דורון פרגר זכה באות שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין ע"ש אלעד ריבן ז"ל

במרכז - דורון פרגר מקריית אתא - מצטיין מחוז חיפה (צילום: משרד החינוך)

(חי פה עם התלמידים) – 10 תלמידים ותלמידות קיבלו את אות שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין ע"ש אלעד ריבן ז"ל בטקס שהתקיים אמש (ד' 23/2/23) בבית הספר הריאלי בחיפה, ביניהם מצטיין המחוז – דורון פרגר מקריית אתא.


בטקס חגיגי שנערך אתמול העניק מנהל מינהל חברה ונוער, מר חגי גרוס, את פרס אות שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין ע"ש אלעד ריבן ז"ל ל-10 תלמידים ותלמידות, שנבחרו מתוך כ-350 אלף תלמידים ותלמידות הפעילים בתכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית".

מדובר בתלמידים ותלמידות שפועלים במרץ רב לקידומה של הערבות הדדית ותחושת הלכידות בחברה הישראלית, לשילובם של בעלי צרכים מיוחדים בחברה ולתמיכה בילדים חולים ובמשפחות מעוטות יכולת.

טקס נוער מתנדב מצטיין 22.2.23 ע"ש אלעד ריבן צילום: חי פה
דורון פרגר מקריית אתא – מצטיין מחוז חיפה (צילום: משרד החינוך)

אלעד ריבן ז"ל, שנספה באסון הכרמל, ראה את השירות למען הכלל כמשימת חייו. לאחר נפילתו באסון השריפה בכרמל, משרד החינוך אימץ את קידום הלמידה המשמעותית באמצעות פיתוח ויישום התוכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית". הטקס שמנציח את המורשת שהותיר אחריו אלעד ז"ל, נערך בידי משרד החינוך מדי שנה, מאז שנת 2012.


שר החינוך, ח"כ יואב קיש:

"במסגרת התכנית 'התפתחות אישית ומעורבות חברתית' פועלים מדי שנה מאות אלפי תלמידים וחלקם הגדול עושה זאת בהיקפים הגדולים מכמות השעות המוטלת עליהם. לטעמי, אין ספק שמדובר בתעודת כבוד מרשימה ביותר עבור הנוער הישראלי.
טקס נוער מתנדב מצטיין 22.2.23 ע"ש אלעד ריבן צילום: חי פה
טקס נוער מתנדב מצטיין 22.2.23 ע"ש אלעד ריבן צילום: חי פה

דורון פרגר מתיכון רוגוזין קריית אתא – מצטיין מחוז חיפה

דורון פרגר, תלמיד כיתה י"ב בתיכון רוגוזין בקרית אתא, זוכה פרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן לשנת תשפ"ג. דורון בעל הישגים לימודיים גבוהים ומתנדב במקומות רבים ומגוונים. יחד עם משפחתו, מתנדב פרגר בעמותת "עיניים מנחות לעיוור". בנוסף, מדריך דורון בתנועת "הצופים", לילדים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים.

דורון מלווה ומסייע לחניכים ולשכבות צעירות מבחינה מקצועית ואישית. דורון מהווה דוגמא, מופת ומודל לחיקוי לפעילות ערכית ומשמעותית למען כלל הקהילה. "גיליתי על עצמי שאני מסוגל לדברים גדולים כאשר אני מתאמץ ומתגייס עבורם".

במרכז – דורון פרגר מקריית אתא – מצטיין מחוז חיפה (צילום: משרד החינוך)

מנכ"ל משרד החינוך, אסף צלאל:

"ההתנדבות הייתה מאז ומתמיד ממאפייניה הבולטים של החברה המתחדשת בארץ ישראל. בזכות רוח ההתנדבות קמה מדינת ישראל, ובזכות הרצון לתרום ולהשפיע אנו עדים לעוצמה החברתית של מדינתנו. 
בין מאות אלפי בני הנוער הפועלים למען האחר, בחרנו הפעם לציין אתכם. בשם מערכת החינוך כולה אני גאה בכם, מודה לכם על ההשראה שאתם מהווים בעבור בני הנוער ומדינת ישראל בכללותה, ושמח להיות בין המוקירים את פועלכם ותרומתכם למען החברה הישראלית כולה".

צביה ריבן אימו של אלעד ריבן ז"ל, בירכה את מצטייני הנוער המתנדב:

"הטקס ,כתמיד , מרגש ומעצים. לפגוש את הנוער שלנו , האכפתי , שנותן מעצמו, למרות כל הפיתויים לעשות דברים אחרים בשביל עצמו…זה לא מובן מאליו וראוי לכל מילה שנאמרה בטקס.
הטקס היה מאד מרגש עבורי גם הפעם וקטע ההמחזה והקראת הספר היה חדש ומרגש במיוחד. אני מודה לכל מי שלקח חלק ומודה לנוער הנפלא שלנו שהוא הוא שיביא אותנו למחוזות טובים יותר."

טקס נוער מתנדב מצטיין 22.2.23 ע"ש אלעד ריבן צילום: חי פה
טקס נוער מתנדב מצטיין 22.2.23 ע"ש אלעד ריבן צילום: חי פה
3 תגובות
 1. אבי כהן אמר/ה

  מרגש לקרוא על נערים שעושים עבור החברה ולא רק עבור עצמם.
  נדיר במחוזותינו, כן ירבו, אמן 🙏🏼

 2. מנחם מנדל אמר/ה

  כל הכבוד, עושה כבוד להורים

 3. avino אמר/ה

  כל הכבוד לנער, פרגר הצעיר. יישר כוח.

לא ניתן להגיב