דבריו של רה"ע יונה יהב בעצרת לזכרו של אלעד ריבן ז"ל

דיור מוגן – רחב

"לא הכרתי את אלעד אבל ככל שעובר הזמן אני
מוצא את עצמי חושב ומדבר איתו יותר ויותר"

כך אמר אמש ראש העיר חיפה יונה יהב, בטקס הזיכרון לאלעד ריבן ז"ל,
הכבאי המתנדב בן ה – 16, שנספה בעת שניסה לחלץ את צוערי השב"ס שנלכדו באוטובוס הבוער באסון הכרמל.

בעצרת השתתפו: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, שר החינוך גדעון סער, אלפי בני נוער מתנדבים, חבריו ללימודים של אלעד בבית הספר הראלי ובני משפחתו.

להלן דברי ראש העיר יונה יהב בעצרת:

"32 ימים עברו מאז עברתי את המרחק מתחנת הרדיו לאזור ממנו היתמר העשן ביערות הכרמל. 32 ימים מאז עבר אלעד את אותו מסלול באותה השעה. אני הגעתי למקום על מנת למלא את תפקידי. הוא הגיע להתנדב.

בקלות היה אלעד יכול לשבת בחמ"ל. הייתה שם מספיק עבודה. אבל לא כזה היה אלעד. תעצומות הנפש אותם העניקו לו הוריו הניעו אותו קדימה לעלות על הכבאית הראשונה ולהיכנס ללב התופת ממנה לא חזר.

ככל שעובר הזמן אני חושב עליו יותר ויותר. מוזר, לא הכרתי אותו ולמרות זאת אני מוצא את עצמי משוחח איתו יותר ויותר. מעולם לא פגשתי אותו או את משפחתו אך דמותו, אישיותו ומעשיו חקוקים בי לעד.

חשבתי על השיחות שאני מקיים איתו בליבי והגעתי למסקנה שאני מדבר למעשה עם סמל. סמל לכל הטוב והיפה המצוי בחברה שלנו. סמל להתנדבות ולרוח הנתינה אותה הנחיל לכולנו.

אנחנו מתבלבלים! מציבים בראש הסולם צהובונים שערורייתיים. מעניקים את מלוא תשומת הלב למכוער שבנו במקום להציב במרכז את אלה שאמיל [אביו של אלעד ז"ל] מכנה "החברה של אלעד" – שהרי הם העיקר.

ה"חברה" האלה המגולמים בדמותו של אלעד היו כאן תמיד. הם אלה שהקימו את המדינה. הם אלה המאפיינים את חיפה העיר המובילה בארץ במספר המתנדבים הפועלים בה ואלעד הוא הסמל של כל אלה הסמל של חיפה היפה.

ראש העיר סיים את דבריו בפנייה נרגשת להוריו של אלעד ז"ל צביה ואמיל ואמר "אתם חייבים להיות חזקים על מנת להנחיל את מורשת הסמל של אלעד לכולם ובעיקר לדורות הבאים בלעדיה אין לנו חברה ואין לנו עתיד. תהיו חזקים ואנחנו נעזור לכם למלא את התפקיד החשוב הזה".

דיור מוגן – רחב

לא ניתן להגיב