באנר מוזאוני חיפה 010524

דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

דור המשך לפוסט-טראומה: על העברה בין-דורית, על חרדה והישרדות

הדור השני לאנשים שחוו טראומה כל אירוע משאיר חותם, יש...

השרה גילה גמליאל (ליכוד) גורשה בקריאות "בושה" מבית העלמין הצבאי של הדרוזים בעוספיה ◄ צפו

"רק בימי זיכרון נזכרים שאנחנו אחים"

(חי פה עם הדרוזים) – הקרע בעם ישראל מגיע למימדים חסרי תקדים.
קריאות "בוז" הוטחו לעבר השרה גילה גמליאל כשהגיעה הבוקר (ג' 25/4/23) להשתתף בטקס הזיכרון לחללי צה"ל בבית העלמין הצבאי בעוספיה. עוד קודם לכן הודיעו נציגים מהעדה, בהם ממובילי המחאה נגד הרפורמה המשפטית בחברה הדרוזית, וכן נציגי משפחות שכולות ונכי צה"ל בחברה הדרוזית, כי אינם מעוניינים בנוכחותם של שרים מהממשלה בבתי העלמין הצבאיים. כזכור, הדרוזים נפגעו עוד מחוק הלאום שהעביר נתניהו וכעת הרפורמה המשפטית מעמיקה את הקרע.

(צילום: חנן זיסו תקשורת)

שרת המודיעין גילה גמליאל, התקבלה בקריאות "בוז", "בושה", "הביתה" וכיו"ב, כשהגיעה להשתתף הבוקר בטקס הזיכרון בבית העלמין הצבאי בעוספיה. "לכי הביתה" זעקו לעברה המוחים ןמנעו ממנה את הכניסה למקום.

השרה לא ויתרה בקלות וניסתה להיכנס בכל זאת, אך לבסוף לא נותרה בידה ברירה והיא נאלצה לשוב אל רכבה.

"כל מי שהצביע בעד חוק הלאום וחוק קמיניץ, לא ראוי ולא רצוי שיהיה פה", אמרו המוחים.

מחוץ לבית העלמין בעוספיה

ד"ר אמיר חניפס, ראש המרכז הישראלי-הדרוזי אמר:

"נציגי ממשלה שהפכו את החללים שלנו לחללים סוג ב' ואת החיילים המשוחררים שלנו לעברייני בנייה בעל כורחם אין להם מקום בטקסי יום הזיכרון שלנו".

"נמאס לנו מהשקרים"

"כל שנה מגיעים פוליטיקאים לטקסים ומשקרים לנו. לא עוד. נמאס לנו מהשקרים של השרים ושל חברי הכנסת. גם הדגשנו בישיבה שהיתה עם ראש המועצה, כי שרים וחברי כנסת שהצביעו בעד חוק הלאום וחוק קמיניץ לא רצויים בטקס שלנו".

"הופכים אותנו לעבריינים"

בכניסה לבית העלמין בעוספיה אף נתלו שלטים: "חייל דרוזי, תהנה בחלקתך! כי לא קיבלת צו הריסה ולא קנס". המוחים לבשו חולצות שחורות עליהם נכתב: "חוק קמיניץ הפך אותנו לעבריינים". "הדרוזים הם חלק נפרד מהמדינה", "עשו מאיתנו עבריינים" "החלקה הכי בטוחה בעוספיה וזו שלא תקבל עליה קנסות היא בית הקברות הצבאי".

זעמם של הדרוזים גואה על הקנסות המוטלים עליהם בגין בנייה לא חוקית, ועל צווי ההריסה המוצאים להם בגין חוק קמיניץ, הפוגעים בהם באופן קשה, בעוד לא ניתנת להם כל אופציה הגיונית לבנייה, ולפיתוח. כך למעשה הם נדחקים לבצע בנייה בגינה הם נחשבים "עבריינים". אחד המוחים טען כי נכון להיום שילמו הדרוזים קנסות בגובה 200 מיליון שקלים.

"הורסים את הבתים שלנו כמו למחבלים"

משתתף אחר שהוא ובנו שירתו בצה"ל, אמר בכאב: "מה ההבדל בין מחבל שהורסים לו את הבית לבין חייל משוחרר שהורסים לו את הבית? אין שום הבדל. זה מה שקורה במציאות, הורסים לנו את הבתים וגוזלים לנו את האדמות. אנחנו שירתנו את המדינה, המדינה חייבת לנו".

מהמועצה המקומית עוספיה נמסר: "אין תגובה".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

10 תגובות

 1. לכל משפחת הדרוזים כל הכבוד נזכרים בכם רק מתי שרוצים אותכם לבחירות לא להיות יותר משועבדים לאלה שרוצים לפלג אותנו

 2. טוב שסולקה… אבל מסיבה אחרת, כי היא מהליכוד שהורס את המדינה והופך אותה לדיקטטורה!
  אבל לא בצדק סולקה, כי האחרונים שצריכים לצעוק שיש איזושהי אפלייה זה הדרוזים. הם מקבלים הרבה יותר טיפול זהיר והעדפות ביחס לכל אוכלוסיה אחרת בישראל, גם היהודית!

 3. חבל,שאנשי באר שבע לא השכילו לפעול נגד בן זביר כפי שהדרוזים פעלו ובצדק,מול הנחותה בנשים שאוהדת את הרב נואף/בוגד…להזכירכן/ם, הנאשם בפלילים בגד בשלוש נשים לא באחת…!!!!

 4. הזבל של השמאל מתפשט כמו מגפה ושריפה וסופם להישרף ממנו ,ככה זה כשהמוח מסית מדיח ומפסיק לחשוב אין יותר כליה לגוף ממוח אטום זה מה שיהיה איתם באאים להרוס כל חלקה טובה והחלקה הפרטית שלהם תשרף לאט אבל בטוח בו,,בוז,בוז,ולהם הבושה

 5. עצוב לשמוע את כאבם.
  אבל הלוואי שפעם תהיה פה ממשלה שתפסיק לעשות אפלייה כלפי היהודים.
  אין סיבה שחיילים בחיפה,בקריות,ביקנעם,בטירת כרמל בסוף שירותם הצבאי הולכים לשכור דירה באלפי שקלים לחודש וחלק מהחיילים המשוחררים ממגזרי המיעוטים מקבלים קרקע לבנייה לפעמים במחיר מגוחך.
  למה הגזענות הזו של כל הממשלות לחיילים יהודים?
  אז או שכל החיילים המשוחררים יקבלו שטח לבנייה בסוף שחרורם או שכולם לא יקבלו.
  הטענה הזו ש"האדמה שייכת לנו" היא גם גזענית,תתארו לכם שמחר כל היהודים יגידו שארץ ישראל היא שלנו וכל אחד רוצה פה קרקע לבנות.
  קרקע צריכה להיות משוייכת לקונה רק בקנייה ואם בחיפה או ברכסים או ביקנעם משפחה משלמת 5 או 6 מיליון שקל בשביל דונם אין סיבה שמשפחה מעוספיא לא תרכוש אותו באותו מחיר.
  די לאפלייה של ממשלות ישראל כלפי היהודים!

 6. קודם כל cהדרוזים הם חלק ממדינת ישראל. הם יד ביד נלחמו למען מדינת ישראל מגיע להם זכויות כמונו רק בהבדל קטן שכא מדינת היהודים. . שמעתי דרוזים ידועים שאמרו שהדרוזים הם נאמנים למולדת שבה נולדו. כך הדרוזי שבסוריה הם גילו נאמנות לאסד ונבינו לעסוק להם בעת תקופת געש הם לא נאתרו לבקשתם של אחיהם בישראל להתפנות. משם. מה שעשו ממש לא מכובד מצטערת כאן מדינת יהודים אחת ויחידה ולא כל יקום עדה ןתבקש גם לקרוא על שמם. מדינת היהודים היחידה בעולם. לגבי הרס בתים לידעתך של הדרוזים גם הרבו בתי יהודים ולא רק שלהם כי יש חוק לא לבנו בתים שנבנו ללא היתרי בניה מעשיהם לא יפה ואף יותר מכעיס מכל המקומות דווקא הדרוזים שגרשו את שרה גמליאל בושה אני לא אבלח יש גבול להתנהגות מכובדת כלפי השרה .!

 7. כל הכבוד לדרוזים הנאמנים למדינת ישראל במקום שימכרו להם אדמות לבנות בעוספייה בשטחים הפתוחים הורסים להם נותנים להם קנסות איפה יגורו כל החיילים המשוחררים מהצבא ???כמה אפשר להשאר לגור אצל ההורים ??הם חייבים לבנות בתים לעצמם ולהתחיל את החיים שלהם בקרבת המשפחה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 19/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, ראשון 19/5/24 יתקיים בשעות הבוקר בשטח מכון דוד בקריות ניסוי...

חזיר חטף ילקוט מילד בבית הספר פיכמן – 17/5/24 ◄ תושבי חיפה מצלמים את מפגעי החזירים

(חי פה) - חזירי הבר - בכל שכונה כמעט מדווחים תושבים כי הם נתקלים במשפחות חזירים • נמשכות התאונות והפציעות • תושבי חיפה מצלמים...

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 18/5/24

(חי פה) - נמשכת המחאה נגד ממשלת נתניהו - בן-גביר. בחיפה תתקיים צעדה והפגנה בחורב. המפגינים קוראים להחלפת הממשלה ויציאה לבחירות, על רקע הכישלון...