הופסקו עבודות באתרי בנייה ליד בית הספר הרצל בכרמליה: משאיות חסמו מדרכות

 

הישג להורים בכרמליה: הופסקו עבודות ליד בית הספר

 

הורים לתלמידים בבית הספר הרצל בכרמליה הצליחו להביא להפסקת עבודות בשני אתרי בנייה הסמוכים לבית הספר. לטענת ההורים, התלמידים אשר יוצאים מבית הספר הרצל, מסתכנים בגלל משאיות אשר חוסמות את המדרכות.

09_משאית_חוסמת_מדרכה_בסמוך_לבית_הספר_הרצל_בכרמליה.jpg

משאית חוסמת מדרכה בסמוך לבית הספר הרצל בכרמליה"אני כבר לא יודעת מה לעשות", אמרה שרון, אמא לשני תלמידים בבית הספר הרצל, לכתבת חי פה, "בבוקר לוקח לי זמן להביא את הילדים לבית הספר, אבל אין מה לעשות ואנחנו ביחד באוטו. הבעיה היא בעיקר בשעה 13:00, כשאני בעבודה והילדים חוזרים לבד מבית הספר. כאשר אני בעבודה, הילדים מתקשרים אליי ומתלוננים שיש משאית, שחוסמת את המעבר, והם לא יודעים מה לעשות והדרך היחידה בה הם יכולים לעבור היא ללכת על הכביש… צריך להבין שבית הספר נמצא בשכונה, והוא קרוב מאוד לבתי התלמידים. עד שהתחיל כל הסיפור הזה עם התמ"אות לא הייתה לנו בעיה, מוסיפה שרון, אבל כעת, כאשר כל בית שני פה, בכרמליה, עובר מתיחת פנים, התושבים הוותיקים לא יכולים להמשיך לחיות פה ככה. אני לא נכנסת אפילו למה שקורה, כשיש תמ"א בבניין לידך. שנה שנתיים של אבק וחיים באתר בנייה. לגבי זה אין מה לעשות, אבל זה שמשאיות שוב ושוב מסכנות את חיי הילדים, על זה אי אפשר לעבור בשתיקה. מדובר גם בילדים בכיתות ד' ו – ב'. כשהם רואים שכלי רכב גדול חונה באמצע המדרכה שלהם, אין להם מושג מה לעשות. מדובר בתלמידים צעירים שלא רואים אותם דרך המשאית מפאת גובהם …. הם מתקשרים ובוכים לי, אבל מה אני יכולה לעשות, כשאני בעבודה?".

אחת האימהות הוסיפה כי בימים האחרונים הופיעה ניידת משטרה שנותנת קנסות באתרים בשכונה, כאשר משאיות חונות בשעות הבוקר, שלא לפי השילוט. "ההישג הוא גם בלחץ התושבים בקבוצת הווטסאפ שהעירייה הקימה לדיאלוג עם תושבי כרמליה. זהו שיעור אמיתי במעורבות אזרחית… שיתפנו פעולה עם העירייה וגילינו שותף אמיתי שמעוניין להגן על הילדים שלנו ופועל בשטח".

יש לציין כי בכל רחבי כרמליה יש כיום פרויקטים רבים של תמ"אות. "לפעמים נראה שאנחנו פשוט באתר בנייה גדול", אמר תושב השכונה, "נראה שאין יד מכוונת, ואף אחד לא מסתכל על התמונה הכללית. מאשרים עוד ועוד פרויקטים בלי חשיבה על איך כרמליה תראה ביום שאחרי".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה כי בית המשפט נענה לבקשת העירייה והורה על הפסקת העבודות בשני אתרי הבנייה הסמוכים לבית ספר הרצל עד להסדרת הנושא הבטיחותי ואבטחת מעבר בטיחותי לתלמידים.

לא ניתן להגיב