כרמל אולפינים נגד עיריית חיפה – הצו מעוכב. הפסיקה כאן

09_לפיד_בבתי_הזיקוק_-_כרמל_אולפינים_-_צילום_-_עומר_כרפס.jpg

לפיד בבתי הזיקוק – כרמל אולפינים – צילום – עומר כרפס

הבוקר התקיים דיון בבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה בפני השופטת בסול. הדיון עסק בצו מניעה, אשר הגישה הנהלת מפעל כרמל אולפינים נגד צו הפסקת עבודה אשר הגישה עיריית חיפה למפעל

זהו שלב נוסף במאבק נגד זיהום האוויר אותו נושמים תושבי מטרופולין חיפה.
לחי פה נודע כי במהלך היממה האחרונה, מאז שיונה יהב הוציא את הצו, פנה ראש ממשלת ישראל אל יהב בדרישה לביטול הצו, בנימוק כי המפעל משרת צרכים בטחוניים.
עיריית חיפה סירבה להגיב לשמועה זו הנוגעת לפניית ראש הממשלה.

פעילי_הסביבה_נערכים_לדיון_המשפטי_בבית_משפט_השלום_בחיפה.jpg

פעילי הסביבה נערכים לדיון המשפטי בבית משפט השלום בחיפה
כזכור, עיריית חיפה נקטה בהליך משפטי נגד כרמל אולפינים לאחר שורה ארוכה של אירועים
‏אשר במסגרתם הזרים המפעל כמות גדולה מאוד של גזים ללפיד.
חלק מהגזים נשרפו בלהבה גדולה וחלקם הפכו לעשן שחור אשר זיהמו את מהמפרץ וגרם ‏לחרדה גדולה ומוצדקת של תושבי חיפה והקריות מפני השפעות הזיהום.

‏בדיון לקחה חלק גם חברת כנסת יעל כהן פארן, אשר הגיעה כדי לעמוד לצד הציבור החיפאי. יעל כהן פארן מהמחנה הציוני, נכנסה לכנסת מטעם התנועה הירוקה. היא מקדישה חלק ניכר מהזמן שלה לטובת רווחת‏ם של תושבי חיפה.
ח"כ יעל כהן פארן: התערבות בוטה של ראש הממשלה לטובת בז"ן המסכן את חיי תושבי מפרץ חיפה!

יעל_כהן_פארן.JPG
יעל כהן פארן
ח"כ יעל כהן פארן מסרה לחי פה: פניתי היום ללשכת ראש הממשלה בבקשה שיסיר את בקשתו לביטול צו הסגירה כנגד מפעל כרמל אולפינים ושיעביר במיידי את חוות הדעת של המל"ל שלכאורה טוענת לפגיעה בטחונית.
עוד מסרה ח"כ פארן: "ראש הממשלה שתק עד כה בכל הקשור לענייני מפרץ חיפה , זיהום האוויר וסיכון חיי התושבים. התערבותו הבוטה בימים אלו ממחישה את סדרי העדיפויות שלו, העדפת האינטרסים של בעלי ההון על פני טובת הציבור".

08_הדיון_בבית_משפט_השלום_בטרם_נכנסה_השופטת_בסול_לאולם.jpg

הדיון בבית משפט השלום בטרם נכנסה השופטת בסול לאולם
יונה_יהב_._צילום_-_חי_פה_בשטח.JPG
יונה יהב
מעיריית חיפה נמסר לחי פה: ראש העיר חיפה נחוש לטפל ביד קשה ובכל האמצעים העומדים לרשות העירייה בשרשרת התקלות במפעלים מזהמים במפרץ חיפה. החלטת בית המשפט לקבוע את הדיון כבר בשבוע הבא (06/11/2016), הינה החלטה ראויה המעידה על דחיפות העניין. אנו מצפים מהמשרד להגנת הסביבה להתייצב לדיון ולהתייחס לתקלות במידת החומרה הנדרשת וכזו המשתקפת מקביעתו האחרונה כי "כרמל אולפינים" הפר את תנאי היתר הפליטה הקבועים בחוק וסיכן את תושבי חיפה באופן בלתי סביר. אנו מאמינים כי יש לשנות את הכללים וקוראים לממשלת ישראל להביע תמיכה ללא סייג בדרישתנו לעצור את הפגיעה בסביבה ובתושבי חיפה.


רויטל גולדשמיד, דוברת מגמה ירוקה בחיפה, מסרה לחי פה, בעקבות התערבות לשכת ראה״מ במפרץ חיפה:

מעולם לא ראינו כאן בחיפה התערבות ממשלתית פומבית בדרגים כה גבוהים, אך כשהיא סוף סוף קוראת, תושבי חיפה מוצאים עצמם שוב מופקרים על מזבח ההון-שלטון. היינו מצפים מראש ממשלה לבחור לשמור על בריאותו של ציבור בוחריו ולא לבחור באיילי ההון המזנבים בו.
אנו מאוכזבים ומוטרדים וחושדים מהצעד הבא של השלטון בחיפה.. ומדריסת הרגל של מפעלים מזהמים עמוק לתוך מסדרונות השלטון.
ליהי שחר, מארגנת קהילתית של מגמה ירוקה בחיפה: ״לא נשקוט עד שלא נראה ענישה בפועל למזהמים, קנסות כבדים ומתקנים שנסגרים. הרגולטור צריך להפנים שכרמל אולפינים לא 'נופל' בתקלות בלתי ניתנות למניעה כחלק משגרת הפעילות שלו, אלא פועל בשגרת תקלות בלתי פוסקת. התערבותו של ראש לשכת ראש הממשלה לטובת מפעל כרמל אולפינים היא מקוממת. תחת התירוץ של 'סיכון בטחוני' של מפעל המייצר חומרי פלסטיק, מאפשר ראש הממשלה בעצמו את ההרעלה המתמשכת מבית היוצר של בז"ן.״

בעניין פסיקת השופטת בסול, אמרה גולדשמיד:
״בית במשפט החליט היום להקפיא את צו הסגירה של כאול עד תוצאות השימוע של המשרד להגנת הסביבה בתואנה שדבר לא השתנה בשבועיים האחרונים ולכן לא יקרה דבר אם יחכו עוד שבועיים. האמירה שלנו היא שדבר לא השתנה בשנתיים האחרונות. כאו"ל עובדים בשגרה של תקלות בלתי נסבלת הפוגעות בסופו של יום בבריאותו של הציבור בחיפה, ומפעל שלא מסוגל לעמוד בחוק צריך להיסגר. אומנם עורך הדין של כרמל אולפינים ניסה לשכנע שהמפעל מעולם לא עבר על החוק אבל המציאות מראה תמונה שונה לחלוטין. תמונת בלהות.״

החלטה:


‏החלטת השופטת בסול היא לעכב את ביצוע הצו עד ליום א׳, 6/11/2016. ביום זה יתקיים דיון נוסף בבקשה את עיריית חיפה להפסקת עבודת מפעל כרמל אולפינים.
‏השופטת בסול זימנה לדיון הבא גם נציג מהמשרד להגנת הסביבה. את זימונו הטילה השופטת על ‏עיריית חיפה.

‏‏המשך יבוא…

כאן תוכלו לעיין בפרוטוקול הדיון ופסיקת השופטת בסול:


[pdf-embedder url="https://haipo.co.il/forum/download/file.php?id=27604"]
כרמל_אולפינים_נגד_עיריית_חיפה_-_פסיקת_השופטת_בסול_-_27.10.2016.pdf

לא ניתן להגיב