הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דגשים חשובים בעריכת ייפוי כוח מתמשך

נדמה שכולם כבר מכירים מהו "ייפוי כוח מתמשך", ומה חשיבותו. הציבור הרחב כבר הבין והפנים את החשיבות של חתימה על המסמך, ואנו עדים לעלייה בהיקף הפניות של אנשים. ההליך הוא פשוט: האדם הממנה, קובע במסמך שייערך מבעוד מועד, מי יהיה אחראי לטיפול בענייניו, כאשר לא יוכל עוד לקבל החלטות על חייו. מיופי הכוח, להם תוענק הסמכות, יוכלו להבטיח שהוראותיו יקויימו, אם חלילה יהפוך לחסר ישע, לרבות מתן הנחיות, לקבוע הגבלות, כללים ותנאים, וניהול מכלול חייו בתחומים הרפואיים, הכספיים והאישיים.

היכרות אישית עם הלקוח

טפסי ייפוי הכוח, נועדו לפשט את ההליכים, ולעודד בחירה במסלול זה (במקום ברירת המחדל, שהיא מינוי אפוטרופוס). מרבית עורכי הדין שלמדו ושהוסמכו לכך ע"י משרד המשפטים, מסוגלים לערוך את הטפסים, ובהצלחה. אולם לא ניתן ללמד, ולא ניתן להכשיר, בכל הקשור לחלק הרגיש והחשוב ביותר: ההיכרות וההקשבה לצרכי הלקוח, המיומנות והניסיון שנצברו במשך עשרות שנים. בתפיסתנו, על מנת לערוך ייפוי כוח מתמשך עבור לקוח, על עורך הדין להכיר היטב את הלקוח. אנו מאמינים כי שירות מצוין הוא בראש וראשונה שירות אישי. לפיכך, אנו חותרים להיכרות מעמיקה של הלקוחות שלנו, במטרה להבין בצורה הנכונה והמדויקת ביותר, את צרכיהם. כאשר מדובר בייפוי כוח מתמשך, אנו עובדים אחרת.

תהליך עריכת ייפוי כוח מתמשך

בפגישת ההכנה הראשונה עם הלקוח, סוקר עורך דין ייפוי כוח מתמשך את הוראות החוק, את המשמעויות המשפטיות של ייפוי הכוח המתמשך, את החלופות הקיימות בדין. נסקרים סוגי העניינים שניתן לכלול בייפוי כוח מתמשך, את המצבים שבהם לא תידרש הסמכה מפורשת, את האפשרויות העומדות לפניו לבקש ליידע אדם נוסף בעת כניסת ייפוי הכוח לתוקף ולבחור למי ובאיזה אופן ידווח מיופה הכוח על פעולותיו לאדם אחר. עורך הדין סוקר את אפשרות הביטול של ייפוי הכוח המתמשך, ועוד. אלו הם הפרטים הטכניים, הנדרשים בחוק היבש.

באותה הפגישה, ישוחחו עורך הדין והלקוח (הממנה) על חייו של הממנה, על צרכיו ורצונותיו. בפגישה ייסקרו מצב בריאותו הנפשית והפיזית של הממנה, נכסיו של הממנה, עסקיו, ועוד. עורך הדין ירשום לפניו את קרובי משפחתו של הממנה, את מיופי הכח הפוטנציאליים, וכו'. לעיתים יוכל עורך הדין לתת לממנה מסמכים נוספים, טפסים, הדרכה, כיוונים ורעיונות לחשיבה, לפי מיטב ניסיונו ויכולתו. אנחנו מקפידים כי הפגישה תיערך עם הממנה בלבד, ללא נוכחות מיופה הכוח, ושומרים על המסמכים והתרשומות בסודיות ובחיסיון.

לאחר הפגישה הראשונה, לפי מיטב ניסיוננו, מתחילות התכתבויות בדוא"ל: מחשבות שונות, שאלות וסיטואציות, עליהם לא חשב הממנה בתחילת התהליך. זהו תהליך עדין ומורכב, שמרביתו נעשית בדוא"ל או בשיחות טלפוניות, לעיתים בבית ולעיתים במשרד. כל לקוח בקצב שלו ובאופן הנוח לו ביותר. בתקופה זו, אנו משתדלים לרדת לפרטי הפרטים, להכין שאלונים, "טיפים" ונקודות למחשבה. עורך הדין צריך להיות זמין ונגיש לשאלות, באופן מלא.

הפגישה השניה, מתקיימת עם הממנה ועם מיופי הכוח שבחר. הפגישה תכלול הסברים למיופי הכוח בדבר היקף האחריות הנדרש מכל אחד מהם, בתחומים הרלוונטיים. במקרים רבים מבוצעים במפגש, תיקונים ושיפורים במסמך. בסיום הפגישה, עורך הדין (או הממנה) יקרא ויעבור על ייפוי הכוח המתמשך, ויחתום עליו. לאחר מכן, מיופיי הכוח יחתמו על ייפוי הכוח המתמשך, ועורך הדין יאשר בחתימתו את החתימות.

לעיתים, חש הממנה, שיש צורך בקיום פגישה נוספת. פגישה זו, מניסיוננו כעורכי דין, צריכה להיעשות עם כל בני המשפחה, ללא יוצא מהכלל. בפגישה זו יסביר הממנה את החלטותיו, ובכך יקל באופן משמעותי על הקרובים לו, בסיטואציות השונות. מניסיוננו, אנחנו ממליצים להזמין את כל צאצאים ואת כל המעורבים לפגישה זו: סכסוכים משפחתיים לא מעטים נולדו כתוצאה מהעובדה שלא ערבו את כולם, ואחד מהצדדים מרגיש מודר או שאינו שווה ערך.

מניסיוננו, תהליך כתיבת ועריכת ייפוי כוח מתמשך, אורך כשלושה חודשים. זהו תהליך חשוב ומהותי – שאינו טכני בכלל. שתי הפגישות הראשונות, אורכות כשעתיים; תהליך העבודה, הבירור, הניסוח ועריכת ייפוי הכוח המתמשך אורכים עוד כ-10 עד 15 שעות עבודה. הליך פתיחת התיק, צירוף האישורים לצורך יפוי כח מתמשך מקוון, אורך עוד זמן קצר.

באילו מקרים יש צורך בייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך נועד לאפשר לאדם לקבוע מראש כיצד, ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. לצערנו, אין גיל מסוים, או אירוע קונקרטי, שבעקבותיו נוכל להמליץ על עריכת ייפוי כוח מתמשך. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי כניסתו לתוקף של ייפוי כוח מתמשך מתבצעת אך ורק כאשר מייפה הכוח יאבד יכולת להבין בעניין אישי, רפואי או רכושי באופן שמונע ממנו גם לקבל החלטות עבור עצמו בעניינים אלה. כלומר, במקרה בו קיים חשש לאבדן היכולת – דוגמת גילוי מחלות סופניות, טרם ניתוחים מורכבים או אישפוז, גיל מבוגר, גילוי (בשלבים מוקדמים) של מחלות זיקנה וכו', או רצון להשאיר הוראות ברורות – מומלץ לערוך ייפוי כוח מתמשך. בסופו של דבר, מדובר במסמכים שחשיבותם לא תסולא בפז. לפיכך, חשוב מאוד להיות מלווה בעורך דין בעל ניסיון בתחום, אשר יידע להבין את התמונה המלאה, לתת עצות פרי ניסיון אישי, ולנסח את המסמכים הללו באופן שיפחית את הסיכוי למחלוקות בעתיד. וולר ושות', משרד עורך דין צוואות וירושות בצפון, הוא הכתובת שלכם.

משרד עורכי דין מוביל בצפון

משרד עורכי דין וולר ושות’, הנו בין המשרדים המובילים בישראל (בדירוג BDI), ובין המובילים בצפון. המשרד, שנוסד לפנות למעלה מ-40 שנה, מהווה כתובת מקצועית עבור לקוחות, הבוחרים בניסיון ובמיומנות בתחום הדין האישי, צוואות, ירושות, עזבונות, וייפוי כוח מתמשך. נוכח זאת, המשרד משמש כנאמן מטעם בתי המשפט בסוגיות חלוקת רכוש, איתור קרובים, משמש כאפוטרופוס ועוד. צוות המשרד ילווה אתכם ואת בני משפחותיכם, בכל שלב, באופן המקצועי, הבטוח, הסבלני והנוח ביותר. להתייעצות, לשאלות, לבדיקת התאמה עבורכם או עבור בני משפחותיכם בנושא ייפוי כוח מתמשך, צרו קשר.

וולר ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון

טלפון: 04-8661537, 052-4264318

לאתר>> https://weller-law-office.com/

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...