5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

ילדים, שירים ואבטיחים במקום לימודים ביום העצמאות

בית הספר עין הים יורד לים מחצלות נפרשו על החוף,...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

צוותי משרד החינוך והעירייה הגיעו ל'אליאנס' כדי לנסות לפתור את משבר המשכורות

(חי פה עם המורים) – הבוקר, ראשון 8/1/23, הגיעו לביה"ס אליאנס בחיפה נציגים ממשרד החינוך שהצטרפו לנציגי עיריית חיפה, זאת במטרה למנוע את העיצומים בהם איימו מורי ביה"ס. על אף שמורי אליאנס עברו לאחריות העירייה החל מתחילת השנה, לאור המצב החמור שנוצר סביב תקלות בתשלום משכורות המורים, נרתם משרד החינוך לסייע, כדי להגיע לפתרון במהירות האפשרית.

מנהל המחוז במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, שלח צוותים ממשרד החינוך, זאת על אף שהמורים בתיכון אליאנס שייכים לעירייה כאמור. יחד בדקו עם כל אחד מהמורים והמורות מהן הטעויות והחוסרים ומה הטענות שלהם לגבי השכר שהתקבל מאז חודש ספטמבר, בתקווה שהנושא ייפתר בהקדם האפשרי.


הידיעה שהתפרסמה בחי פה ביום חמישי 5/1/23

ביום ראשון הקרוב (8/1/23) צפויים מורי ביה"ס אליאנס בחיפה להשבית את הלימודים באופן חלקי, זאת במחאה על כך שמתחילת שנת הלימודים שכרם לא משולם במלואו.

כזכור, בסוף שנת הלימודים הקודמת בית הספר עבר לבעלות עירונית, ולטענת מורים בבית הספר, בכל חודש הם מוצאים בחשבון הבנק שלהם רק חלק מהשכר המגיע להם ולא את הסכום המלא אותו הם אמורים לקבל על עבודתם.

המורים פנו לארגון המורים, ויו"ר ארגון המורים בחיפה, ענת שוורץ, נרתמה לסייע להם. שוורץ מתכנת להגיע ביום ראשון לבית הספר, על מנת לבחון את המצב עם המורים. מארגון המורים נמסרה הודעה כי בשלב הבא בכוונתם להשבית את הלימודים.

פניות רבות והבטחות

שוורץ שלחה היום (ה' 5/1/23) מכתב לראש העיר ד"ר עינת קליש רותם ולראש מנהל החינוך אילנה טרוק, בו הודיעה כי ביום ראשון הקרוב תערך אספת הסברה בבית הספר בין השעות
8:30-9:15, וכן הלינה על כך שלמרות שנעשו פניות רבות לעירייה על מנת להסדיר את תשלומי המורים וכן נשמעו הבטחות רבות כי הדברים יתוקנו, בפועל זה לא קורה, כך לטענתה.

הטענה המרכזית היא ששכרם של המורים בתיכון אליאנס, כמו שכרם של שאר מורי התיכונים בעיר, מורכב ממספר רכיבי שכר. המורים מקבלים תלוש ובו מופיעים רק חלק מרכיבי השכר וכתוצאה מכך גם המשכורת שמזוכה בחשבון הבנק שלהם, היא חלקית בלבד.

מכתבה של שוורץ לראש העיר ולראש מנהל החינוך:


המורים: "אנחנו מרגישים זלזול מצד העירייה"

"בספטמבר קיבלנו משכורות מאוד נמוכות", אמרה היום לכתבת חי פה אחת המורות באליאנס, "בלי גמול חינוך או בגרות ובלי נסיעות. המורים שהכי נפגעו הם המורים הוותיקים, כי מדובר באחוזים מהשכר. אחרי שקיבלנו משכורות ראשונות, בית הספר שלנו עבר אחד אחד וכדי לברר מה חסר לכל אחד מאיתנו, וכך פנו לעירייה. ארגון המורים עמד מאחורינו ותמך בנו לאורך כל הדרך. הגיע חודש אוקטובר, ובמשכורת השנייה השנה היה אולי 10% שיפור. אמרנו שזה לא תקין שזה נמשך חודשיים. העירייה טענה שבית הספר לא הגיש את גמולי הבגרות שמגיעים לנו, אבל מאז בית הספר שלח את כל גמולי הבגרות ועדיין לא קיבלנו את הכסף", היא אומרת.

בית הספר אליאנס (צילום: חי פה בשטח)

"מה הבעיה להעביר את הכסף כמו שצריך?"

"מדובר בהרבה מאוד כסף בשבילנו. יש לנו גם בעיה מאוד קשה עם הפנסיה. מאליאנס שילמו לנו כל השנים 3.5% מהמשכורת לפנסיה, והעירייה משלמת למורים שלה 3%. מבחינתנו זו הרעת תנאים. זה לא כל כך מעניין מה קורה עם מורים בבתי ספר אחרים, אנחנו רוצים את אותם התנאים שהיו לנו. אנחנו מרגישים שלעירייה לא אכפת. הם אומרים לנו שנשבות ולא אכפת להם. ההנהלה שלנו נותנת לנו גב. זה כסף שמשרד החינוך מעביר לעירייה, והם בסך הכול צינור, אז אני לא מבינה מה הקושי להעביר את הדברים כמו שצריך. מה שהכי מרגיז הוא שבחודש אוגוסט כל המורים באו לבית הספר והעירייה לקחה את הפרטים של כולנו. היה להם את כל המידע. נגיד שהיו טעויות בספטמבר, אבל איזו סיבה יש שיהיו גם טעויות באוקטובר?".

יש לציין שלפני כשלושה חודשים עובדי המנהלה בבית הספר התלוננו על הלנת שכר מצד העירייה וגם אז היה חשש להשבתת הלימודים בבית הספר. באותו מקרה העירייה התעשתה והבטיחה לתקן את העיכוב באופן מיידי ואיום ההשבתה הוסר.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

״על מנת לתת מענה הולם לשכר המורים, הוחלט כי צוותים של עיריית חיפה, בגיבוי צוותים ממשרד החינוך המומחים לשכר, יגיעו ביום ראשון לבית הספר ויטפלו באופן אישי בפערים הקיימים בשכר של כל מורה ומורה״.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. וכניראה אותכם מצביעים לה לראשות העיר שנית
  לסגנים שלה משלמת הון עתק מבזבזת כספיי ציבור חופשי על בלשים
  אחריי עובדיי ניקיון פעם אחד יותר מידיי לא עשתה כלום לעיר לק חיים לדגניה לק שמואל סתם פעם אחת זה טעות פעם שניה כבר זו טיפשוט
  הספיק לנו …..

 2. כנראה קליש לא דופקת חשבון לאף אחד לכן לא נכנסה המשכורת לחשבון של המורים.וגם בלי זה מדכורת מורה היום שכר עיוני. ראו חברי כנסת ושרים וחוק נורביגי מנצלים את הופה הציבורית לגובים לאנשים המקורבים מה הוסיפו למשכורות שלהם אבל למורים ןליפה בן דויד סרבו לתת שכר התחלתי 10000 שקל.עדיף לעוף מן המשרה הזאת וגם כך התלמידים מגעילים היום אין להם כבוד למורה.

 3. זה קורה רק בעירית חיפה. הרבה מאוד מורים בעיר לא מודעים לגזל שנעשה מצד העיריה בתלוש השכר שלהם.
  זאת בעייה ידועה בעיר הזאת.

 4. בשביל האפס שהם עושים הם צריכים לשלם לעיריה ולמשרד החינוך. כלום לא מגיע להם

  • נראה אותך יום יום בכיתה עם 35 תלמידים. פטפטנית מקלדת

 5. הלנת שכר היא עבירה חמורה ובית הדין לעבודה אינו מקל ראש עם האשמים.
  על המורים לפנות במקביל לבית הדין לעבודה והם אפילו יקבלו פיצוי ראוי להתעללות הזו.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי הצפון האמיצים,ביום שבת 25/5/24שימו לב ל*שינוי השעות: חד פעמי❗עקב הגבלות המשטרה בשל מדורות ל״ג בעומר 🔥♦ 18:00...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) התמונות קשות לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...

הסוף לחניית רכבים על המדרכות • מטפלים בחוויה של הולכי הרגל בחיפה

קבוצת "הרחובות של חיפה" התחילה מהלך שמטרתו לשפר את החוויה של הולכי הרגל במרחב הציבורי. ביום שלישי 21/05/2024, נערכה הפגישה הראשונה של הקבוצה, שהחליטה...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי שיש. הוא עבר לחיפה לפני כעשור, ומאז הוא מכתיב טון של יצירה עצמאית וחיפאית. המדיום...