שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר גורדון 230524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

מנהל תיכון ריאלי בית בירם מנדי רבינוביץ קורא לצאת ולהילחם על דמותה של מדינת ישראל

מנהל תיכון ריאלי בית בירם, מנדי רבינוביץ, שנמצא בחופשה זמנית לטובת פעילות המחאה, פרסם מכתב שבו הוא קורא להפיכה המשטרתית "שידוד מערכות מוסרי". המכתב מופנה למי שיוצא ומוחה, ורבינוביץ אומר שבמשך 20 שנה כמנהל הוא שמר על ממלכתיות, אבל היום זו שעת האמת שלו והוא מבין שחייבים להילחם על דמותה של מדינת ישראל ולאחר מכן לא לחזור ולשתוק שוב.

לראות הרחק

"יש רגעים בחייה של אומה ושל חברה בהם עלינו לראות הרחק מבעד לתפקיד אותו אנו ממלאים", אומר רבינוביץ, "הערכים, שהם המסד המשותף שבשמו כל אחד מעימנו בחר לחיות כאן ולהמשיך לשמור על הרקמה האנושית החיה למרות המחלוקות, מצויים כיום תחת התקפה חזיתית אגרסיבית, בלתי מרוסנת שמובילים אותה אלו שנבחרו באופן דמוקרטי, עם הבטחה לשומרה, אך במקום זאת בחרו להיות מקעקעיה, לעמעם את אורה של מגילת העצמאות ולשסע את החברה הישראלית לקרעים שיהיה כל כך קשה לאחות".

רבינוביץ קורא לאנשי החינוך להצטרף למאבק ולצאת לכיוון ירושלים. במנשר שהופץ היום נכתב כי מורים ומנהלים מתנגדים לריסוק החברה ונפגשים מחר, יום שני, בכניסה להר הרצל בירושלים וצועדים להר הרצל.

להתנגד להפיכה המשטרית ולצאת להפגין - המינשר אותו הפיץ מנדי רבינוביץ'
להתנגד להפיכה המשטרית ולצאת להפגין – המינשר אותו הפיץ מנדי רבינוביץ'

"הגעתי לשעת האמת שלי"

"כבר יותר מ- 20 שנה זכיתי לנהל בתי ספר בישראל", מסביר רבינוביץ, "לאורך כל שנותיי בחרתי לשמור על איזון וממלכתיות כמסר לתלמידים שחינכתי והמורים שניהלתי היום גם אני הגעתי לשעת האמת שלי.  אינני יכול עוד לראות את ארצי האהובה מותקפת על ידי קברניטיה ולדבר במילים גבוהות על אחדות הידברות והסכמות. אלו השולטים כיום בהגאים  שלנו אינם באו להנהיג אומה אלא לפרקה. התחושה היא של בני ערובה בארצנו, תחושה של חטופים על אדמתנו".  

שידוד מערכות מוסרי

רבינוביץ סבור שצריך להבין את חומרת המצב. "אסור לנו אף לא לרגע להתבלבל ולהיות מתועתעים על ידי מסרי שווא פייסנים. זוהי לא רק הפיכה משפטית ולא רק מהפיכה משטרית- זהו שידוד מערכות מוסרי. זוהי התקפה אכזרית צינית וחזירית על דמות האדם אליה אנו מחנכים את ילדינו. זהו גם ניסיון הפיכה חינוכית שמטרתה שיגדל פה דור אחר, דור שונא אחיו, מהלך שיביא אותנו אל סיפה של מלחמת אזרחים ושפיכת דם אחים".

הפגנה בחיפה נגד השחיתות השלטונית (צילום: יעל הורוביץ)
הפגנה בחיפה נגד השחיתות השלטונית (צילום: יעל הורוביץ)

תמיד האשימו המשטרים האפלים את המוחים נגדם

רבינוביץ מתנגד למי שמבקש לדכא את המחאה בשם ביטחון ישראל. "אנו שומעים אישי ציבור שונים הקוראים לנו לשמור על איפוק ולא לפגוע בביטחון המדינה בלכידות ובכשירות המבצעית. ביטחון לאומי הוא הרבה יותר מצבא – הוא לפני הכל תחושת שותפות הגורל והאמון  שהמערכת השלטונית פועלת לטובת כל אזרחיה.

בתקופות החשוכות ביותר בתולדות העמים תמיד האשימו המשטרים האפלים את המוחים נגדם בפגיעה בביטחון המדינה. התשובה לאלו המבקשים לסתום לנו את הפה בשם ביטחון ישראל היא שקברניטי ישראל הם בעצמם  אלו הפוגעים בביטחון שלנו, אליהם יש להפנות את האשמה ולא אל הגיבורים האזרחיים הדגולים שלנו".

הגיבורים הלאומיים של קיץ 2023

בסיפא של מכתבו הוא פונה ישירות אל המפגינים והמוחים. "אתם כולכם הגיבורים הלאומיים של קיץ 2023, גיבורי הדגל שלנו. לאורכם עוד נחנך דורות של תלמידים, עם ישראל לעולם לא ישכח את גיבורי הדגל שלו שנלחמו על מדינתו בגשרים בכיכרות ובכבישים. תלמידי ישראל לדורותיהם לומדים את שיעור האזרחות הגדול בחייהם. אזרחי העולם כולו נושאים עיניים אליכם, הישראלים היפים של קיץ 2023- החלוצים החדשים. שוב מציון תצא תורה, הפעם הדמוקרטית".

המצב בלתי הפיך

רבינוביץ סבור שמה שקרה במדינה בחודשים האחרונים הוא בלתי הפיך. "לאחר שנבלום את הדורסנות ונחזיר את ארצנו לעצמנו, לא נחזור לשתוק יותר לעולם. המחנה הדמוקרטי והליברלי התחיל הקיץ את דרכו הארוכה בחזרה אל היסודות עליהם קמה מדינתנו, נתחיל את זה בעוד כמה חודשים ברשויות המקומיות, נבצר את הערים הליברליות שלנו ומשם נמשיך במסע הארוך במאבק על דמותנו, נחזיר את מגילת העצמאות למקומה הראוי, נחזיר את התקווה לדור העתיד של הצעירים, נחזיר את הגאווה לבוני הארץ המבוגרים, ולפני הכל – נחזיר את ישראל להיות מה שהייתה לפני ששוסעה לגזרים. בשם רבים ממחנכי ישראל אנו מצדיעים לכם –  גיבורי הדגל הישראלים.  קורא לכל חבריי המנהלים והמחנכים – אנו נקראים לדגל!
מצטרפים למסע לירושלים!".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

41 תגובות

 1. עמנואל! למה אתה כל כך מפחד ממדינת הלכה? וכי אם תהיה מדינת הלכה – לא יהא בה רוב דימוקרטי שיסכים לכך! וודאי שכן!
  ולכן, לא מובן כל המלחמה שהשמאל הקיצוני נלחם על הדימוקרטיה, וכי הימין כולו לא בעד דימוקרטיה?! ואם יהיה רוב בכנסת בעתיד בעד מדינה הלכה – מי יוכל לעצור את הזה? וגם מדינת הלכה תתבסס כולה על אהבת ארץ-ישראל, שנקראית בימינו ציונות – אז מה הבהלה מכך? וכי הרוב יפגע במיעוט שחושב אחרת ממנו? וודאי שלא!
  רק כשיבוא והתגלה מלך-המשיח – אנו נתכופף לפניו, והוא יעשה כרצונו בכל דבר שירצה, ואם הוא ירצה להשליט עלינו חובות – אנו נעשה, בלי פיקפוק. אך עתה, אנו עוסקים רק באהבה, לקרב בין אחים רחוקים, בין שמאל לימין, בין מזרחי לאשכנזי ,,, רק שלא יבגדו במדינה היהודית, השייכת לכולם!

 2. …הביטו למטה.. לתגובות הגולשים. מהיכן נובע כל כך הרבה רוע? כעס? רצון לנקם? לגרום סבל לזולת? בקושי ניתן לזהות שיח ותגובות מאופקות. הדבר מרמז לי, שמדינת ישראל שהיתה, לא תהיה לעולם כפי שהיתה. קרה משהו. קרעים, שסעים, ומאבקי כוח בין קבוצות בחברה.

  אם אני, שנולדתי כאן, וחייתי עשרות שנים מרגישה תחושה של רתיעה מהנפת דגל ישראל ביום העצמאות הבא, הרי שהמצב גרוע.

  תודה לכל המפגינים שאינם מרפים להילחם למען הדמוקרטיה. אנשים יקרים, שאכפת להם .

  סמוטריץ, בן גביר, יריב לוין, ושורת הנבחרי העם הקיצוניים בהנהגת נתניהו, הפועל רק למען מטרותיו האישיות, יירשמו בספרי ההיסטוריה, כמי שפעלו להשאיר מהמדינה אפר ועפר.

  כן. אני ממוצא אשכנזי, אבל תמיד לא שאלתי בכלל למוצאו של אזרח. מאז עלתה המהפכה המשטרית, אני לא מפסיקה לחשוב על הקיטוב בין אשכנזים ליוצאי מזרח. מה עשיתם לנו?

 3. המשפטיזציה השתלטה על המדינה. לא נתניהו יצר את הפילוג אלא אהרן ברק בפוליטיזציה של בית המשפט העליון ואז השלטתו באופן כוחני ודורסני דרך יועצים משפטיים לכנסת ולממשלה, ככנסת-על וכממשלה-על. זה לא דמוקרטיה.
  אבל – יש מגזר משפטנים עצום וחזק ומקושר לצמרת העסקית, האקדמית, התקשורתית והצבאית במדינה. והם משתמשים בכל הכלים לאיים ולדרוס כל רפורמה. אם גנץ היה מבצע רפורמה דומה הם היו מחסלים גם אותו.
  הם סילקו שרי משפטים בעבר, שלא ניראו להם ובאו לתקן. גדעון סער דיבר על הצורך ברפורמה עמוקה – והוא שהביא את פסקת ההתגברות, למשל. אבל בכל הנושאים המהותיים עשה רק כאילו. איימו גם עליו – והוא התקפל.

  • ו…? אתה בעד מעבר למדינת הלכה, כן או לא?

   2. את תאוריית "המשפטיזציה" שלך שטחת כבר בפנינו בעבר יותר מפעם אחת, כשהתבקשת להסביר אילו איזונים ובלמים אתה מציע במקום – התחמקת.

   אני אישית מקריאת דבריך בתור "אייל המקומי" נוטה להעריך שאינך בעד מעבר למדינת הלכה, אם כך – תתעשת, קצת מאוחר אבל עדיין לא מאוחר מדי, הפרופגנדה שאתה מפיץ פה תורמת למהלך המעבר בשלבים למדינת הלכה.

   שכבר התחיל.

   תתעורר!

 4. אני מקווה שהוא יספיק להגיע לקיבוץ מנרה לפני שהחיזבאללה יכבוש את הגליל כפי שנסראללה הבטיח

 5. כל הכבוד לך אדון רבינוביץ יישר כוח לך ולכל המפגינים.
  רק מי שמבין טוב שזו דיקטטורה אך מלבישים אותה בבגדים צבעוניים רק הם מפגינים ונלחמים למען המגינה וקיומה

 6. בושה!
  הגעת לשעת האמת שלך, מעולה!
  צא תפגין כאדם פרטי ועל תנצל את הכובע שאתה חובש בתור מנהל דעתך האישית לא מעניינת אף אחד!
  שים את המפתחות על השולחן. צא להפגין כאדם פרטי!!!
  מזל שלא שלחתי את ילדיי ללמוד בריאלי, אני במקום הורים אחרים הייתי דואג שתסיים את הקריירה שלך. לא מגיע לך להיות דמות מחנכת.

 7. מנהל בית ספר שמאלני
  שחקן בהבימה
  שהבין שלא יצליח להיות ראש עיר קפץ עם אגנדה חדשה
  ממרום האולימפוס זורקים מילים ומתלקקים לאזרחים
  זה מה שאתה מלמד בבית הספר ?ככה נראית דמוקרטייה
  הרי הכל נעשה כרגע על ידי השמאל הדיקטטורי
  לא יצליח לך, נשנה את פניי בתי המשפט
  די למשפט שמאל קיצוני

  • דן, ברשותך, שתי הבהרות בבקשה:

   1. מה הכוונה ב"הכל נעשה"?, מה ההכל שנעשה על ידי השמאל הדיקטטורי?

   2. לאיזה "משפט שמאל קיצוני" אתה מתכוון?

   תודה!

 8. FOR ALL THOSE WHO APPROVE OF THE REFORM,DO YOU REALLY HAVE CONFIDENCE IN THE POLITICIANS?DO YOU REALLY THINK THAT THEY WILL CHOOSE THE RIGHT,HONEST JUDGES? HOW MANY TIMES THOSE POLITICIANS PROMISED TO DO /CORRECT THINGS,AND AS IT WAS JUST EMPTY PROMISES. WE ,WHERE EVER WE ARE HAVE TO WATCH THOSE WHO CHOSE TO LEAD US,THAT THEY,THEMSELVES ARE HONEST AND TRUST WORTHY,WE DON'T WANT LIP SERVICE,ALL WE WANT IS HONESTY,LOYALTY,AND ALWAYS THE TRUTH.
  I KNOW THAT THE PRESIDENT TRYING TO GET BOTH SIDES TO GO AGAIN ,TRYING TO SOLVE THE SERIOUS CRISESS,BUT ALWAYS REMEMBER ,IT'S NOT THE FIRST TIME THAT SOME SAY THE THINGS YOU WANT TO HEAR.WATCH OUT FOR ANY NEGOTIATION.

  • Yes we trust the government, we had enough from the left, They think the country belong the mother's

 9. אדון מנדי רבינוביץ וחבורת הזבל מכל הצבא ,שמעז לערער על החלטת בחירה דמוקרטית במדינה והוא נקרא בחירות ,והאדם הזה עם חבורת פורעי חוק והמסיתים להמרדה ובכל מקום אחר במשינות המערב מזן היו נשפטים על בגידה במדינה ,ורק פה אדון מנדי רבינובי מסוגל לפתוח את פיו ולהעז ולומר את המילים של לנילחם על דמותה של המשינה ובעצם קורא להילחם ,מי אתה, מיאתה וחבורת הלשעברים שכולם נגועים בשחיתות ציבורית מאצבעם ועד לשיערות ראשם ,ואתה בדיוק אותו הדבר ומבחינה ציבורית לא פחות גרוע ומושחט מהם.

  תתבייש אתה ושכמותך אנשי צבא שנמצאים בצבא כאנשי שלום עכשיו ומקדמים את האג'נדות של פעיךי שמאל רדיקלים,אתה וכ לנאנשי צבא למיניהם עלובים שצריכים להוקיע אתכם מתוך החברה הישראלית
  כולכם פעילים להרס המשינה וגם אתה עם מי שמינה אותך למנהל בית ספר שמוכר לחניכים שלו את כל מה שאנשי "בצלם" ו"שלום עכשיו" עושים ביהודה ושומרון , אתה וכל הלשעברים הבושה הכי גדולה מאז סוף שנות ה80 בהם אנשי צבא החלו בהרס שיטתי של כל יחידות הצבא למעט חיל האוויר,המודיעין, שב"כ ומוסד ,כי משם כל הלשעברים ואנשי הדעות הרדיקליות שהמאליות ביותר מקודמות שם .
  בושה ,בושה בושה ,לך ולכל מי שאתה מייצג , אתה מנסה להרוס את המדינה אבל אתה תפסיד והמדינה תינצל מזרועות ההרס שלך וכל חברך.

  • "… במשינות המערב מזן היו נשפטים על בגידה במדינה"
   מייק, האם אתה בטוח שהתכוונת ל"מדינות המערב"?
   ולא מדינות "ערב" או מדינות לא דמוקרטיות אחרות?
   האם גדלת והתחנכת במדינה דמוקרטית?

 10. לפני זמן לא רב עברה המדינה בחסות מערכת המשפט תהליך של דלילת זכויות יסוד מאזרחיה , ללא כל התערבות מהגורמים הרלוונטיים בשלטון , אז קראו לזה מגיפה , הנהיגו את הטלאי הירוק ומנעו בכל מיני תירוצים מאנשים לראות את קרוביהם ,וקראו להתחסן על מנת למנוע את קץ האנושות …..להד"ם היום אותם כחות קוראים להפגין למען "הצלת הדמוקרטיה" ….אז אתם יודעים מה ….נמאסתם כולכם ….תלכו לעזאזל עם כל התארים שלכם ועם כל הצביעות שלכם …די תעזבו אותנו יתנו לאנשים ישרים ונקיי כפיים שכף רגלם לא דרכה בביצה המרופשת שיצרתם במסדרונות השלטון המסריחים להביא מזור וישועה לאזרחים האומללים שנאלצים לסבול את פרצופיכם המדושנים והמושחתים , הרי כולכם נבחרתם באמצעות אותה שיטה מטונפת , נמאססססססס

  • מי שקנה והנהיג את החיסונים (לידע הכללי שלך) זה בדיוק החבר שלך בובו עסיסייהו.

 11. אדם ערכי וישר ומקווה מאד שיהיה ראש העיר של חיפה. היחיד שיוכל להוציא אותה מהבוץ. אשמח עוד יותר אם יהיה בעתיד שר החינוך . ברכותי להצלחתו

 12. מה הפלא רבינוביץ האשכנזי שההורים שלו או חברים של ההורים שלו מכרו ילדים של יהודי תימן הבלקן חטפו ילדים לשם נסיונות כמו שפנים הם אלה שביצעו הפליה לגזענות בכל שנות קיומה של המדינה אז הוא האחרון שיכול להטיף לנו באירופה של שנות הארבעים ההורים שלו וחברים השניאו את עצמם על המדינות שחיו שם
  הם השטלתו על כל מערכות במדינות האלה כמו שעשו כאן בכל שנות קיום המדינה .אז אדון רבינוביץ לך תלמד היסטוריה ושב בחור שלך.

 13. לפטר מיידית
  האיש צריך לעמוד לדין באשמת הסתה חמורה ופגיעה בבטחון המדינה ולעולם לא להתקרב למערכת החינוך

 14. מזכיר לכולנו שהמדוקרט הגדול יהיר לפיד מינה יועצת משפטית בניגוד להמלצות ועדת האיתור ללא שיש לה נסיון פלילי נדרש. העביר הסכם גבול תוך צפצוף על אותה יועצת משפטית שדרשה להביאו לכנסת לאישור ככל הסכם מדיני. יהיר הוא לא רק דיקטטור הוא הגורם מספר 1 לחוסר היציבות שהביאה לבחירות 2015 ולבחירות 2020 שוב ושוב בפסילות שלו. ליהיר זייפן הדוקטורט הפיקטיבי וזייפן הטורים בהעתקות – שחרר את המגינה מעולך וצביעותך.

  • יהיר זה לא שם של בן של …… ש- ……. את ראש ממשלת ישראל יצחק רבין?

 15. קודם יצא לחופש להתמודד על ראשות העיר, כשראה שהתמיכה אפסית שינה את התירוץ עבור פעילות המאבק, עוד שבוע אם יהיו שריפות יספר שיאה לחופש כדי לסייע בשיקום מהשריפות. מי ביקש ממנו. אדם שהכניס פוליטיקה שמאל קיצונית לבית הספר הריאלי וביטל הזמנות לנציגי הימין בפאנלים על דמוקרטיה כלומר סגר מיקרופונים והתנהל בבריונות וסתימת פיות.
  אל תלין שהממשלה הזו לא מקשיבה למיעוט הכוחני האלים סותם הפיות כמותך כשזה היחס שנתתם להם. אל תתבכיין על מצב המדינה כשחוסר המשילות וחוסר היציבות נבעו מהשלטת בג"ציה משפטוקרטיה במקום הפרדת רשויות וכשהרוב הבין שהמיעוט שתפס עמדות משפט אקדמיה וצבא פשוט צוחק לו בפרצוף, פרקליטות שעושה איפה ואיפה רק נגד הימין, שומר חומות – לינצ'ים ביהודים בכל הארץ עליהם שתקתם וטייחתם. וכשכבר נבחרות ממשלות ימין עושות שמאל ומקבלים אסונות וגלי טרור.
  נמאס ממך מנדי שמנדי האפנדי. נמאס.

  • לצערינו, דברי מוסר לא תמיד יוצאים מאנשים הנקיים ביותר אבל, שים לב! ש-הרבה אנשים אחרים אומרים אותם הדברים.

 16. כל הפופוליסטים יוצאים מהחורים וקוראים לשמור על הדמוקרטיה בו בעת שהם בעצמם רומסים את הדמוקרטיה ואת קול הבוחר שתומך בממשלה לעשות את צעדיה כפי שהתחייבה לציבור שבחר בה.
  בעצם מה עושים אותם פופוליסטיים,יוצרים תקדימים מסוכנים שהמיעוט שמפגין ברחוב הוא יקבל החלטות והממשלה תהיה ממשלת בובות שנכנעת לאספסוף ברחוב ולסרבנים בצבא שהגיעו מאותו מחנה שמאל שהפסיד את הבחירות.
  ואם תנצחו תדעו שכולנו הפסדנו ,כי הגלגל פעם אולי יתהפך,היום פה ממשלת ימין ומחר(אולי) ממשלת שמאל.ושום ממשלה כנראה לא תוכל לשלוט פה.
  דמוקרטיה בכאילו.

  • "שהתחייבה לציבור שבחר בה"
   הממשלה לא התחייבה לשנות את מערכת האיזונים והבלמים שהיתה קיימת ואשר אפשרה משטר דמוקרטי תקין , זה לא היה נגיש וברור לבוחר ולא נידון.

   "ושום ממשלה כנראה לא תוכל לשלוט פה."
   פתרון אפשרי יכול להיות למשל ממשלת אחדות רחבה.

  • עמנואל הממשלה מגבשת מדיניות שהציבור כולו כולל בכירי השמאל קראו לבצעה. לפיד וגנץ תמכו ברוב החקיקה להפסקת המשפטוקרטיה הבג"צית והחזרת הפרדת רשויות ואת היכולת לנבחרי העם לחוקק ולהנהיג מדיניות ברוח רצון רוב העם כפי שהשתקף בהחירות וזה בדיוק מה שהממשלה עןשה. מי ששבר את הכלים בנסיונות הסכמה הם הפופוליסטים התגרנים לפיד וגנץ שהצהירו שפניהם לא לשום פשרה אלא ביטול כל רפורמה והכשלת כל יוזמה של הממשלה. זה אחלה מתכון למו"מ ולהסכמות.. על מי אתם יובדים תגידו?? השמאל כולו חפלגות דיקטטוריות של ליצן או שניים שמסרבים אצלם לדמוקרטיה, למרכז שהציבור יבחר ולבחירות ליו"ר. אין מגוחך מאנשים דיקטטוריים בביתם שצווחים להציל את הדמוקרטיה.

  • אייל, עדיין לא ענית בצורה חדה וברורה, האם אתה מעוניין לעבור בשלבים למדינת הלכה? כן או לא?

   בנוגע לנושאים האחרים שהזכרת, ניתן לעשות רפורמות ותיקונים בישיבה יחדיו ולהגיע להסכמות אשר מקובלות על כולם, אני סובר שברור לך (או שאתה מתמם) שהפוליטיקאים כרגע בשלטון לא באמת אנשי שלום אחווה והסכמות רחבות.

  • לעמנואל החכמולוג ,שרשמתי ששום ממשלה לא תוכל לשלוט פה זה לא בגלל בעיה מנדטית או מספרית.
   התכוונתי שכמו שהאספסוף ברחוב והסרבנים בצבא ממחנה השמאל שהפסיד בבחירות מכתיבים לממשלת הימין שנבחרה בהליך תקין וברוב קולות ,יום יבוא,אולי ,אותו אספסוף וסרבנים מהצבא הפעם מהמחנה הימני לא יסכימו עם מהלכי ממשלת שמאל.
   זו הסכנה התקדימית שיצרתם.
   הבחירות יהפכו לפרוטוקול בלבד והאספסוף מהצד הנגדי ישלוט ויכתיב את סדר היום לממשלה.זו הסכנה לדמוקרטיה.

  • בסדר, אני מבין מה כוונתך באנרכיה, וגם כמובן שאנרכיה אינה סוג של דמוקרטיה אלא סוג של משטר אחר או בלגן.
   קח נשימה, תקרא שוב בבקשה בזמנך את מה שכתבתי ותתייחס לנכתב.

 17. מבינה שאת כל זה הכתיב מהמזגן בשעה שחברתי שעברה את גילו מזמן ישנה באוהל בירושלים….

  • המכתיב מהחדר עם המזגן, הלוחמת באוהל, הנושא דגל כל אחד תורם בדרכו הוא למחאה.

 18. מה הקשר בין שינוי מערכת המשפט להרס החברה הישראלית? מערכת המשפט בישראל חולה וחייבת שינוי משמעותי אבל משום מה לצד מסוים נוח מאוד שהדברים הם ככה אז הם מספרים שזה הורס את החברה הישראלית ברגע שאותו צד יפסיק לשקר שפה תהיה דיקטטורה אז גם השסע בעם יפסק .

  • יהודה, את מערכת המשפט אפשר (ויהיה צריך) לתקן מבלי לפגוע במערכת האיזונים והבלמים אשר מאפשרת שלטון דמוקרטי תקין. אפשרות אלטרנטיבות תהיה יצירת מערכת בלמים ואיזונים חדשה. כל זה ייתכן לאחר שהפוליטיקאים שכרגע מנהלים את המדינה יוותרו על שיכרון הכח והנקם ועל החלום של מדינת הלכה.
   (רמז – סביר להניח שהם לא יוותרו על שיכרון הכח והנקם ועל חלום מדינת ההלכה ועל כן מוחים בתקווה – אולי תמימה – שהם יוכרחו לוותר)
   אם אתה חפץ במדינה דמוקרטית וחופשית אתה מוזמן להצטרף למחאה בדרך אשר מתאימה לך.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

ייערך שיתוף ציבור בתוכנית הקזינו • הדיון בוועדת המשנה לתכנון ובנייה

(חי פה) - ועדת המשנה לתכנון ובנייה בחיפה התכנסה ביום ב' 24/06/24 ודנה בעתיד בניין הקזינו בבת גלים והתכנית להפיכתו לבית מלון. מתנגדים משכונת...

סאמר בלאן מחליף את בשארה עבסאוי כנשיא רוטרי סטלה מאריס בחיפה

ביום חמישי 20/06/24 קיים מועדון רוטרי סטלה מאריס חיפה טקס מרשים של חילופי נשיאים בהיכל עיריית חיפה, במסגרתו העביר הנשיא היוצא רו"ח ועוה"ד בשארה...

ד"ר דורון מייזלס – רופא חדש בצפון

ד"ר מייזלס, מומחה ברפואת ילדים, הצטרף למרפאת כללית ביקנעם עילית ד"ר מייזלס (35), נשוי + 1, מתגורר בקרית טבעון. הוא בוגר לימודי רפואה בהצטיינות מהטכניון....

אחמד ספי, מנהל אדמיניסטרטיבי חדש במרפאת כללית

אחמד ספי (38) תושב דיר אל אסד, בוגר B.A בניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית רמת גן ותואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת תל אביב. בעברו...

בוטלו קנסות לתלמידים בחיפה שלא הצליחו לתקף רב קו באוטובוס

(חי פה) - הורים של חמישה ילדים הלומדים בבתי ספר בחיפה פנו לנציב תלונות הציבור והלינו על כך שילדיהם קיבלו דוחות בגין אי-תשלום דמי...