מדרדר מיום ליום על אף המאמץ הכביר של שרותי הביטחון שלנו . כי הממשל אפס !

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פריחת החמנייה – צהוב עולה

חודש יוני 2024 ושוב צבע צהוב עז נותן את אותותיו בשדות עמק יזרעאל והקריות. ג'יימס הנרי לי האנט, עיתונאי ומשורר אנגלי שנולד במאה ה 18...

גבר נמשה מהמים מחוסר הכרה בחוף בת גלים

nמד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בת גלים 15/06/24 בשעה 10:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר שנמשה מהמים מחוסר...

הפגנה נגת ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו – שבת 15/6/24

(חי פה) - על רקע כשלון ממשלת נתניהו-בן גביר-דרעי במגוון רחב של תחומים וביניהם הביטחון, הכלכלה, לכידות החברה הישראלית, השיוויון בנטל ועוד, נמשכות ההפגנות...

כיבוי רכב בוער ברחוב עבאס בחיפה

מכבאות והצלה נמסר לחי פה: הלילה (בין שישי לשבת 15/6/24), צוות לוחמי אש מתחנת חיפה, בפיקודו של רס''ר טל איזנבנד, פעלו ברחוב עבאס שבחיפה שם...

שייט בתעלות של ברייר-צרפת עם יין קר וגבינה ריחנית: ניקוי ראש בסגנון צרפתי • סיפור מסע

עמק הלואר. הרבה מים, הרבה ירוק, עצים ושיחים כמו שאירופה יודעת לתת עם מזג האוויר הקריר והשמש המלטפת שמגיחה מדי פעם מבין העננים. העיירה...