שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...
באנר גורדון 230524
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר מוזאוני חיפה 230624

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

שרת התחבורה מירי רגב: תיקתק, הנמל, שיקוע הרכבת, שדה התעופה, הרכבלית • ריאיון בלעדי לחי פה-TV


מירי רגב: "הוריתי למנכ"ל משרד התחבורה לבחון מחדש את פרוייקט תיקתק בחיפה"


"הרפורמה הזאת תעבור כי היא באה לחזק את הדמוקרטיה בישראל”.

(חי פה) – משרד התחבורה הוא המשרד המשפיע ביותר על כמה מהאינטרסים החשובים ביותר של העיר חיפה: שדה התעופה, פתיחת הנמל, המטרונית, הרכבלית, חברת יפה נוף, שיקוע הרכבת, חישמול מסילת הברזל, שירות תיקתק (שנסגר) ועוד… מערכת היחסים בין העיר חיפה למשרד התחבורה ידעה עליות ומורדות. בריאיון בלעדי לחי פה, מספרת השרה מירי רגב על נקודת המבט שלה על כמה מהנושאים האלה.


מירי רגב, שרת התחבורה בראיון בלעדי לחי פֹּה על תכניות משרד התחבורה לאזור חיפה

(חי פה-TV)

מירי רגב, שרת התחבורה, בכנס המפרץ:

שרת התחבורה מירי רגב הגיעה היום לוועידת המפרץ 2023 וסיפרה על פרויקטים שמשרד התחבורה מקדם בימים אלה, כגון המטרו בתל אביב ורכבת שתחבר את ישראל מקריית שמונה ועד אילת.
"המטרה שלי היא שכל אדם יוכל לנסוע מכל מקום לכל מקום" חוזרת ואומרת השרה, בנוסף אומרת כי מתכוונת גם לקדם כלי תחבורתי ימי שיעזור להוריד רכבים מכביש החוף ויוריד משמעותית את הפקקים." אמרה רגב מעל במת הכנס.

"מדינת ישראל משלמת 40 מיליארד שקל על הפקקים. משרד התחבורה עובד על פתרונות אפשריים". השרה מדגישה כי משרד התחבורה מעוניין לעודד אזרחים להשתמש בתחבורה ציבורית ידודתית לסביבה.

עם סיום הכנס מירי רגב הנחתה למשרד לתחבורה לבחון מחדש את פרויקט התיק תק בחיפה למען אותם תושבים שצריכים את השירות.

״הייתי חברה בוועדת השופטים ,מנה חמה לוקח יותר זמן להכין מלמנות שופט״

השרה מירי רגב בועדת המפרץ 2023 (צילום: שרי קאדרי)
השרה מירי רגב בועדת המפרץ 2023 (צילום: שרי קאדרי)

השרה מירי רגב על המצב הפוליטי: ״אלו ימים לא פשוטים למדינת ישראל. לא קיבלנו מה שכולנו רצינו. אבל המתווה הזה יותר טוב.
הייתי חברה בוועדה למינוי שופטים, מנה חמה לוקח יותר זמן להכין מלמנות שופט בישראל. חייבים בית משפט מגוון שמייצג את האוכלוסייה כולה”. בנוסף התייחסה להפגנות ואמרה “אני מכבדת הפגנות, אני לא מכבדת אנרכיזם, לא חוסמי כבישים וגונבי טנק או מבעירי אש באיילון. זאת מציאות שאי אפשר לעבור עליה. הרפורמה הזאת תעבור כי היא באה לחזק את הדמוקרטיה בישראל”.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

34 תגובות

 1. מירי בקרוב תתחלף ראש העיר ומהנדס העיר בס"ד ואולי אז תוכלי לעשות משהו בחיפה כי אחרת אם את לא מקורבת במנהל הנדסה לא תוכלי לבצע את הרצון שלך כי ככה זה במנהל הנדסה.
  תלוי מי הקבלן ומי היזם, הכל נקבע לפי השם שלך שם!!!

  • מהנדס העיר הוא קטסטרופה ולא ברור למה קליש לא החליפה אותו מיד עם היכנסה או לכל הפחות שנה אחרי.
   מה שווטרמן עשה זה שכבות גאולוגיות של נזק קשה לתיקון. כמעט כל השכונות החדשות בחיפה מתוכננות כשיכונים מיושנים
   בתכנון שלא רלוונטי כבר 30 שנה. פנינה.. הו פנינה. מתכננת שכונות גרועות מוטות רכב ומינימום השקעה לקבלנים על חשבון טובת העיר והתושבים. כמה נזק פנינה אחת עשתה כאן ומי שמכיר – מבין. אפשר לכתוב על זה ספר.

 2. אשה הזויה אין לה מושג על מה היא מדברת
  לא עשתה מעולם כלום ולא תעשה גם בעתיד
  אז לא לבנות על השטויות שהיא פולטת

 3. כל מי שנוסע מחיפה והצפון לחו"ל חייב לנסוע לנתב"ג כדי להוריד את פקקי התנועה במרכז הארץ והלחץ על רכבת ישראל חייבים בנמל תעופה בחיפה.

 4. כל דבר לגופו.
  יש לפרגן לכל אדם שפועל למען תושבי חיפה – אם שמשון עדו פועל בעניין התיקתק, לא צריכה להיות שום בעיה לפרגן לו אלא אם הדבר גורם למישהו מחנק בגרון.

  • ומניסיון של שנתיים וחצי בעבודה צמודה תחתיו הוא גם לא פועל למען תושבי חיפה,
   אז יש בעיה לפרגן.

 5. ראיון מפנק. בלי שום עימות עם האמת.
  הסטאטוס קוו בחיפה הוא שיש תחבורה ציבורית בשבת. ותמיד היו. ולכן גם הרכבלית היתה אמורה לפעול בשבת.
  אוסף של נשים שמתרפסות לפני החרדים: קליש, מיכאלי ורגב. בושה

  • קוראים לזה ראיון חנופה. מאפשרים לשרי הממשלה חסרי הידע וחסרי כח האדם המקצועי במשרדם ללהג בסיסמאות במקום לשאול למה אין רשויות תחבורה מטרופוליניות כמו בכל העולם. למה אין סימון נת"צים לאוטובוסים שהוכחו יעילים בכל פרמטר של זמן ביצוע, עלות וכמות נוסעים פי כמה מרכבת קלה ולמה היא חושבת שאפשר להמשיך לדחוף כבישים לרכב הפרטי כשאין איפה להוסיף כבישים וחניות ברוב ערי ישראל שפקוקות וגדושות ברכבים כמו מגשרי גרוטאות כבר על כל מדרכה ואי תנועה והאם לא יכול לחלחל לקודקודה (אפילו לו) ההבנה שחובה על משרד התחבורה לצאת לתכנון נמל תעופה בייבוש ים במפרץ חיפה ועד השלמתו הכשרת רמת דוד לשדה אזרחי משלים עבור 3 מליון תושבי מחוזות חיפה והצפון, אותה הפריפריה שכה יקרה לליבה???

 6. לא אמרה כלום .יש רכבלים ישספינות שחוצות מעכו לחיפה וחזרה .יש תחבורה ציבורית בשבת .לגבי כל הדברים האחרים היא אמרה שזה בברור .בקיצור היא דיברה ולא אמרה כלום .

 7. להחזיר את תיקתק לאלתר פדוט מזעזע הביטול של השרות התיבורתי היעיל ביותר שהיה כאן בשנתיים האחרונות פשוט מזעזע חיפה עיר עם מלא שכונות כלואות מלא וזה היה הפתרון מבקשים להחזיר השרות היעיל לאןכלוסייה הנזקקת ביותר לשרות

 8. שיקוע – תקלה והמנהרות מוצפות
  ואין סיכוי ללכודים

 9. ראיון מרתק עם שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ,תת אלוף (מיל )מירי רגב לך שרי קאדרי לאתר חי פה של נגה כרמי. יום מוצלח.

 10. מופע האימים של רגב ממשיך, שרה בלי חזון ובלי יכולת שרק סירסה את משרד התחבורה. כולנו עוד נשב שנים בפקקים והתחבורה הציבורית לא תתקדם לשום מקום.. רק דאגה לג'ובים ומשכורת שדופקת כמו שעון.

  • גדולה בהרס משרד התחבורה.כל משרה במשרד התחבורה עובר למקורביה ..
   כמו שהרסה את משרד התרבות.

 11. , היי לכולם, לא יהיה כלום בעיניין שיקוע הרכבת וזה ברור, מדובר רק על תוכניות נטו אף אחד לא מתכוון לממש את הביצוע באמת, בנוסף 2000 יחידות דיור בסכנה מידיית לקריסה עוד שיקוע מתחת לבתים של התושבים וגם בלי לדבר איתם הכול שקר אחד גדול, רק לא לקדם את שכונות החוף, אז מספרים על איזו תוכנית שעוד לא נולדה כלל.

  • מסכים איתך היה מצג הונאה של יהב לבחירות 2018 ועכשיו קליש כאילו יש סיכוי כלשהו לשיקוע דרך החוף. בלתי אפשרי גם מבחינת קו קצא"א של נפט שעובר וגם מי תהום וגם עלויות שיקוע וגם עלויות תחזוקה של מנהרת ענק כזו לאורך כל חיפה ל-2 מסילות. פשוט לא ישים, ברור לכולם שלא ישים וזה שקר מוחלט להשתקת הציבור בשכונות החוף בחיפה ולכן ניתקו את התנאי לזה בחישמול ועושים חומת עמודי חשמול לכל אורך קו החוף.
   הפתרון הריאלי הישים והמהיר יותר והטוב והבטוח והכלכלי יותר זה מינהור הרכבת מחוף הכרמל כמו מנהרות הכרמל אל תחנת מרכזית המפרץ / לב המפרץ ומשם צפונה. עיריית חיפה בעיוורון מוחלט והזוי התנגדה לחלופת מנהור היחידה הישימה והיחידה שמשחררת מאות דונם קרקע לאורך רצועת החוף לפיתוח מה שיממן את הפרויקט (מעל שיקוע גם לא ניתן לבנות כלום, כמובן..). הרי יש מסלולי מטרונית מחוף הכרמל לבת גלים ולעיר התחתית שמתחברים לתחנת הרכבת במרכזית המפרץ.
   אם לא די בכך בחלופת מינהור שעוברת בקרקעית ואדי הגיבורים היה ניתן להקים תחנה אנכית עם מעליות ליד הגרנד קניון שהייתה משרתת את כל רכס הכרמל ללא צורך לנסוע לתחנות בקו החוף 20-30 דקות מהכרמל.
   זה גודל הטמטום וקוצר הראייה של עינת קליש ומהנדס העיר הכושל אריאל ווטרמן שיצר מאות מפגעים בחיפה ויוצר אחד נוסף בשיקוע תחנת חוף הכרמל בלבד שתיבנה מחדש "כאילו" יש שיקוע (בתכלס רק עבור הקו המהיר המתוכנן לתל אביב שיעצור בחוף הכרמל..) היה חובה להסכים למינהור ולפנות מאות דונם מסילות בקו החוף לפיתוח מלונאות וטיילות.

 12. אילו היה בחיפה נמל תעופה העומס בכבישים במרכז הארץ היה יורד כי אלפי אנשים היו לא היו צריכים לנסוע מידי בוקר לנתבג ולחזור מנתבג. ומדובר כאן באכלוסיה ממטולה ועד חדרה. נמל תעופה יוצר גם מקומות עבודה לאלפי אנשים באופן ישיר כמו סבלים ומנהלים. ובאפן לא ישיר כמו הובלות מחסנים בתי מלון. נמל תעופה היה מנקה לנו את האויר בלי כל התעשיות הפטרוכימיות שמסביב כמו ובעיקר בז"ן.. אבל לערי זה לא יקרה עם הממשלה הנוכחית שעשתה הכל להפוך את חיפה והמפרץ למזבלה הלאומית של ישראל.

  • לא רק העומס בכבישים היה יורד. הבלאי של רכבים ומשאיות מהצפון. כמות תאונות הדרכים ובלאי התשתיות בכבישי האורך של ישראל. הצפיפות בנתב"ג והעומסים בו. נמל תעופה אפילו בעלות של ייבוש מסלולים בים שהיא גבוהה (20 מליארד שקל) יחזיר את עצמו תוך 20 שנות שימוש. נמל ברמת דוד ללא ייבוש ים יחזיר את ההשקעה במסלולים וטרמינל (5 מליארד שקל) תוך 5 שנים בלבד מפתיחתו רק בחסכון מה שהוזכר מעלה.
   זה הזוי לחלוטין שהמדינה מסרבת לקבל החלטה שתביא תיירות, פיתוח כלכלי, הנהלות, 10,000 מקומות עבודה בנמל עצמו ועוד כ-50 אלף מקומות עבודה בשינוע לוגיסטיקה ותיירות נלוות לנמל תעופה. ופרויקט שהוגדר לאומי וחיוני עוד לפני 30 שנה ומאז כמות הטסים בנתב"ג שילשה את עצמה ומגיעה בשנתיים הקרובות לקצה יכולת המסדרון האוירי אליו.
   המקום היחיד עם מסדרון אוירי פתוח זה מפרץ חיפה או רמת דוד לכיוון מערב.. וכל הועדות מגיעות לאותה מסקנה שזה חייב לקום על תשתית מסילתית ברמת דוד ובמפרץ חיפה ושוב ממסמסים הכל עוד כמה שנים בלי לפעול וישראל מאבדת עשרות מליארדי ש' כל שנה מאי הקמת נמל תעופה בינלאומי בצפון…
   ה-ז-י-י-ה.

 13. מדינה מטורפת אין מילים.
  לוקחים את המטרופולין השני בגודלו במדינה ומחסלים אותו מבחינת תחבורה ציבורית ותחבורה בינלאומית. פשוט מרסקים..
  אין ייבוש ים לשדה תעופה בינלאומי – 3 מליון תושבי הצפון נגררים ופוקקים כבישי אורך 2-4-6 הצפופים כדי להיגרר לנתב"ג העמוס וממנו.
  אין מעבורות נוסעים לאי השכן קפריסין – ממדינות אחרות יש.
  אין רכבת מהירה לגוש דן – הכל מתקדם באיטיות מחרידה.
  אין קו כרמלית 2 ל-200 אלף תושבי רכס הכרמל ו-40 אלף סטודנטים בו.
  אין נתיבי אופניים לא בחיפה ולא בינעירוניים במטרופולין.
  אין רשויות תחבורה מטרופוליניות..
  אין נת"צים לאוטובוסים שעולים לרכס ונתקעים בפקקי הענק מהקריות וממת"ם.
  רק העמסת שכונות חדשות והתחדשות עירונית להוספת עשרות אלפי תושבים בלי תשתיות ובלי תחב"צ בחיפה.
  עיר בלי ראש עיר.
  עיר בלי מחזיק תיק תחבורה ציבורית.
  עיר בלי חשיבה אסטרטגית להיות עיר עולם.
  עיר בניתוק ממדרדי הממשלה.
  אסון מוחלט.

  • קצת הגזמת עם המספרים,3'מיליון בצפון,200 אלף על הרכס 40 אלף סטודנטים ,כולם כולם מחכים לתחבורה ציבורית?רוב האנשים כנראה יעדיפו את הרכב גם אם תהיה להם תחבורה ציבורית בחינם

  • היי אייל השני. לא הגזמתי כלל עם המספרים. הרכס כולל לא רק את שכונות חיפה – נוה שאנן (60,000) ורמות הכרמל ורמות הדר (90,000) אלא גם את נשר (25,000), בית אורן, עספיה ודלית אל כרמל (30,000).
   סה"כ מדובר באוכלוסיה של 200 אלף לציר רכס הכרמל.
   40 אלף סטודנטים: טכניון (14,000) אוניברסיטת חיפה (15,000), מכללת גורדון (4000) ואנשי הסגל, עובדים ומבקרים יוממים בקמפוסים וכן עובדי החברות בתוך הקמפוסים (כ-2000).
   בצפון סביב נמל תעופה עתידי (חדרה צפונה) אכן מתגוררים 3 מליון תושבים נכון ל-2022:
   מחוז הצפון – 1.5 מליון תושבים; מחוז חיפה: 1.1 מליון תושבים; יחד הם 2.6 מליון תושבים כיום.
   צפי הגידול עד 2028: 3,000,000 תושבים.
   אני לא שולף סתם נתונים, אלו נתוני הלמ"ס חביבי.

  • אייל אולי הגיע הזמן לבחור לא בליכוד אלא אולי משהו עם אגנדה ירוקה יותר?

 14. השרה מירי רגב שלום היות והופסקה הסעת תיק תק , חזרו יותר רכבים לכביש לא הושארו ליד העבודה וליד הבתים . ראי זאת להתחשבות וחזרה את ההסעות לעבודה. תודה על ההבנה .

  • השרה הודיעה שהיא הנחתה את הדרגים המקצועיים במשרדה לבחון את חידוש הפעלת התיק תק. הודות ליועמ"שים לא ניתן היה להמשיך את השירות לאחר שכבר יצאה הוראה להפסיקו. ההוראה לא ניתנה ע"י השרה רגב אלא על ידי מירב מיכאלי קודמתה בתפקיד ואליה יש לשלוח את זרי הפרחים על ביטול התיק תק.

 15. בינתיים לא קיבלנו בראיון הזה שום בשורה חשובה שתושבי חיפה והמטרופולין מצפים לה: לא בנוגע לשדה תעופה משלים לנתב"ג בצפון, לא למינהור/שיקוע מסילת הרכבת והסרת חיץ המסילה מחזית הים של חיפה, לא לשימוש ברכבלית כאמצעי תיירותי פוטנציאלי מעולה עם ביקוש צפוי ומוכח ואפילו לא לשירות התיק טק של אגד בחיפה, שרק נמצא במגמת צמיחה ופתאום רוצים להפסיקו….מזל שהשרה הספיקה לחלק מחמאות לשמשון עידו, חבר המועצה שמייצג מבחינתה את עיריית חיפה 😛

  • ירון,
   מעבר לביקרת על כל דבר שזז מה חדש אצלך?
   אם היית מכיר את הפרטים הנוגעים לתיק תק לא היית מעביר ביקורת סתמית.
   אני מבין שיש לך בעיה עם פרגון לשמשון עדו.

  • ניתן להפעיל את השדה של חיפה כיום.
   זהו שדה בינלאומי לכל דבר וענין

  • פשוט לשמשון עידו לא מגיעות מחמאות,
   מה לעשות.

 16. כל הכבוד !
  פרוייקט חשוב ויעיל לרווחת התושבים
  בהחלט נכון להשאיר את השרות
  מקווה שאכן כך יהיה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

ייערך שיתוף ציבור בתוכנית הקזינו • הדיון בוועדת המשנה לתכנון ובנייה

(חי פה) - ועדת המשנה לתכנון ובנייה בחיפה התכנסה ביום ב' 24/06/24 ודנה בעתיד בניין הקזינו בבת גלים והתכנית להפיכתו לבית מלון. מתנגדים משכונת...

סאמר בלאן מחליף את בשארה עבסאוי כנשיא רוטרי סטלה מאריס בחיפה

ביום חמישי 20/06/24 קיים מועדון רוטרי סטלה מאריס חיפה טקס מרשים של חילופי נשיאים בהיכל עיריית חיפה, במסגרתו העביר הנשיא היוצא רו"ח ועוה"ד בשארה...

ד"ר דורון מייזלס – רופא חדש בצפון

ד"ר מייזלס, מומחה ברפואת ילדים, הצטרף למרפאת כללית ביקנעם עילית ד"ר מייזלס (35), נשוי + 1, מתגורר בקרית טבעון. הוא בוגר לימודי רפואה בהצטיינות מהטכניון....

אחמד ספי, מנהל אדמיניסטרטיבי חדש במרפאת כללית

אחמד ספי (38) תושב דיר אל אסד, בוגר B.A בניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית רמת גן ותואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת תל אביב. בעברו...

בוטלו קנסות לתלמידים בחיפה שלא הצליחו לתקף רב קו באוטובוס

(חי פה) - הורים של חמישה ילדים הלומדים בבתי ספר בחיפה פנו לנציב תלונות הציבור והלינו על כך שילדיהם קיבלו דוחות בגין אי-תשלום דמי...