שנה וחצי מאסר לרכז המודיעין במשטרה על לקיחת שוחד ממנהלי בתי בושת

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר אתמול ראשון 29/11/20, שנה וחצי מאסר וקנס בסך 10,000 שקלים על גרי רבינוביץ, רכז מודיעין ששירות בתחנת משטרת חיפה וטירת כרמל – מחוז חוף, בגין עבירות לקיחת שוחד, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט

כזכור, בחודש אוגוסט האחרון, בית המשפט המחוזי בעיר הרשיע את רבינוביץ’, תושב זיכרון יעקב בן 52, בגין מסירת מידע משטרתי למנהלי בתי בושת בעיר וקבלת טובות הנאה וכספים. במסגרת החקירה נגדו, מח”ש גייסה עד מדינה שהפליל אותו. רבינוביץ’ הורשע, בין היתר, בעבירות של מתן סיוע שלא כדין למנהלי בית הבושת בענייניהם המשטרתיים, העלמת עין מהעבירות אותן ביצעו, ובעבירות בתחום הסחר בבני אדם.

אתמול כאמור, שופט בית המשפט המחוזי בעיר, ארז פורת, גזר עליו שנה וחצי מאסר וקנס בסך 10,000 שקלים.

על פי כתב האישום, במסגרת תפקידו כרכז מודיעין באזור חיפה, הכיר רבינוביץ את ב’, ששימש כמנהל של בתי בושת בחיפה בהם בוצעו פשיטות משטרתיות. בין רבינוביץ’ לבין ב’ נוצר קשר, שבמסגרתו נהגו השניים להיפגש מדי שבוע ולשוחח טלפונית, בין היתר, באמצעות טלפון מבצעי. במסגרת הקשר ביניהם, סיפר ב’ לרבינוביץ’ על עסקי בתי הבושת שאותם ניהל, על הרווחים אותם מפיק ועל הפעילות העסקית של בתי הבושת. ב’ אף עדכן אותו בעניין הבאת נשים לארץ לצורך העסקתן בזנות. רבינוביץ’, תוך ניצול תפקידו, הורשע בכך שסייע לב’, בין היתר, בכך שמסר לו מידע על אודות פעילות משטרתית, סייע לו והתערב בעת ביצוע פעילות משטרתית בבתי הבושת שבניהולו של ב’ והעלים עין מעסקי בתי הבושת והעבירות הפליליות החמורות שאותן ביצע ב’ ושעליהן דיווח לו.

בית בושת | התמונה להמחשה (צילום: משטרת ישראל) | התמונה להמחשה
בית בושת | התמונה להמחשה (צילום: משטרת ישראל) | התמונה להמחשה

שיבוש הליכי משפט

כן הורשע רבינוביץ’ בשיבוש הליכי משפט, שכן באחת הפשיטות המשטרתיות שנערכו על בית הבושת שתחת ניהולו של ב’, ציין רבינוביץ בכזב בפני הכוח המשטרתי שפשט על הדירה, כי ב’ אינו מפעיל במקום בית בושת ואף הדריך את ב’ למסור גרסה שקרית בחקירתו.

בנוסף לכך, קשר רכז המודיעין קשר שוחד נוסף עם א’, שהפעיל בתי בושת באזור חיפה, והעניק לו, בין היתר, הגנה מפני פעילות משטרתית, בתמורה לכספים אותם נתן א’ לשוטר. א’ שיתף פעולה עם הפרקליטות, וחתם על הסכם עד מדינה.

השפוט פורת ציין בגזר הדין:

מדובר בהתנהלות שנמשכה חודשים ארוכים, קבלת מתת באופן חוזר ונשנה, כשכל מערכת הקשר עם אותם נותני שוחד החלה ונמשכה, תוך סטייה מנהלי עבודה משטרתיים בהיבטים של תיעוד ודיווח. הנזק שנגרם ממתן מצג לפיו רכז מודיעין במשטרה מונע מהטבות שניתנות לו על ידי גורמים עברייניים הינו משמעותי, דווקא בגלל מורכבות תפקיד רכז המודיעין ומעמדו, נדרשת ענישה ממשית המבהירה את חובת הזהירות, השקיפות וההקפדה על עבודה לפי נהלים מדויקים, נהלים שבאו לעולם גם כדי למנוע התדרדרות במדרון חלקלק לעבר מערכת קשר בלתי חוקית עם אותם מקורות הנטועים בעולם העברייני, מדרון בו החליק הנאשם.

המחלקה לחקירות שוטרים ביקשה לגזור על הנאשם עונש מאסר ממושך וטענה:
יש לראות בחומרה את התנהלותו של רבינוביץ ‘שכן מדובר במערכת יחסים שוחדית בין שוטר האמון על מניעת עבריינות, אשר מסר מידע פנים משטרתי לבעלי בתי בושת, סייע להם ואף העלים עין מעבירות חמורות שביצעו. בית המשפט קבע כי שוטר אשר מנצל את תפקידו, ובמקום להביא למניעת פעילות עבריינית, פעם אחר פעם הוא נמנע מלדווח על עבירות, מחבל בעבודת המשטרה ובאמון הציבור במערכות אכיפת החוק ודינו מאסר מאחורי סורג ובריח.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
 1. אבי כהן אמר/ה

  עצוב
  “כסף יעוור עיני צדיקים”
  השכר של השוטרים אינו הולם את התפקיד.
  חייבים להעלות את שכרם ולתגמל אותם על העבודה הקשה, ימים כלילות, חגים, שבתות ומשמרות.
  ויפה שעה אחת קודם.

 2. יעלה אמר/ה

  גם העבירה החמורה של איש משטרה מאכזבת וגם העונש המגוחך….

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.