חדשות חיפה
film izle

ועד הורים בי”ס גיבורי עציון ישבית את הלימודים

האקדמית גורדון – הרשמה – WB

עיריית קרית אתא החליטה לא לאפשר פתיחת כיתות א’ בבית ספר “גיבורי עציון” – משרד החינוך קיבל ואישר את עמדת העירייה – ועד ההורים של ביה”ס ישיבת את הלימודים.


בית_ספר_גיבורי_עציון.jpg

בית ספר גיבורי עציון
מזה חצי שנה נאבק ועד הורים בי”ס גיבורי עציון בקרית אתא, מול העירייה ומשרד החינוך שלא לסגור את כיתות א’ בבית הספר וכן לאפשר את פתיחתן בשנה”ל, וזאת לאחר שהעירייה החליטה כי בשנה”ל לא יפתחו כיתות א’ והילדים יעברו לבתי ספר אחרים בעיר.

יו”ר ועד ההורים של בי”ס גיבורי עציון, מרק חייט, סיפר לחי פה: “מדובר בבית ספר יסודי ממלכתי דתי, מגוון בו לומדים גם רוסים וגם אתיופים, ממעמד סוציואקונומי לא גבוהה. בשנה שעברה העירייה החליטה לא להקצות הסעות וגם ארוחות חמות שניתנו לתלמידים בשעה ארבע ולפני חצי שנה החליטה שלא לפתוח את כיתות א’ מבלי לזמן את ועד ההורים לישיבה או לדבר איתם או להסביר להם. הילדים אמורים להירשם לבתי ספר במרחק של 13 רחובות לפחות מה שמחייב הסעות וכמו שאמרתי העירייה לא אישרה תקציב להסעות. מדובר בילדים קטנים בני 6. חלק התלמידים אכן נרשמו לבתי ספר באזור וישנם מספר תלמידים שעדיין לא רשומים לאף בית ספר”.

“אנחנו מרגישים שהעירייה מזניחה אותנו כי כמו שהזכרתי מדובר באזור עם אוכלוסייה ממעמד סוציואקונומי נמוך. בנוסף, לא נתנו לנו שום סיבה מוצדקת להחלטה ואומרים שמדובר בסיבות מערכתיות. פנינו יותר מפעם גם לעירייה וגם למשרד החינוך כדי ליישב את הנושא אך בקשתינו לא נענתה. על כן אנחנו מכריזים על שביתה בראשון בספטמבר”.

מעיריית קרית אתא נמסר לחי פה:” בית ספר גיבורי עציון קלט בעבר עולים חדשים שהגיעו לעיר. כיום, אין צורך בבית ספר סקטוריאלי שאינו עונה על הדרישות והצרכים של אוכלוסייה זו. קהילת העולים התמזגה בעיר בצורה מיטבית ובמוסדות החינוך בעיר קיים אקלים חינוכי ברמה הגבוהה ביותר המעודד מצוינות כאשר אנו משקיעים בכל תלמיד בהתאם לכישוריו. התלמידים משובצים בבתי הספר ברחבי העיר בהתאם לאזור מגוריהם ואנו מעודדים את השתלבותם והישגיהם הלימודיים. מערכת החינוך בקרית אתא נחשבת לטובה ביותר בכל האזור. ע”פ נתוני משרד החינוך שיעור הזכאים לבגרות בקרית אתא הינו הגבוה ביותר בכל איזור הקריות ואנו נמשיך להשקיע משאבים רבים במתן שירותים עירוניים איכותיים לכל תושבי העיר ללא יוצא מן הכלל. ”

הקרן לחיפה – תורמים ומנציחים WB

ממשרד החינוך נמסר לחי פה: “רישום תלמידים ושיבוצם למוסדות חינוך חלה על הרשות המקומית. בחודש דצמבר האחרון הודיעה הרשות המקומית למשרד החינוך על כוונתה שלא לאפשר פתיחת כיתות א’ בבית ספר “גיבורי עציון”, המשרד קיבל ואישר את עמדת הרשות המקומית. הנהלת ביה”ס עודכנה בהתאם. הילדים העולים לכיתה א’ קבלו מענה ושובצו בבתי הספר האחרים ביישוב בהתאם לבקשת הוריהם ומקום מגוריהם”.

חינוך בחיפה

תאטרון חיפה – רחב
תגובות
בטעינה...