רחובות חשוכים • מעל חודש עיריית חיפה לא מתקנת את התאורה

הסמטה בחושך (צילום: מיקי פנקס)

(חי פה) – כבר מעל חודש, הפנס שאמור להאיר את הסמטה המחברת בין רחוב חורב להנטקה תקול וכבוי. פניות התושבים למוקד העירוני לא הועילו.

הסמטה בחושך (צילום: מיקי פנקס)

תושבים מתלוננים על כך שהסמטה המחברת בין רחוב חורב לרחוב הנטקה בחיפה חשוכה, כבר מעל חודש ומקשה על העוברים והשבים לעבור בשעות הערב. התושבים פנו מספר פעמים למוקד העירוני 106, אולם על אף ההקשבה, המפגע לא טופל והמצב עדיין על כנו.

מפה – הסמטה החשוכה בין הנטקה לחורב


מיקי פנקס, תושב העיר מספר לחי פה:

"התקלה הזו של הפנס היא מעל לחודש ימים. פניתי לעירייה יותר מפעם בנוסף לאחרים ואף דיברתי עם מנהל מחלקת התאורה שנשמע לי מאוד קשוב ואיכפתי, אך שום דבר לא זז.

מדובר במסטה שמחברת בין רחוב חורב לרחוב הנטקה והרבה עוברים משם במקום לעשות סיבוב או לחצות את מרכז חורב. במיוחד לאחרונה בשבתות כשיש הפגנות אז מעדיפים לעבור משם במקום לחצות את מרכז חורב. מעל חודש והפנס שרוף וכבוי וזה מסוכן כי יש מדרגות ובחושך קשה לראות אותן. כולי תקווה שהעירייה תטפל בבעיה בהקדם. זה המינימום שהעירייה יכולה לתת כשירות לתושב תאורה תקינה ועובדת".

הסמטה לאור יום (צילום: מיקי פנקס)

בעקבות פניית חי פה הנושא טופל.

היום ראשון 6/8/23 מסרו לנו מעיריית חיפה: "פנסי הרחוב בשביל המחבר בין הנטקה לחורב טופלו וחוברו ע"י חברת החשמל לרשת החשמל. במסגרת זו תוקן גם הפנס אליו מתייחסת השאלה".

אין תגובה מעיריית חיפה – כל הכתבות עליהן העירייה מסרבת להגיב לתקשורת…

הגיבו כאן לכתבה

25 תגובות
 1. חבצלת אמר/ה

  לצערנו רחוב הנטקה לוקה בהמון מפגעים,: חופרים לכל אורכו כדי להחליף את צנרת המים אז נחסמו ונוטרלו המון מקומות חניה, המדרכות תמיד עקומות ועכשיו נוספו גדרות ומחסומים המצמצמים ומקטינים מאד את האפשרות ללכת בבטחה על המדרכות המטונפות עקב העבודות הנ"ל ועקב צואת כלבים שלא נאספת על ידי בעלי הכלבים, ובכלל לשם מה לשלוח צוות מנקי רחובות, הרי זה יקח עוד הרבה זמן עד שיסתיימו העבודות.
  בינתיים התושבים המשלמים ארנונה גבוהה מאד ימשיכו לסבול מחוסר תפקוד עירוני, בנוסף לרעש החפירות, האבק המחניק, חתיכות רבות של פלסטיק שחור ומזהם, צמחיה פרועה ולא גזומה ועוד מכל ה"טוב" הזה המתגולל ברחוב הנטקה ה"יוקרתי",
  עד מתי????

 2. ברוך אמר/ה

  גם רחוב דרך הים מאמצעו חשוך ללא פנסי רחוב דולקים

 3. חננ אמר/ה

  עיריית מושחתים

 4. דין דין אמר/ה

  בחיפה אפילו פנס בודד לא מאיר באופק חשכה מוחלטת.

 5. עמרי אמר/ה

  עיריית חרפה.
  באף עיר בישראל אין דבר כזה שתושבים שנה הולכים בחושך, עשרות פניות ועירייה מתעלמת ודובר העירייה מקבל משכורת בכירים עשרות אלפי שקלים לתת שתי מילים 'אין תגובה'
  ראשית עם חסר תקציב לתאורה לפטר את מחלקת הדוברות ואת אלירן טל הדובר שמוסר כמו תוכי 'אין תגובה' על כל פניה.
  זה הכסף שלנו – הארנטנה הכי גבוהה בישראל קיבינימט!!!
  יש גבול לזילזול – למה אין הפגנה נגד עיריית חיפה תהיו בטחחים יבואו יותר מלקפלן. 300 אלף איש סובלים מעיריית חרפה.

 6. חיפאית אמר/ה

  פחד ממש ככה שרחוב חשוך..מבוגרים יכולים ליפול ואז יימצאו אותם רק בבוקר. אם היה ככה ברחטב שלי..אז זה עוצר עד למחרת..לא הגיוני.

 7. יוסי אמר/ה

  סגן ראש העיר – צוק – אמר בראיון בידיעות חיפה היה שחיפה נמצאת במצב מדהים ושתושבי חיפה אוהבים את קאליש. הוא טוען שהסקרים שמראים תבוסה לקאליש בבחירות הם בלוף …. הבנאדם חי כנראה על הירח….

  1. מאיר אמר/ה

   בתוך מעבר החצייה בשד' הנשיא פינת דרך הים,הוצב שלט ענק המורה שיש בית כנסת ברח' דרך הים וזמני תפילה.
   נדהמתי לדעת שיש מישהו בעיריה שמאפשר תליית שלטים במעבר חציה!!!!!!
   במעבר חציה מחכים לאור ירוק לחצות בבטחה ולא להסב את תשומת הלב של החוצים לדברים אחרים.
   יש להסיר השלט מיידית!!!!!
   אין דברים כאלה בשום מקום !!!!!!!!

 8. א.א.חיפה אמר/ה

  נמאס לשמוע תגובות שאינם נכונים. אלה שיוצאים נגד עובדי העיריה באופן תמידי. לידעתכם . כאשר קליש נבחרה לראשת העיר היא נדרשה לנקות ממחלקות " עובדים מיותרים'
  ,לידעתכם הטענה אינה נכונה. העובדים נדרשים על פי תקנים .רק בגלל אנשים כמוך וכמוני בחרנו את קליש כי הקשבנו לקולות נגד יונה יהב. אחד מהם לישם שחייבים לפטר עובדים ה מיותרים. אז לידעתכם; קליש מיד שנבחרה כן ישמה את הבקשה ופיטרה עובדים רבים בכל המחלקות . לכן אל תתלוננו נגד תפקודם של העובדים. . הציבור לא מקבלים שרות רק בגלל הקיצוצים בכוח אדם. לי ידוע שיש חוסר בעובדי רווחה .במשרד הרווחה טוענים שיש קושי בקבלת עובדים ,עובדים סוציאליים ועטבדי חבורות רחוב. נוער במצוקה.
  לכן מי שסובלים היום הם חסרי ישע
  זקנים ,עניים שמגיע להם תמיכה נפשית ועזרה סיעודית .תתביישו. כי בתקופת קורונה היו רבים שנמצאו מתים בבתיהם לאחר שנמצאו מתים וחלקם נמצאו במצב גופה רקבון. נורא. לי ידוע שפנו לקליש מנהלי מחלקות בעניין חוסר בכח אדם ודרישה להם רצינית במיוחד בנוער במצוקה יש עליה בדרישה לנערי מצוקה. אתם דרשתם ממנה לניקוי מחלקות 'מעובדים מיותרים" אבל היא דאגה לעצמה למנהל יעוץ שיהיה צמוד לה לעזרה ביעוץ עסקי. משכורתו עלתה הון עתק . על זה לא יצאתם נגד התנהגותה שדאגה לעצמה וגם אחראית להרס העיריה. היום עובדים סוציאליים ממש לא מתלהבים לעבוד בעיריה וכך עובדים אחרים כי האווירה העיריה מאוד לא נעימה. רציתי לציין עירית חיפה כל השנים קיבלו תעודות הצטיינות .מחלקות הצטיינו וגם זכו בתעודות הצטיינות בפעילותה ותיפקודה של העיריה כמצטיינת
  והיום אנחנו לא !
  .

 9. לינה אמר/ה

  אנשים מבוגרים רסקו את הגוף שלהם בקרית חיים ליד פסי הרכב כל השכונה חשוחה מלאה בעצים ענפים נחשים עקרבים אני אישית פנית אלפי מאות ואפילו לחברת חשמל. עיריה לקויה שקרית חיים כמו שומה בשבילה אבל הארנונה יותר מדניה זה עברייני מה שאכתוב אבל הייתי מציעה לכל תושבי קרית חיים לעשות תביעה אזרחית ייצוגית ולהפסיק לשלם ארנונה באופן בהול!

 10. עינב אמר/ה

  גם אנחנו פנינו למוקד 106 בשל בעיות תאורה – וגם אצלנו התעלמות מוחלטת!!!!! ברחוב שביל המערות

 11. עמרי אמר/ה

  גם בכרמליה בכל גרמי המדרגות בין הרחובות יש פנסים שלא עובדים או מוחשכים לחלוטין על ידי צמחיה ועצים שלא נגזמים

 12. עמרי אמר/ה

  גם בכרמליה בכל גרמי המדרגות בין הרחובות יש פנסים שפלא עובדים או מוחשכים לחלוטין על ידי צמחיה ועצים שלא נגזמים

 13. ראובן אמר/ה

  יש חובות ויש זכויות,
  אתם לא מקבלים שירות מהעיריה,
  מפגע שמסכן אותכם,
  על תשלמו ארנונה!!!!
  ראש העיר בחיפה דואגת יותר לשלום החזירים מאשר לשלום התושבים.
  זו המציאות חברים יקרים.
  הגיעה הזמן שתפנימו…

  1. מעקלים חשבון אמר/ה

   ללא התראה (!!!)

 14. דרור אמר/ה

  אין תאורת רחוב? אין פינומ אשפה? אין טיאוט רחובות? אז אין תשלום ארנונה!

  כדאי שאנשים שעדיין יש להם הוראות קבע או הרשאות לחיוב חשבון בנק, יבטלו אותן לאלתר וישלמו את הארנונה הדו-חודשית בהתאם לתמורה מהעירייה.
  אם כך ינהגו כולם, לא תהיה להם ברירה אלא לתפקד באופן מלא, או להסתפק בתקציב מוקטן.

  1. יעקלו לך את החשבון אמר/ה

   עם מי אתה חושב שאנחנו מתעסקים פה?
   אם יש דבר אחד שעיריית חיפה בחיים לא תשפל בו זה לגבות כסף, בין אם בכח או לאו.

 15. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

  העברתי את הכתבה שלך סמר עודה כרנתינג'י לאגף התחבורה בעירית חיפה לטיפול.שבוע טוב

 16. מוחמד אמר/ה

  חודש הלוואי עלינו רחוב הירמוך מוחשך כבר יותר משנה וחצי במספרים הקטנים

 17. יורם אמר/ה

  עירייה חשוכה אינה מוצאת לנכון להאיר את דרכם של תושבי העיר.
  קליש, יש לך תכניות אולי לתאורה הוליסטית בסמטאות חיפה?

 18. תושב אמר/ה

  בינתיים תשתמשו בì פנס עד יוחלף ראשת עיר

 19. שי אמר/ה

  צריך לתעד את כל הפניות חעיריה ובמקרה תאונה, יש עילת תביעה מצויינת

 20. מאיר אמר/ה

  ברחוב הרב אוחנה 41 כשיורדים את המדרגות לבית הכנסת לעולי סוריה ולבנון יש עמוד תאורה כבוי חודשים שלמים ואף אחד לא אכפת לו , בחושך לא רואים את המדרגות ומישהו מבוגר יכול ליפול

 21. דורון רז אמר/ה

  מצחיק. יש עשרות מקומות בחיפה בהם נורות רחוב כבויות שלא מוחלפות חודשים על גבי חודשים!! עודף כח אדם במשרות שאין בהן צורך ומיעוט בני אדם עם תפקיד יישומי. כך גם בניקיון וכך גם במי כרמל. המון עובדים במחלקות הגביה. חה-חה.

  1. א.א.חיפה אמר/ה

   נמאס לשמוע תגובות שאינם נכונים
   כמה מט ימים אלה שיוצאים נגד עובדי העיריה. לידעתכם . נכנסה קליש כדי לנקות עובדים " יוצרים המחחרו
   " אהל טענה אינה נכונה. כי עובדים נדרשים על פי תקנים נדרשים.רקבגלל אנשים כמוך בחרו את קליש כי הקשבנו לקולות שחייבים לפטר עובדים כי הם מיותרים. אז לידעתכם . קליש כן יעדמה את הבקשה פיטרה עובדים רבים בעל המחלקות . לכן אל תתלונמו שיח, אתם לא מק לים רק בגלל הקיצוצים לי ידוע רבי במשרדהרווחה עובדים רבים פורט עובדי רווחה עובדים סוציאליים חבורות רחוב
   לכן מי שסובלים חסרי ישע
   זקנים ועל עניי העם שמגיע לנ תמיכה
   תתביישו. כי בתקופת קורונה ניו רבים שנמצאו מתים הבתים לאחר שנמצאו מתים וחלקם מצב הגופה היה במצב נורא רקבון. לי ידוע שפנו לקליש בעניין חוסר רציני הנוער במצוקה יש עליה בנערי מצוקה. דרשתם ממנה לניקוי מחיקות מעובדים " מיותרים" אהל היא דאגה לעצמה למנהל יעוץ עסקי. משכורתו עלתה נון עתק על זה לא יצאתם נגד התנהגותה שרק הרבה על חלקה העיריה והיום ממש עובדים סוציאליים ממש לא מתלהבים לעבוד בעיריה וכך עובדים אחרים כי האווירה העיריה מאוד לא נעים. רציתי לציין דיירי. חיפה כל השנים קיבלו מחחכות מצטיינות וגם זכו העיריה מצטיינת והיום אנחנו לא !
   .

הגיבו כאן לכתבה