הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...
באנר גורדון 230524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סייע לבתי בושת בחיפה בתמורה לטובות הנאה ושוחד – הוחמר עונשו של רכז מודיעין במשטרה

(חי פה) – בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של רכז מודיעין לשעבר במשטרת חיפה, אשר לקח שוחד מבעלי בתי בושת וגזר עליו 27 חודשי מאסר במקום 18 חודשי מאסר.


הנאשם, גרי רבינוביץ', שירת בעבר כרכז מודיעין בתחנת חיפה, ותוך ניצול תפקידו, מסר מידע למנהלי בתי בושת על אודות פעילות משטרתית, בתמורה לקבלת שוחד, וכן "העלים עין" מעסקי בתי הבושת והעבירות הפליליות החמורות שבוצעו בהם, בניגוד לחובות החלות עליו כאיש משטרה.

שיקר לשוטרים

בנוסף, באחת הפשיטות המשטרתיות שנערכו על בית הבושת, ציין הנאשם בכזב בפני הכוח המשטרתי, כי אין פעילות של בית הבושת במקום ואף הדריך את מנהל בית הבושת למסור גרסה שקרית בחקירתו. בית המשפט המחוזי הרשיע, לאחר ניהול הוכחות, את הנאשם בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט וגזר עליו עונש של 18 חודשי מאסר וקנס בסך 10,000 שקלים.

אפשר המשך ביצוע עבירות חמורות

הפרקליטות ערערה על קולת העונש וציינה כי הפגיעה באינטרס הציבורי עליו הנאשם אמון היא רבה, ובעקבות השימוש לרעה בכוח שניתן לו, הפגיעה באמון הציבור היא קשה. בנוסף ציינה, כי הנאשם "אפשר במעשיו המשך ביצוע עבירות חמורות – העסקת נשים בזנות והבאתן מחו"ל לצורך זה – וזאת בשעה שמכוח תפקידו, כמי שאמון על אכיפת החוק, היה עליו לפעול למיגור תופעות עברייניות כגון אלה". במקביל ערער הנאשם על הכרעת הדין.

כאמור בית המשפט קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של הנאשם ל-27 חודשי מאסר, תוך שהוא דוחה את ערעור הנאשם.

"פגיעה בנכונות לציית לחוק"

בהחלטתו קבע בית המשפט העליון, כי "הפגיעה באמון הציבור הנובעת ממקרים כאלה אינה רק פגיעה 'מוראלית'. אירועים כמו נושא הערעור דנן, עלולים בהחלט להביא גם להתרופפות בנכונות הציבור לציית לחוק. זאת משום שאם הציבור סבור כי שוטר נכון לאפשר את הפרת החוק בתמורה לכך שישולם לו הסכום הנכון, מה לו לאזרח הרגיל להקפיד לציית לו? ומה לו לאזרח לפעול בהתאם להנחיותיו של השוטר – שהוא זה שאמור להביא לאכיפתו של החוק?" 

כזכור, רבינוביץ', תושב זיכרון יעקב בן 54, נעצר בחודש ינואר 2019 בחשד כי קיים קשרים פסולים עם בעלי בית בושת בחיפה, תוך קבלת שוחד וטובות הנאה. מעצרו הוארך מפעם לפעם ובחודש אוגוסט 2020 הורשע בבית המשפט המחוזי בעיר, בגין מסירת מידע משטרתי למנהלי בתי בושת בעיר וקבלת טובות הנאה וכספים.

סייע למנהלי בית הבושת בענייניהם המשטרתיים

במסגרת החקירה נגדו, גייסה מח"ש עד מדינה שהפליל אותו. רבינוביץ' הורשע, בין היתר, בעבירות של מתן סיוע שלא כדין למנהלי בית הבושת בענייניהם המשטרתיים, העלמת עין מהעבירות אותן ביצעו ובעבירות בתחום הסחר בבני אדם. בחודש נובמבר 2020 גזר עליו בית המשפט 18 חודשי מאסר וקנס בסך 10,000 שקלים. היום, כאמור, קיבל ביהמ"ש העליון את ערעור הפרקליטות על קולת העונש והחמיר את עונשו – 27 חודשי מאסר במקום 18 חודשי מאסר.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. כששוטרת בכירה בדימוס שהעיפה חד הורית עם 2 ילדים בגלל רצונה לייקור שכירות בעשרות אחוזים בחידוש חוזה ובהגזמה החליטה שההכנסה הכי טובה שלה מהדירה אחרי שכירות זו היא להשכירה ביודעין )דירה בבעלות בנה שהיא מטפל בנכס ) בסכום יותר מכפול לבעל בית בושת !!!!לקבלת שכירות מופרזת ללא תשלום מיסים לרוע מזלה אחד הלקוחות הראשונים נפטר בבית הבושת החדש באמצע אקט ואישתו הזמינה משטרה לנכס ולצערה לא הצליחה הבעלים עם המזימה לאורך זמן בגלל המוות הפתאומי …..
    לא פלא שיש כזו שחיטות בעוד שוטרים בכירים בדימוס בושה וחרפה בזיון אמיתי לא פלא שהכל במשטרה עקום כזה כשהדגים מסריחים מהראש .איכס!!!

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...