חדשות חיפה

ירון מזוז נפגש לפגישה בהולה עם הבעלים של חיפה כימיקלים

סטודיו לפילאטיס – WB

המשבר במפעל חיפה כימיקלים:
ג’ולס טרמאפ, הבעלים של החברה בפגישה בהולה
עם סגן השר להגנת הסביבה, ח”כ ירון מזוז

נמשכים המגעים לפתרון המשבר בחיפה כימיקלים. ח”כ ירון מזוז לבעלים של המפעל: “אני לא רוצה ששום עובד ייפגע” ג’ולס טראמפ: “אם לא תהיה אמוניה, לא נוכל להעסיק את העובדים”

תמונה_1.jpg

הקרן לחיפה – תורמים ומנציחים WB

האם המשבר בחיפה כימיקלים לקראת פיתרון? הבעלים של החברה, איש העסקים היהודי-אמריקאי ג’ולס טראמפ, קיים ביום חמישי מפגע בהול עם סגן השר להגנת הסביבה, ח”כ ירון מזוז (הליכוד), זאת על רקע סגירת המכל במפרץ חיפה והפיטורים הצפויים של אלפי עובדים של המפעל. הפגישה נערכה במשרדי המפעל בחיפה, ובה לקחו חלק גם נציגי הוועדים של עובדי המפעל.

https://www.youtube.com/watch?v=FwnMrxy2JWo&feature=youtu.be

“אני מבקש ממך, אל תזנח את העובדים”, פנה סגן השר מזוז לבעלים של חיפה כימיקלים, “אני מחויב לדאוג לעובדים ולתעשייה בצפון כמי שנבחר לייצג את הצפון בכנסת, ואני לא רוצה ששום עובד ייפגע לקראת חג הפסח הקרוב. נבחן את כל האופציות המקצועיות מול הגורמים הרלבנטיים, אבל קודם כל צריך לדאוג לעובדים”.

“מה שאנחנו צריכים דחוף זה מענה מצד הממשלה”, ביקש טרמאפ מסגן השר, “יש על הפרק ארבע חלופות, ואם לא תהיה אמוניה, לא נוכל להעסיק את העובדים. יש לנו אמוניה לעוד יומיים וכדי להשאיר את המפעל בחיים, אנחנו חייבים תשובה במידית. יש לנו את הרצון להעביר את המכל לדרום, אבל זה פתרון לטווח הארוך וכרגע אנחנו חייבים פיתרון לטווח המידי. להשאיר את המפעל עובד יהיה טוב לעובדים, לאזרחי ישראל ולכלכלת המדינה”.

תמונה_2.jpg

אלי אלבז, יו”ר ועד העובדים צפון של חיפה כימיקלים, אמר במהלך הפגישה: “יש לנו אמוניה ל-24 שעות. מה אנחנו עושים בעוד יומיים? אני עוד רגע הולך לארון שלי, לוקח את הבגדים והולך הביתה לחתום אבטלה. בכסף שישלמו לעובדים על פיצויים ודמי אבטלה אפשר לבנות 20 מפעלי אמוניה”.

תמונה_3.jpg

במהלך הפגישה הבהיר טראמפ לסגן השר מזוז כי הוא מצפה לחלופה מהירה באמצעות הבאת כמויות קטנות של אמוניה על ידי אוניות. בטווח הרחוק, כפתרון קבע, מצפה הבעלים של המפעל לשיתוף פעולה עם הממשלה בהקמת מפעל בדרום, כשלדבריו, הוא אף מוכן להשקיע בבנייתו 175 מיליון דולר, כשהממשלה תשקיע את חמישים האחוז הנוספים. שני הצדדים סיכמו כי סגן השר יפעל להבאת פתרון מיידי שיאפשר לעובדים את המשך העסקתם ובמקביל, מפעל חיפה כימיקלים יתחייב למציאת פתרון של קבע בהתאם לחלופות שיאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...