חדשות חיפה
film izle

מפגינים בחיפה נגד גל המעצרים של חברי בל”ד

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

כ-50 איש הפגינו אמש (מוצ”ש) בחיפה, כנגד מעצרם של מספר חברים במפלגת בל”ד בגין חשד למעורבותם בשורת עבירות מרמה בנוגע לכספים שהתקבלו במפלגה ושימשו למימון פעילותה. מזכ”ל בל”ד: “מדובר ברדיפה פוליטית מובהקת”.

003-_vpdbv_cks.JPG

בין המפגינים נצפו חבר מוצעת העיר מטעם בל”ד ג’מאל ח’מיס ויו”ר מפלגת בל”ד ח”כ ג’מאל זחאלקה. המפגינים שלטים עליהם נכתב בין היתר: “לא למעצר פוליטי, לא למשטר מדכא” – “הוצאה להורג ללא משפט = טרור מטעם המדינה” – “די למעצרים מנהליים”, השמיעו קריאות לשחרור חברי המפלגה והניפו דגלי פלסטין.

IMG_4652.JPGמזכ”ל בל”ד, מטאנס שאחדה התייחס לגל המעצרים בראיון לחי פה: “אנחנו מתייחסים לגל המעצרים כרדיפה פוליטית בניסיון לדכא את הפעילות שלנו בישראל, וזאת לא עמדה או סיסמה פוליטית של בל”ד. אנחנו הגענו למסקנה הזאת אחרי התייעצות עם משרדי עורכי דין גדולים בת”א וחוות דעת משפטיות נוספות שאומרות שלא ראו אף פעם התייחסות כזאת מקודם של מבקר המדינה, שבדק את הדו”חות הכספיים של בל”ד וגם של המשטרה. אף פעם מבקר המדינה לא העביר את הדו”חות הכספיים של המשטרה טרם סיום הבדיקה שלו וטרם קבלת התשובות של בל”ד. המבקר היה יכול להמתין עד שנמסור את כל התשובות. אבל קודם הוא העביר את זה למשטרה לחקירה סמויה אחר כך חקירה פומבית וגם אופן המעצרים שהתבצע. אנחנו לא ארגון מוצא מהחוק אנחנו מפלגה פוליטית שעוסקת בתחום הפוליטי”.

“אנחנו כמו כל המפלגות בישראל מגייסים כספים ותרומות ואם היו תקלות, או כשלים, או בעיות טכניות או אפילו אם היו כמה בעיות במבצע ההתרמה שעשינו ב- 2013 זה לא מצדיק את הפעילות שנעשתה באופן הזה שנקטה הבומבסטיות, הדרמטיזציה וההפחדות. גם מפלגות אחרות היו בבעיות דומות גם במפלגת ליכוד היתה בעיה של 2 מיליון שקלים שאינם מוסברים בהוצאות שלה בלי חשבוניות, המבקר קנס אותם ב 124,000 ₪. ככה נוהגים במקרים של אי סדרים אם היו. המשטרה אינה אובייקטיבית היא פועלת פעילות כלפי בל”ד במיוחד והאוכלוסיה הערבית ושאר המפלגות הערביות. לכן אנחנו רואים את זה רדיפה פוליטית מובהקת כלפי בל”ד”.

כללית הורדת האפליקציה WB
תאטרון חיפה – רחב
תגובות
בטעינה...