באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

חיפה עיר בטבע • כשאקדמיה וטבע נפגשים – דברים טובים קורים

(חי פה בטבע) – בקהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע מכירים את הייחודיות של עיר כמו חיפה, המוקפת טבע ומאפשרת כניסה לוואדי עטוף חורש טבעי במרחק הליכה מהבית או יותר מזה, מכתות הלימוד של מוסדות האקדמיה בעיר- כך נולד קורס פעילי סביבה ראשון לעובדי הטכניון.


בגינה הקהילתית של רמת אלון (צילום: תומר שלו)

קורס פעילי סביבה לעובדי הטכניון

רותם וידן, רכזת פעילות ציבורית קהילת חיפה והסביבה אגף חינוך וקהילה:
"בחודש נובמבר האחרון יצא לדרך קורס פעילי סביבה לעובדי הטכניון בחיפה, פרי שיתוף פעולה בין קהילת חיפה והסביבה של החלה"ט (החברה להגנת הטבע) ואגף משאבי אנוש בטכניון. הבסיס לשיתוף הפעולה הוא ההבנה שגוף אקדמי מדעי כמו הטכניון, שתמיד היה מעורב בעשייה המרכזית של חיפה, טבעי שיהיה מעורב בנושא המרכזי שכולנו נדרש אליו בשנים הקרובות – המשבר הסביבתי".

משתתפי הקורס בסיור בנחל סעדיה (צילום: רותם וידן)

גיוס פעילי סביבה מהאקדמיה

מטרת הקורס לגבש קבוצת פעילי סביבה מתוך עובדי הטכניון שילמדו ויחשפו לאתרי הטבע המגוונים בעיר, לסוגיות סביבתיות עדכניות, לעשייה סביבתית באזור. ולאחר מכן בשיתוף קהילת חיפה, יפעלו לשמירת הטבע במרחב באופן המותאם להם ובחשיבה משותפת עמם.

סיור בנחל סעדיה (צילום: רותם וידן)

טבע עירוני וסביבתי

המשתתפים בקורס נחשפו לתכנים מגוונים שסביבת המגורים בחיפה מספקת, ואדיות חיפה, טבע עירוני, נחל סעדיה, סוגיות סביבתיות מקומיות לצד נושאים בעלי היבט ארצי עולמי כמו משבר האקלים מבחינה מדעית ואנושית. הקורס כולל הרצאות בדגש על היבטים משפטיים, מדעיים וחברתיים לצד סיורים בשטח.

משתתפי קורס הפעילים בהרצאה בנושא סוגיות תכנון בהיבטים סביבתיים (צילום: רותם וידן)

במסגרת הקורס המשתתפים מכירים את מרכז הקיימות בטכניון, יוצאים לסיור בנחל סעדיה להכרת המאבק להצלת הנחל, סיור בוואדי בן דור ברמת אלון ששוקם בזכות פעילי השכונה, הכרות עם מדע אזרחי ופרויקט ספירת הציפורים והתרשמות מאקטיביזם קהילתי-סביבתי שמובילה קהילת "בשבילי רק (ב) חיפה".

בגינה הקהילתית של רמת אלון (צילום: תומר שלו)

משתתפי הקורס

קרן אונגר מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים:
"הקורס הזה נהדר! הוא נותן ראייה על כמה אלמנטים של קיימות וסביבה מבחינה משפטית ופילוסופית, אבל הכי חשוב – הוא נותן לך דוגמאות אמיתיות של השטח ומראה איך האזרח הפשוט יכול לתרום מזמנו וממקומו ולעשות למען הטבע והסביבה".

בגינה הקהילתית של רמת אלון (צילום: תומר שלו)

אן וייל-זרחיה, מהפקולטה להנדסת ביו-רפואית:
"הקורס נותן היבט על עשייה של תושבי חיפה והכרות עם ההצלחות המדהימות שלהם ביחס למשאבים שהושקעו. בקורס אנחנו זוכים לראות גם את התמונה הגדולה בזכות ההרצאות, ושמחים להכיר ולדעת שיש אנשים בחיפה שאכפת להם ורוצים לקדם את הסביבה".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

ענבל חן ברגב
ענבל חן ברגב
ענבל, מורה ועו"ד , מייסדת קבוצת "בשבילי חיפה" בפייסבוק המחברת טבע חיפאי וקהילה מקומית. פועלת להעלאת המודעות לטבע העירוני ולשימור ואדיות חיפה.

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

 1. הנושא המדובר הוא חשוב ענבל.שבת שלום

 2. בוקר טוב . הנושא המדובר חשוב מאוד ומענין מאוד ויפה .במישור הלאומי והאישי של כולנו .יש גם לפתח את הנושא הזה .בדבר שמירת הניקיון והסביבה .ברחבי המדינה . וטיפול מקיף בהזנחה הכוללת שמדינת ישראל סובלת ממנה .דבר שמאוד חסר לנו אצל תושבי מדינה ומקבלי החלטות במדינה. הנושא הזה הולך ומחמיר .ואני תיקוה שלא נגיע למצב שקורה בהודו מבחינה זו .בהצלחה לכולנו .אלעד לבא

 3. בואו ניקח נושא טעני, דינאמי ונצחי כמו אקלים ונגדיר אותו במשבר,
  אבל לא נדבר על העובש בדירות שאנשים בתעוזתם משכירים לאחרים, או על הארנונה הגבוהה בארץ, או על היעדר שירותי רווחה, או חינוך.

  ללמוד בעירוני ג' זה משבר,
  לשלם ארנונה ברבע מהמשכורת שלי על פשע והצפות זה משבר,
  להידרש על ידי מטורוניות באופן שבועי זה משבר.

  משבר האקלים.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מכבי חיפה אמרה תודה ונפרדה ממאמנה מסאי דגו

במשחקה האחרון של מכבי חיפה במסגרת הדרבי החיפאי באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה נפרדה קבוצת מכבי חיפה ואמרה תודה למאמן הקבוצה מסאי דגו שהיה...

מעל 5 ק״ג חשיש ונשק נתפסו בשטח פתוח

(חי פה) למעלה מ- 5 ק״ג חומר החשוד כחשיש מחולק לפלטות ונשק "סופטאייר" ארוך נתפסו בשטח פתוח בבסמת טבעון. ממשטרה ישראל נמסר לחי פה תאגיד...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

השחמטאי שנפצע ב-7 באוקטובר ורגלו נקטעה ינסה לזכות באליפות ישראל לאנשים עם מוגבלויות

חיפה מארחת את אליפות ישראל עשרות שחמטאים, ובהם אמנים ורבי אמנים, הבטיחו כבר את הגעתם לאליפות הארץ, שתיערך ביום חמישי בבית הלוחם חיפה ותחולק לקטגוריות...

ארגון וניהול דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 • מנשה שמש קיים טכנולוגיות

דיירים אשר מעוניינים לחדש את הנכס אשר בבעלותם במסגרת פרויקט של פינוי בינוי או תמ"א 38 הריסה ובינוי, צריכים לפנות לחברה המתמחה בליווי דיירים...