כנסיית גאורגיוס הקדוש בחיפה וצילומי החתן-כלה

כנסיית גאורגיוס הקדוש (איור: ד"ר דוד בר און)

כנסיית גיאורגיוס הקדוש שוכנת ברציף יוברט המפרי, מול שכונת עין הים, מרחק כמה מאות מטרים מהמכון לחקר הימים והאגמים שעליו סיפרנו בשבוע שעבר.

כנסיית גאורגיוס הקדוש (איור: ד"ר דוד בר און)
כנסיית גאורגיוס הקדוש (איור: ד"ר דוד בר און)

הקדוש גאורגיוס

גאורגיוס נחשב לקדוש החשוב ביותר בנצרות האורתודוקסית. הוא חי בין סוף המאה השלישית לראשית המאה הרביעית. הוא הפטרון של כמה ארצות כגון אנגליה, גיאורגיה (כמובן), אתיופיה, מונטנגרו, ליטה וקטלוניה. כמו כן הוא פטרונן של ערים כמו מוסקבה – שבה כנסייה מפוארת מוקדשת לו-  גנואה ואחרות.

החל מן המאה ה-12, נפוצו אגדות המבוססות על המסופר בחזון יוחנן בברית החדשה, שם  מתוארת מלחמתו של שר המלאכים, מיכאל בתנין. ע”פ האגדות, גיאורגיוס הציל נערה מידי דרקון אכזר והרג אותו. גופתו של גיאורגיוס הקדוש הובאה לקברה בלוד, עיר הולדתה של אימו, שם גם הוקמה כנסיית גאורגיוס הקדוש קוטל הדרקון (כנסיית מאר ג׳ריס). 

בנין הכנסייה

הכנסייה, השייכת לכנסייה המלכותית היוונית- קתולית, נבנתה בשנות 1940 ע”י הבישוף גיאורגיוס חג׳אר אשר בהשפעתו נבנו כנסיות במספר אתרים נוספים בא”י כמו בג’יש (גוש חלב), כפר יאסיף, פקיעין, שפרעם ועוד. המבנה , הבנוי על בסיס מלבני פשוט והעצוב הפנימי מושפעים מהאדריכלות הכנסייתית הרוסית. גג הכנסייה דו-שופעי כפי שגם מעידה החזית. הכניסה הראשית למבנה מצד מערב (הים) והמזבח פונה למזרח.

לפני כשנה הסתיים תהליך שיפוץ ארוך שהתאפשר בעזרת תרומות שגוייסו בקרב קהילת המאמינים בארץ ובחו”ל.

אתר לצלומי חתן- כלה

היופי הטבעי של חוף הים, הבניין הפשוט של הכנסייה הבולט על רקע השמיים הכחולים, הכרמל המשקיף מלמעלה על הים , הכל באווירה פסטורלית הפכו את האתר לפופולרי בקרב הזוגות העומדים להנשא וצלמי החתן-כלה. אכן, למטיילים בסביבה מובטח לפגוש במקום זוגות חייכניים במיטב מחלצותיהם המצטלמים לאלבום החתונה. מזל טוב!

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. נילי אמר/ה

  ציור יפהפה ותודה על המידע .אני מטיילת שם והחזית מלאת הפרחים נהדרת בזמן האחרון

 2. דו בר און אמר/ה

  תודה על תגובתך. אכן, אי אפשר להשאר אדישים ליפי המקום.

 3. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

  ציור יפהפה ד"ר דוד בר און. שבוע טוב

 4. דוד בר און אמר/ה

  תודה רבה לך, רפי, שבוע טוב!

 5. גדעון אמר/ה

  תודה על הכתבה והאיורים המקסימים שלך.

 6. דוד בר און אמר/ה

  תודה על תגובתך.

הגיבו כאן לכתבה