הקריות: פעילויות ללהט"בים יש, מצעדי גאווה אין

החודש אנו מציינים את חודש הגאווה. אף אחת מערי הקריות לא מציעה מצעד גאווה בשטחה, אבל יש מגוון פעילויות המתקיימות בחודש הגאווה, כפי שיפורט בהמשך הכתבה.

מצעד הגאווה הוא שיאו של חודש הגאווה ומטרתו היא לציין את מאבקם של הלהט"בים לקבל זכויות שוות. בשנים האחרונות מצעד הגאווה הפך להפנינג עליז וצבעוני, שאליו מצטרפת גם אוכלוסיה תומכת, שלא שייכת ללהט"בים. לצד הצעדה יש גם הופעות של זמרים ודוכנים.

זוהרה פלאטינום - מלכת דראג ומחנכת - מצעד הגאווה בחיפה (צילום: ירון כרמי)
זוהרה פלאטינום – מלכת דראג ומחנכת – מצעד הגאווה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

לאורך השנים היו הרבה איומים סביב מצעד הגאווה, מצד גורמים שמתנגדים לקהילה. מצעד הגאווה החיפאי, שיתקיים בתאריך 15/06/23, יהיה מצעד הגאווה ה-16 של חיפה. לצד ההופעות במצעד הגאווה יהיו גם אירועי גאווה נוספים לאורך כל חודש יוני.

תושבים מערי הקריות, שרוצים לצעוד במצעד הגאווה צריכים להגיע לחיפה בשביל להיות חלק מהמצעד, ואין להם אפרות לצעוד בבית. יחד עם זאת, כל אחת מהקריות מציעה פעילויות לקהילה הגאה.

עיריית קרית מוצקין: אירועים לטובת כלל המגזרים

אירוע לקראת חודש הגאווה בקרית מוצקין

מוצקין למען הלהט"ב

עיריית קרית מוצקין פועל לטובת קהילת הלהט"בים כחלק מכלל הקהילות בקירייה:
"קריית מוצקין פועלת למען הקהילה המוצקינאית בכל השנה ובתחומים שונים. במהלך השנה העירייה מציינת ימים ואירועים למען האוכלוסיות השונות בחברה.

שרית בן שושן אמונה על מעמד האישה, שוויון מגדרי ופרויקטים שונים בעירייה. במוצקין אפשר למצוא פעילויות שונות למשפחות, ילדים והורים מתכנסות תחת הארגון שלה לרוב במרכז להעצמת המשפחה שלנו בעיר, ביחד עם גורמי חוץ וגורמים נוספים בעירייה כמו מחלקת קשרי קהילה.

לצד כלל הפעילויות בשבוע הבא יערך אירוע לרגל חודש הגאווה ובו יעסקו בטיפול בלהט"בים באגף הרווחה ובסיפורים אישיים בנושא.

קרית ים: ממפים את הצרכים של הקהילה הלהט"בית

לראשונה בקריית ים מתקיימת פעילות למען התושבים הלהט"בים של העיר:
התוכנית "ים של גאווה" יצאה לדרך בעקבות "קול קורא" מטעם המשרד לשוויון חברתי, שאושר על ידי הרשות, מרכז הצעירים ורשת המתנ"סים.

במסגרת הפרויקט, כרגע נערך סקר מיפוי צרכים לתושבי קריית ים ולאלו שהתגוררו בה בעבר. לאחר שתתקבלנה התוצאות ולפי הצרכים שיעלו, תתוכנן תוכנית עבודה מפורטת, אשר מטרתה תהיה לייצר מענים לחיזוק תחושת הביטחון והשייכות עבור תושבי קריית ים בדגש על אוכלוסיית הלהט"ב ובני משפחותיהם ברשות.

דניאל ארנצ'וק הוא רכז הלהט"ב שמנהל את הפרויקט. ארנצ'וק הוא תושב קריית ביאליק, בן 26, בעברו הדריך בארגון "איגי" וכיום סטודנט לתואר ראשון בפסיכולוגיה, באוניברסיטה הפתוחה.

עיריית קרית ביאליק: שפע של אירועים בחודשים הקרובים

המרכז לשירות לתושב מואר בצבע דגל הגאווה (צילום: עיריית קרית ביאליק)
המרכז לשירות לתושב מואר בצבע דגל הגאווה (צילום: עיריית קרית ביאליק)

מעיריית קרית ביאליק נמסר כי עיריית קריית ביאליק נמצאת במקום ה-7 בארץ במדד הגאה:
"קרית ביאליק מובילה גם השנה את אירועי הגאווה בצפון במספר אירועי גאווה במהלך החודשים יוני- יולי.

במהלך השנה נעשית פעילות מגוונת למען אוכלוסיית הלהט"ב בקרית ביאליק:
מתקיימים מפגשים שוטפים מדי יום שלישי לקבוצות להט"ב, פעילויות התנדבותיות של הקהילה למען החברה והרצאות ומפגשים הקשורים לאוכלוסיית הלהט"ב.

באירועי השיא (חודש הגאווה), ישנם מאות אנשים המגיעים מכל אזור הצפון.
במפגשים השבועיים ישנם בסביבות ה-30 משתתפים בכל מפגש. בעיר פועלות 2 קבוצות מטעם ארגון איג"י למען בני הנוער להט"בים. בעיר פועלת עמותת תהיל"ה למען תמיכה באוכלוסיית ההורים לילדים להט"בים. בשירות הפסיכולוגי העירוני ישנה עובדת האחראית על תחום הלהט"ב. בימים אלו ממש, אגף הרווחה מגייס לשירותיו עובד/ת סוציאלי/ת על מנת לתת מענים נוספים.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אייל אמר/ה

    למה אתם לא שואלים מדוע אין כלל מצעדי להט"ב בערים ערביות ובישובי הדרוזים דליה ועוספיה?

  2. נוני אמר/ה

    אין סוף לקרקס! אנשים שהם לא שייכים לקבוצת להט"בים חייבים לראות את כל ההצגות האלה ולסבול מחסימת רחובות בעיר שלהם?זה משהו הגיוני?

הגיבו כאן לכתבה