יוסי שינובר למען בעלי העסקים: 5 טיפים מנצחים לייעול העסק

קרדיט תמונה: pixabay

המטרה של כל בעל עסק היא שהעסק שיצר בשתי ידיו יצליח, ישגשג ויהיה במגמת התפתחות וצמיחה בכל עת. אחד הצעדים החשובים בדרך למטרה הזאת הוא ייעול עסקי, שמטרתו לממש את הפוטנציאל והחזון של העסק ולהפוך אותו למוצלח כמו שאתם מדמיינים אותו. יוסי שינובר, יועץ עסקי מומחה בתחום, מגיע אליכם עם 5 טיפים חשובים שאי אפשר בלעדיהם. בואו נתחיל.

יוסי שינובר מסביר על ייעול עסקי

ייעול עסקי הוא תהליך שבו כל התהליכים בעסק עוברים בדיקה ואבחון כדי למצוא היכן אפשר לשפר או לשנות אותם כדי לראות שינוי חיובי בהכנסות ובהצלחה הכללית של העסק. יוסי שינובר מסביר שכדי להצליח לייעל את העסק, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי מומחה, שיכול לספק זוג עיניים אובייקטיביות ולהציג לכם בפירוט רב איפה וכיצד אתם והעסק יכולים להשתפר.

הטיפים של יוסי שינובר לייעול מוצלח

לפניכם חמישה טיפים מאת יוסי שינובר היועץ העסקי, שיעזרו לכם לייעל את העסק:

  • תמחרו נכון את המוצר או השירות – המחיר של המוצר או השירות הוא אחד המשתנים הכי חשובים. תשלום מועט מדי לא יהיה משתלם לכם משום שלא תקבלו שכר הגון על עבודתכם, ותשלום גבוה מדי יבריח לקוחות פוטנציאליים. יוסי שינובר ממליץ לערוך סקר שוק ולבדוק את המחיר הממוצע של אותו המוצר או השירות בעסקים מתחרים, ולהביא בחשבון את הבדל המקום הגיאוגרפי ואת בסיס הלקוחות שלכם.
  • מתגו נכון את העסק – יוסי שינובר מסביר שההשפעה של לוגו נעים לעין, מוטו קליט וזיהוי נכון של קהל היעד יעזור לכם לצבור פופולריות בקהל והמלצות בין חברים. היו פתוחים לקבלת משוב מהלקוחות, ייתכן שהרעיונות הכי טובים
  • הבליטו את הייחודיות שלכם אל מול המתחרים – ככל שהתחום שבו נמצא העסק שלכם הוא פופולרי יותר, כך התחרות שלכם קשה יותר. אתם צריכים למצוא את הייחודיות של המותג שלכם ולהחצין אותה בכל מקום אפשרי. יוסי שינובר מסביר שייחודיות אינה נובעת בהכרח ממחיר זול יותר, אלא מהסיבות שבגללן לקוחות מעדיפים אתכם על המתחרים בתחום – האם זה בגלל המקום הגיאוגרפי, או סוג השירות שאתם נותנים? כדאי להגדיר היטב את הסיבה שבגללה אתם עדיפים על ה"קולגות" שלכם ולהציג אותה לראווה כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים.
  • התאימו את המוצר לקהל היעד – יוסי שינובר מסביר שהתאמת הכמות של השירות או המוצר לצורך הממוצע של הלקוח תעזור לכם לייעל את העסק משום שלא תצטרכו ליצור כמות גדולה או קטנה מדי של המוצר שאתם מוכרים וכך תימנעו ככל האפשר מבזבוז משאבים. כמו כן, חשוב לבחור בקפידה גם את הלקוחות שאתם עובדים איתם כדי שלא תבזבזו זמן ומאמצים על עבודות שאינן מכניסות לכם כסף.
  • השקיעו בשירות הלקוחות – אחת המשימות שלכם היא שמירה על בסיס הלקוחות הקיים שלכם, ואין אפשרות לעשות זאת בלי חוויית שירות לקוחות יוצאת מן הכלל. לקוחות מרוצים הם לקוחות שבהכרח יחזרו אליכם שוב בעת הצורך, ויוסי שינובר ממליץ לעשות הכול כדי שהלקוחות יצאו מרוצים – כמובן, בגבול ההיגיון הבריא. הקשיבו לטענות הלקוחות באשר לזמני המענה, להתנהלות הכללית של הטיפול בבעיות ולתחושות שיש להם מעצם קבלת השירות – כך תדעו היכן להשתפר ואיך להפוך לאדיבים יותר ללקוחות.

סיכום

ייעול עסק הוא לא משימה פשוטה, אך בעזרת כמה טיפים של היועץ העסקי יוסי שינובר תוכלו גם אתם להגדיל רווחים ולראות תוצאות וצמיחה. אל תהססו לשפר כמה שאפשר את חוויית שירות הלקוחות, דאגו שאתם מתמחרים היטב את המוצר או השירות שלכם והפגינו את הייחודיות שלכם אל מול המתחרים. בהצלחה!

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הגיבו כאן לכתבה