כביש 'סובב אתא' יצא לדרך • פרויקט הדגל שהוא בשורה של ממש לתושבי האזור

סובב אתא (הדמיות: חוצה ישראל)

בימים אלה מתקיימות עבודות להקמת פרויקט הדגל של כביש "סובב אתא" – ציר התחבורה העתידי של קריית אתא.

פרויקט כביש "סובב אתא" שהקמתו החלה בימים אלה, כולל מסלולי מטרונית ומערכות כבישים שישפרו את איכות החיים של תושבי האזור, יקלו על משתמשי הדרך ויחברו את כל שכונות המגורים בעיר לציר תחבורתי חדש. את הפרויקט מובילים עיריית קריית אתא, משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל.

סובב אתא (הדמיות: חוצה ישראל)

יקשר בין השכונות הוותיקות לחדשות

בשלב זה מתבצעת בשטח העבודה על השלב הראשון של קטע הדרך בין רחוב ביאליק לרחוב
מורדי הגטאות.

"סובב אתא", כשמו כן הוא, יהיה כביש טבעתי וחדשני, שיקשר בין השכונות הוותיקות לבין החדשות, שנמצאות בשלבי תכנון והקמה. הכביש החדש יאפשר נגישות מירבית למסלולי תחבורה ציבורית, בהם המטרונית והרכבת הקלה, ויהווה השלמה למערך התחבורתי העתידי באזור הקריות.

סובב אתא (הדמיות: חוצה ישראל)

נתיבי נסיעה חדשים, מדרכות ושבילי אופניים

קווי המטרונית שיופעלו בתשתית המחודשת יעברו בנתיבי נסיעה ייעודיים ויאפשרו נסיעה נוחה, רציפה ומהירה שתקצר לנוסעים את זמני ההגעה אל היעד. כחלק מפרויקט הדגל של "סובב אתא", ייסללו כביש דו-נתיבי, שני נתיבי תחבורה ציבורית ושבילי אופניים, ובנוסף יחודשו קו הביוב הראשי, המדרכות והתאורה במקום.

יעקב פרץ ראש עיריית קרית אתא
ראש העיר קריית אתא יעקב פרץ (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא:

"סובב אתא יחבר את כל שכונות המגורים בעיר לציר תנועה טבעתי חדש ובו בנוסף גם תחבורה ציבורית. זהו פרויקט חדשני ומקיף שישנה את פני העיר וישדרג את איכות החיים של כל אחת ואחד מאיתנו. מרגש ומשמח לראות איך הפרויקט הנפלא הופך מתכנית שאפתנית למציאות. חוצה ישראל ומשרד התחבורה הם השותפים הטובים ביותר שיכולנו לבקש להגשמת החזון ולמימוש פרויקט בסדר גודל כזה. אני מודה להם ומברך על העבודה המשותפת, שכבר מתבצעת בשטח, לטובת רווחתם של כל תושבות ותושבי קריית אתא"
סובב אתא (הדמיות: חוצה ישראל)

הסבר מפורט על פרויקט "סובב אתא" – בקישור:4 תגובות
 1. דינה אמר/ה

  מתי תיישרו את הרחובות בתוך העיר? קשה ללכת ברחובות שיש בהם עקומות והמשטח לא ישר.

 2. ה' אמר/ה

  גם לי רוצים להרוס את הבית .
  בינתיים הרסו רק את הגדרות מסביב.

 3. מיכאל אמר/ה

  תיזהרו מתופעה חדשה אשר קיימת בכבישים החדשים .
  אתם הולכים בבוקר לעבודתכם וכאשר חוזרים בערב – אין בית – פשוט נעלם על כל תכולתו. כאשר תתאוששו מההלם ותבדקו – תלמדו שהוא נהרס לצורך סלילת הכביש. תאמינו שזה קורה כל הזמן.

 4. המטרונית = כשלון טוטאלי ובזבוז ענק בביצוע אמר/ה

  במקום לסמן נתצים שוב שופכים מאות מליוני ש' על כמה קילומטרים בודדים של נת"צ באמצע כבישים סואנים שיביא כמו בחיפה לעלייה דרמטית בהיפגעות הולכי רגל, במקום לסמן נתיב ימני ושמשתמשים יחכו לאוטובוס ללא צורך לחצות כבישים סואנים לרציפים הצרים באמצע

לא ניתן להגיב