שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות...

חזיר נהרג, ככל הנראה לאחר שנער מחיפה הטיח אבן בראשו ◄ אזהרה: סרטון קשה לצפייה

(חי פה עם חזירי הבר) – אירוע מצער וחמור אירע, כך עפ"י דיווח שהגיע למערכת חי פה, כאשר באחד הימים האחרונים נער כבן 17 הרג חזיר בר בשכונת נווה שאנן בעיר, באמצעות אבן שהשליך לעברו ופגעה בעוצמה בראשו. לאחר מכן, כך סיפרו עדים מהשטח, אף התגאה הנער במעשיו.

החזיר המדמם לאחר שככל הנראה הוכה • צפו


"היינו המומים מהאכזריות"

לחי פה נודע כי ביום שלישי האחרון (10/1/23), נער חיפאי כבן 17 הביא למותו של חזיר בר, זאת באמצעות אבן שזרק לעבר ראשו. האבן פגעה בראשו של החזיר בעוצמה, ככל הנראה, דבר שהביא למותו. האירוע התרחש ברחוב חנקין בשכונת נווה שאנן.

אל זירת האירוע, ברחוב חנקין בנווה שאנן, הגיעה חבורה גדולה של צעירים רכובים על אופניים וקורקינטים חשמליים וראו את החזיר מתבוסס בדמו ולידו הנער. הם שאלו את הנער מה קרה לחזיר, והוא, כך לדבריהם, השיב בגאווה ובשמחה כי חבט בראשו של החזיר באמצעות אבן והצליח להרוג אותו. אחד הצעירים התקשר לחברתו שהגיעה למקום ותיעדה את החזיר.

מ"ב, החברה שהגיעה למקום, סיפרה היום (ראשון) לחי פה:
"היינו המומים ממידת הרוע של הנער ומהאכזריות. מיד דיווחנו למשטרה ולעיריית חיפה, אבל לקח להם שעות להגיע. אני רואה בחומרה את האירוע המצער הזה, צריך לתת את הדין עליו. מדובר ברצח לכל דבר. אסור להתעלל באף סוג של בעלי החיים, כולל בחזירי בר. גם אם יש חיפאים שטוענים שהם הפכו למטרד. זכותם של החזירים להסתובב בכל מקום שהם רוצים להרוג אותם זאת ממש לא הדרך הנכונה לטפל בהם".

מהמשטרה נמסר כי לא התקבל אצלם כל דיווח בנושא.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

53 תגובות

 1. כן – נכון להיום יש מעט מאכילים..
  בד"כ זה כדי להוריד את ערך הדירות (כאילו שיש ערך לדירות ישנות ומסוכנות למגורים?!)
  ראיתי בעצמי פרוסות לחמים באזורים ה"מעניינים"..
  ממש מעניין .

 2. אולי קרא כאן תגובות ..
  במיוחד אלו שהציעו לא להאכיל ולגרום למותם או נטישתם את אזור מגורינו בכל דרך אפשרית?!
  הוא ציפה לכבוד מלכים..
  וזה באמת מעניין מה קיבל

 3. ונבין סוףסוף מה עבר לו בראש שהחליט להטיח אבן בראש של מישהו אחר

 4. רוע לב אכזריות נוראית.
  יש למצות את הדין כנגד הבחור הצעיר הזה.
  מסוכן יכול לאמץ דרך לחיים.

 5. הוא כמו שאומר הפיתגם: " הבא להורגך ,השקם להורגו".

  • מיכל מתי ההית בבדיקה בבית החולים הפסיכיאטרי בטירה? לא את לא שפויה?. את משווה חייה טמאה , למלאך ? ממש גועל נפש. סליחה שאני מטבתא כך, אך זאת המציאות.ואני נוטה להצדיק את מה שכתב רן, יכול להיות שהוא התקיף את הנער. והנער התגונן על עצמו. מכאן ולהגיד :"שטן רצח מלאך". סליחה מיכל זה מטריף.את דעתי.

  • אתה אומר "יכול להיות", מתעלם מהעדויות שהובאו בכתבה ושל הנער עצמו, ועוד מעז להטיל ספק בשפויות ובריאות מנטלית ולהציג את זה כמשהו להתבייש בו? תתבייש אתה. אתה חיה טמאה.
   הדבר הנכון היחיד שכתבת הוא שדעתך מוטרפת.

 6. "מותר להם להסתובב בכל מקום היא אמרה"
  גם אם זה בבית שלך נכון?
  אני ישים לך מתחת לבית צלחות אוכל שיבואו אם את כלכך אוהבת אותם

  • מתחת לבית של יש חזירים וראה זה פלא – אני עדיין בחיים כדי לספר על זה.
   לאף אחד לא אכפת כי הם לא גורמים שום נזק אמיתי – מסתובבים, נוחרים קצת ומדי פעם הופכים פח אשפה קטן שאנחנו הופכים חזרה למקומו וכולם חיים בשלום.
   הם גם די מתוקים, ותמיד תמיד בורחים מאנשים (אי אפשר אפילו להספיק לצלם אותם). אז כן, שיבואו אלי הביתה, אני בטוחה שהם יתנהגו יפה יותר ממך.

 7. כל הכבוד לנער אמיץ. בטח חזיר תקף ראשון ונער רצה להבריח אותו. במקום להאשים את נער צריך לתת לו צל"ש. עשה הרבה יותר מ ראש העיר.

 8. אני קורא את התגובות של הקוראים . ואני המום. החזירים האלה גורמים למפגע בעיר חיפה. פתאום נההיתם ל"ו צדיקים יש מאות סיפורים על אנשים וילדים אשר הותקפו
  על ידי חזירי הבר למשל: .בנאדם היה מאושפז בבית חולים רמב"ם וזאת מאחד והותקף על ידי חזיר ובני משפחתו. ילד קיבל טראומה מאחר וחזיר רדף אחריו. ויש מאות סיפורים על תקיפות של חזירים בעיר חיפה.באופן חד משמעי המקום היחיד שלהם הוא ביערות הכרמל ולא בעיר. אני לא מצדיק את מה שהנער עשה. ואני מאמין שהוא עוד התחרט על כך.אבל לא לדון בנאדם בשעת מעשה. כי אני בטוח שזה נבע לו מתוך טיפשות .ואל תעשו מזבוב פיל .יש אירועים יותר דחופים העומדים בשולחנה של המשטרה. והערייה. ולסיום השמח רק לדעת באיזה בית רוסי יושבים שבעה. על החזיר חחחח שבת שלום ומבורכת

 9. אני קורא את התגובות של הקוראים . ואני המום. החזירים האלה גורמים למפגע בעיר חיפה. פתאום נההיתם ל"ו צדיקים הא.בנאדם היה מאושפז ברובם וזאת מאחד והותקף על ידי חזיר ובני משפחתו. ילד קיבל טראומה מאחר וחזיר רדף אחריו. ויש מאות סיפורים על תקיפות של חזירים בעיר חיפה.באופן חד משמעי המקום היחיד הוא ביערות הכרמל ולא בעיר. אני לא מצדיק את מה שהנער עשה. ואני מאמין שהוא עוד התחרט על כך.אבל לא לדון בנאדם בשעת מעשה. כי זה בטוח שזה נבע לו מתוך טיפשות .ואל תעשו מזבוב פיל .יש אירועים יותר דחופים העומדים בשולחנה של המשטרה. והריהוט.

  • אל תמציא מספרים ("מאות"??) וגם אל תמציא סיפורים לנער.
   אין עדות שהחזיר רדף אחריו, וגם למה לעזאזל שיעשה את זה, אבל כן יש עדות על נער שעומד ליד גופת גור חזירים ומתפאר שהוא רצח אותו.

 10. הבעיה היא שהעירייה פוגעת בצמחייה ברחבי העיר בגלל התירוץ שהיא מחליפה את הצמחיה שלא מושכת חזירים. היא עוקרת ומשחיתה את הצמחיה בגנים העירוניים. בכך היא הופכת את צביונה של העיר מעיר ירוקה לעיר מדברית. והכל בגלל התירוץ העלוב של לא למשוך חזירים. גם לצמחיה מגיע להתקיים בעיר. ראוי לרחם גם על הצמחים בעיר ולא לעקור אותם.

 11. אנו במטה השכונות מגנים לקיחת החוק לידיים ומבחינה זו החוק חל על בעלי חיים כמו על בני-אדם. אין לאף אזרח זכות או סמכות להרוג בעל חיים או להתאכזר לחיות בר וחיות רחוב. הסמכות הרשמית לדילול או הרחקת חיות בר שנכנסות למרחב העירוני מצויה קודם כל בידי רט"ג. רק פגיעה שנגרמת לבעל חיים מסוכן באקט של התגוננות הכרחית, בשעת תקיפה ממשית כלפי אדם ומסכנת את חייו יכולה להצדיק זאת!
  גם אז כל ההתפארות והתיעודים המזוויעים אינם במקומם!

 12. שהאלימות הופכת שפת אם זו התוצאה. אני מפחדת מהם פחד מוות ובעד דילול אבל לא באלימות.

 13. בכלל לא זכותם להסתובב בעיר, החזירים הם חיית בר מסוכנת. הנער לא היה צריך להרוג את החזיר עם אבן, זו אכזריות. צריך לעשות זאת ,אופן שיטתי על ידי ציידים מקצועים אך לא יתכן שאנשים יחששו להסתובב חופשי בשטחים הציבורים בגלל החזירים

  • בינתיים כל הזמן רואים אותם ברחובות ולא נראה שיש להם יותר מדי סיבות לדאגה

 14. להרוג אולי לא אבל באמת היכן הראשות המקומית ,אם ילד יפגע זה בסדר ?היכן נמצאת זכות הילדים להסתובב בחופשיות עד כאן אפשר ללכוד אותם ולגרש אותם או לשים אותם במכלאות החיים בחיפה הפהו להיות בלתי נסבלים ומפחידים והרשויות כמו שלושל הקופים ,לא רואים,לא שומעים, לא מדברים,

 15. מזעזע ?
  אם ככה מתנהגים לבעלי חיים, מה הפלא שאנו מתנהגים ברוע אחד לשני.
  הייתי שולח אותו לשנה עבודות שירות בבית חולים.

 16. מעל למוות של חיה, שאנחנו, האנשים שקוראים לה מטרד, אשמים בהתפרצות שלה לעיר, הכתבה הזו מדברת על נער שמוכן ומרוצה מהרג של יצור חי. נער בן 17, שכבר קיבל צו ראשון, ומתמיין לצבא.
  אלו האנשים שאנחנו רוצים שיאחזו בנשק? לנער הזה יש חברים. החברים האלו כנראה מרגישים אותו הדבר בנוגע למעשה. סוג האנשים שמוכנים לפגוע בבעל חיים, אחד שלא מסוגל באמת להגן על עצמו, ובצורה כלכך ברוטאלית, הם תוצאה של חברה שמעודדת ומכילה אלימות שכזו.
  חיפה אהובתי, זה סימן האזהרה הראשון שקיבלנו.
  אלימות כזו שורצת בדור הצעיר, ואנחנו לא עושים כלום כדי לחנך נגדה, והיא תעבור מהר מאוד מכלפיי בעלי חיים לכלפיי בני אדם.

  • מי שלא תהיה או תהיי – אתם צריכים להתבייש ויאה שתחשבו יותר מהאדם הממוצע לפני כל פעם שאתם פותחים את הפה.
   אני ארשה לעצמי לנחש שלא הייתם שם באותה השעה, לא שוחחתם עם הנער ובטח לא עם החזיר, וככל הנראה לא שוחחתם עם אף אחד מהמצויינים בכתבה.

   מכתבה שטוענת *לכאורה* שנער הרג חזיר על ידי ידוי אבן את הלכת ככככככככככככככככל הדרך עד ל"נער שמוכן ומרוצה מהרג של יצור חי".
   גועל נפש של תגובה, ליבי יוצא לילדייך אם יש לך.

  • אתה צריך להתבייש בכך שלא שאינך יודע לחשוב בעצמך, כנראה שגם אינך יודע לקרוא. הקורא/ת שלפניך לפחות קרא את הכתבה שבה היה כתוב במפורש שלפי העדויות הנער התגאה במעשיו.
   מה הוא מרגיש בפועל יודעים כנראה רק הוא ואלוהים, אבל המציאות מלמדת שלנבלות אדם כאלו בדרך כלל אין יסורי מצפון, ובעוד רב האנשים שפוגשים חזירי בר בעיר מצליחים "להחלץ" מהסיטואציה ללא נפגעים משני הצדדים (כאילו שבאמת יש פה איזה אתגר והחזירים לא נסים על נפשם), פה יש מישהו שלקח את הזמן, הרים אבן והשתמש בה כדי לשים קץ לחייו של יצור חי ועוד נשאר בסביבה להתענג על מראה הגופה ולספר בגאווה על מעשיו.
   בן אדם שנהנה להתרברב ברצח "לכאורה" הוא לא בן אדם שהייתי רוצה ליד ילדים, שלי או של מישהו אחר.
   וגם לא אנשים שכותבים תגובות כמו שלך.

 17. מי שמתאכזר כך לבעל חיים סופו שיפנה את האלימות שלו כלפי בני אדם

  • מוסר קלוקל של העיתון. הרי העריה צדה חזירים בצורה יזומה. וילד שהורג חזיר מוצג כטרגדיה.
   החזיר חיית בר שהסתגלה לחיות משאריות הפסולת העירונית. אין לה שום זכות להסתובב בשכונות. ובכלל שיח הזכויות על בעלי חיים מצביע על חוסר הבנה מה הוא מוסר.

  • נכון, חזיר בר הוא חיה אינטיליגנטית וסתגלנית מאוד והסיבה שנאלצה להסתגל היא משום שנדחקה מסביבתה הטבעית. אימא שלך לא קנתה את הרחוב והזכות שמורה לחזיר כשם שהיא שמורה גם לך, ולמרות שאני לא הייתי רוצה לראות אותך מסתובב עדיין יש לך את הזכות לעשות זאת.
   המוסר הקלוקל הוא שלך, להניח שאם יש אנשים שעושים עבודה שעבורה קיבלו רשיון מיוחד, אז זה בסדר שגם נערים יעשו את זה על דעת עצמם לגורים. ומה ההבדל בין חייל שקיבל הדרכה והנחיה לילד בן 17 שמוצא רובה ומתחיל לירות לכל עבר? אשאיר לך לענות על כך.

 18. זוועה ,הנער הזה חייב לקבל עונש כבד !! זה פשוט לרצוח בעל חיים בושה וחרפה

  • עונש? חייבים לתת לו צל"ש וחצי משכורת של ראש העיר. וכולנו נגן על העיר שלנו לא יהיו כאן חזירים שהורסים לנו חיים

 19. אשמח לדעת שיהייה מעקב אחרי העניין ותוודאו במשטרה שטיפלו בנער. ככה זה כשגורמים צועקים להרוג ולסלק את החזירים.

  • ואם יתגלה שהנער הגן על עצמו מפני חזיר שיכל לנשוך אותו ואין לדעת במה הוא חולה? ואם יתגלה שהנער הגן על עצמו מפני חזיר שיכל לנשוך אותו ואין לדעת במה הוא חולה?

   גם אז תשמחי לדעת, או שזה היה יותר בקטע של "תעדכנו אותי שצדקתי"?
   עדכני אותנו באיזו שעה את עם האספרסו שנתזמן לך את הדיווח.

  • אז פעם הבאה שהילד שלך ינשוך מישהו זה יצדיק להרים אבן ולהטיח אותה בראשו?
   מה אתה מקשקש? ומה הקשר אספרסו.
   ואם יטען הנער שהתגונן מגור החזירים וחשש לחייו (בסדר…) והמשטרה תאמין לו אז נדע שהעניין טופל ושלא מסתובב לו פסיכופת אלים ברחובות.
   אבל אסור לתת לדברים כאלו להחליק מחמת ה"אולי הוא לא רצה שינשכו אותו".

 20. אם נער בגילו מסוגל לפגוע בבעל חיים בצורה קשה כזאת הוא מסוגל לפגוע גם באזרח מצער מאד

 21. חזיר בר זו חיית בר מוגנת ויש לחקור האם מדובר בצער בעלי חיים ובעבירה פלילית או בהגנה עצמית
  (לפי הגודל נראה שמדובר בחזיר קטן)

 22. ומי אשם!!! כל יפי הנפש שהסיתו כנגד החזירים ובעצם הוכח שמי שמסוכן באמת הם בני האדם .

  • זה היסק אינדוקטיבי או דדוקטיבי?
   תשתף אותנו בטבלאת הנתונים שלך שהמצאת בראש

  • זה הוכח גם דדקוטיבית כי לרב הרוצחים הסדרתיים יש עבר של התעללות בבעלי חיים ורציחתם, וזה גם הוכח אינדוקטיבית כי ילדים שמתעללים בבעלי חיים נוטים לגדול למבוגרים אלימים וחסרי מצפון, שאינם מסוגלים לתפקד כפרטים מתפקדים בחברה. הם ירביצו לילדהם, הם יתעללו בבנות זוגם (ואף ירצחו אותן) והם יסיתו לאלימות נגד אוכלוסיות ש"זרות" להם.

  • בן בליעל !!
   ככה נולדים פסיכופתים אלימים…
   מחר ישליך אבן על אשתו / או סתם מישהו שעקף אותו ברמזור !!
   הרשע בהתגלמותו !!!! ?

 23. מי שפוגע -מתעלל -בבעל חיים סופו שיפגע – יתעלל – בבני אדם !!!
  אינני אוהבת חזירים אבל אני מזועזעת מקלות הדעת שצעירים פוגעים באלימות אין קץ בבעלי חיים ובאנשים (ראה מקרה ההתעללות בחייל , מלפני יומיים)..
  נורא, נורא !!!

 24. לו היה מסתובב ברמות הנשיא בחיפה.לא קורה דבר. שבוע טוב

 25. כול הכבוד מצווה להעלים תחזירים הוא למכור לגוים שימותו היפי נפש אמן

  • שימותו מעודדי אלימות! נער בן 17 הורג סתם… זה מה שמדאיג. היום חזיר מחר בן אדם או אתה…

  • השחרת נער בן 17 בגין מקרה שיש לך אפס ידע עליו,
   תתביישי לך, מחרחרת אלימות.

  • למה שהיא תצטרך להתבייש אם *הוא* זה שהרג יצור חי באבן?
   היא לא מחרחרת אלימות, היא מתנגדת לה, וזה שאתה לא יודע להבין בין השניים מדאיג מאוד.

 26. אם התקשורת מתריסה וממרידה מדי יום בכותרות, פוליטיקאים מהשמאל קוראים לציבור לעשות דין לעצמם ורמטכל ושר בטחון קוראים להפר פקודה לשוטרים מה רוצים מנוער שהסביבה האלימה שיוצר השמאל מדרבנת אותו "לקחת את החוק לידיים"

  • בדיוק, הם מנסים ליצור כאוס.
   בדיוק כפי שעשו כשבגין נבחר.
   הזיכרון קצר ומנסים לקצר אותו עוד יותר על ידי ביטול לימודי היסטוריה של המזה"ת ותנך.

  • את "ממשלת הזדון" "הוא לא ראש הממשלה שלי" וביטויים חריפים יותר שנשמעו מימין אפילו כלפי נשיא המדינה כבר שכחתם?

 27. צריך לשמוע גם את תגובת הנער, אולי החזיר רצה לתקוף והוא רק התגונן?
  לא ישר לשפוט

  • לנער היה מספיק זמן להשאר ליד החזיר בזמן שגסס ולהתגאות במעשיו לאחרים שעברו באזור, אבל אל היתה לו הזדמנות לספר שבעצם היה במצב של חיים ומוות? למול מה שנראה כגור חזירים?

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

פריחת החמנייה – צהוב עולה

חודש יוני 2024 ושוב צבע צהוב עז נותן את אותותיו בשדות עמק יזרעאל והקריות. ג'יימס הנרי לי האנט, עיתונאי ומשורר אנגלי שנולד במאה ה 18...

גבר נמשה מהמים מחוסר הכרה בחוף בת גלים

nמד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בת גלים 15/06/24 בשעה 10:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר שנמשה מהמים מחוסר...

הפגנה נגת ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו – שבת 15/6/24

(חי פה) - על רקע כשלון ממשלת נתניהו-בן גביר-דרעי במגוון רחב של תחומים וביניהם הביטחון, הכלכלה, לכידות החברה הישראלית, השיוויון בנטל ועוד, נמשכות ההפגנות...

כיבוי רכב בוער ברחוב עבאס בחיפה

מכבאות והצלה נמסר לחי פה: הלילה (בין שישי לשבת 15/6/24), צוות לוחמי אש מתחנת חיפה, בפיקודו של רס''ר טל איזנבנד, פעלו ברחוב עבאס שבחיפה שם...

שייט בתעלות של ברייר-צרפת עם יין קר וגבינה ריחנית: ניקוי ראש בסגנון צרפתי • סיפור מסע

עמק הלואר. הרבה מים, הרבה ירוק, עצים ושיחים כמו שאירופה יודעת לתת עם מזג האוויר הקריר והשמש המלטפת שמגיחה מדי פעם מבין העננים. העיירה...