מאבק נגד בנייה ברחוב ויצו – הריאה הירוקה של כרמליה בחיפה

תושבי כרמליה נאבקים למניעת בניית יח”ד ברחוב ויצו

Drone_1_Marked.jpg

תושבים בשכונת כרמליה יצאו למאבק על מה שלדבריהם הוא השטח הציבורי האחרון בשכונה. מדובר במגרש ברחוב ויצו, שהעירייה מעוניינת להעביר לחברת הכשרת הישוב. העירייה מעבירה את המגרש בתמורה למגרש אחר, ששייך להכשרת הישוב, ויש עליו גן משחקים שכונתי.

תושבים בשכונה הפיצו פלייר בו נכתב:
“עיריית חיפה מתכוונת להעביר לחברות נדל”ן כ-6 דונם ברחוב ויצו שטחים ציבוריים בשכונה – אין יותר רזרוות, זהו השטח הציבורי האחרון שנשאר. בכדי להעביר את התכנית בוועדה המקומית לתכנון ולבניה, הפכו נציגי העירייה את עורם וטענו כי השטח חסר שימוש ושולי – למרות שבבית המשפט טענו את ההיפך הגמור!”

בנוסף, הוגשה התנגדות מנומקת על ידי קבוצת התושבים ששכרה עו”ד והוגשו בנתיים עוד כ 150 התנגדויות בגרסא מקוצרת שנחתמו ע”י תושבי כרמליה.

Wizo_Arial_plan_overlay.jpg

העירייה מוסרת קרקע ציבורית כדי לא לשלם פיצויים

על מנת שלא לשלם פיצויים ליזם, בחרה העירייה בפשרה המקוממת את התושבים והיא: למסור לחברות נדל”ן קרקע ציבורית איכותית ברחוב ויצו – “המרפסת של כרמליה” ורבים מטיילים לשם עם ילדיהם בכל הזדמנות.
לטענת תושבי השכונה, תכנית העירייה תביא לפגיעה בכל תושבי כרמליה והדורות הבאים.
חברות הנדל”ן יבקשו לשנות את ייעוד השטח, לבנות בתי מגורים במקום והוא ימחק מבחינה ציבורית לצמיתות. הנוף והטבע במקום גם הם ייפגעו.

חותמים על עצומה

התושבים חוששים שחברת הכשרת הישוב תשנה את יעוד הקרקע. בניסיון לשכנע את בחירי העירייה, תושבים רבים בשכונה חתמו על העצומה. התושבים חוששים שחברת הכשרת הישוב תצליח לשנות את יעוד הקרקע ולבנות במקום הריאה הירוקה הקיימת היום עשרות רבות של יח”ד.

מהעירייה לא נמסרה תגובה

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רק מגרשים אמר/ה

    6000 תושבים עם מגרש ספורט אחד קטן. הגיע זמן להקים שם עוד מגרשי ספורט: טניס, כדורסל.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו