חדשות חיפה

בתיה”ס עירוני א’ ו- ה’ בחיפה בראש טבלת בתיה”ס הערכיים בארץ

סטודיו לפילאטיס – WB

משרד החינוך פרסם השבוע רשימה של 277 חטיבות ביניים ותיכונים שהצטיינו בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים בשנת הלימודים החולפת ביניהם 13 בתי ספר חיפאיים, כאשר בראש הדירוג הגבוהה מככבים עירוני א’ ועירוני ה’. מנהלת בית ספר עירוני א’, בתיה בראונר: “צריך לתת יחס אישי לכל תלמיד ולתת לתלמיד תחושה של המסוגלות ולמצוא את הדרך אליו”.

זו השנה הרביעית שמשרד החינוך מפרסם את רשימת בתי הספר העל- יסודיים אשר הצטיינו בהישגים חברתיים, ערכיים ולימודיים. מתוך 700 בתי ספר שעמדו בתנאי הסף בשנת הלימודים תשע”ו, 79 בתי ספר בארץ דורגו בקטגוריה א’ כאשר בראש הטבלה נמצאים עירוני א’ ועירוני ה’ בחיפה.

11 ביה”ס בחיפה כלולים ברשימת הזוכים המכובדת אשר כללה 277 בתי הספר: עירוני ג’, חוגים, רעות לאמנויות, תיכון קריית חיים, הריאלי העברי, ליאו באק, נזירות נצרת, הטכני של חיל האוויר, עירוני ב’, אולפנת צביה ואולפנת עמית עירוני ו’. כהוקרה על עבודתם, תוענק לצוותי ההוראה בביה”ס תוספת של 3,000 – 8,000 ₪ במשכרות הקרובה בהתאם לדירוג שקיבל המוסד החינוכי שבו הם מלמדים.

הקטגוריות שעל פיהם דירג משרד החינוך את ביה”ס הינם שיעור הגיוס לשירות צבאי (אזרחי או לאומי), מניעת נשירה, זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות וזכאות לתעודת בגרות איכותית, קליטת תלמידים מהחינוך המיוחד, שמירה על טוהר הבחינות, קידום תלמיד בהתאם ליכולותיו והיחס של צוות ההוראה למצוינות.

הקרן לחיפה – תורמים ומנציחים WB
בתיה_בראונר.jpgבשיחה לחי פה סיפרה מנהלת עירוני א’ בתיה בראונר, על הנוסחה להיות בראש טבלת בתי הספר הערכיים בדירוג הארצי: “מה שמיוחד בבית ספר עירוני א’ זה חדר המורים אני אומרת את זה לכולם ואני מתנצלת אם זה נשמע קצת קלישאי אבל זו האמת. הסיפור הזה הוא על סיפור אנושי סיפור של חדר המורים, של המחויבות שלו, של אש בעיניים, של לאפשר לכל תלמיד להיבחן יותר מפעם אחת בבחינות בגרות, והיתי אומרת שזה גם סיפור עירוני שדואג גם לתלמיד המצטיין וגם לתלמידים המתקשים מכל הבחינות”.

“אנחנו בית ספר רב תרבותי, בית ספר שכונתי עם תלמידים מקומיים, זה בית ספר שקולט את כל ילדי העולים וכל זה לא היה יכול לקרות אם לא היה יחס אישי ודאגה לכל אחד מהתלמידים. להשקיע במורים ובתלמידים ולדאוג לא רק למקומו של כל תלמיד איפה הוא עומד מבחינת ההישגים אלא גם לדאוג לכל תלמיד איפה הוא עומד מבחינה רגשית”.

המסר של בראונר: “לתת יחס אישי לכל תלמיד ולתת לתלמיד תחושה של המסוגלות ולמצוא את הדרך אליו”.
בראונר, שפורשת מתפקידה מאחלת לכולם לשמור על ההישגים גם החברתיים וגם הלימודיים.

אילנה_טרוק.JPGאילנה טרוק, ראשת מינהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה תיארה את המודל החיפאי אשר הביא להישג המרשים: “מזה מספר שנים מובילה העירייה תכניות ערכיות וחברתיות בביה”ס היסודיים והעל- יסודיים בעיר. אנו מעודדים את התלמידים להיות מעורבים, להתנדב ולהנהיג במסגרות שונות, ושואפים כי לכל תלמיד תהייה מסגרת שבה יוכל להגשים את עצמו ואת תפיסותיו הערכיות. הגיוס לצה”ל נמצא בין היעדים המרכזיים של מערכת החינוך ובשנים האחרונות הצלחנו למצב את שיעור הגיוס לצה”ל על 84%”.

“בנוסף, הטמענו תכניות להצטיינות במקצועות המתמטיקה והמדעים בכל התיכונים בעיר ונכון להיום, חיפה מובילה עם שיעור של 17% מבוגרי תשע”ו בעלי 5 יחידות לימוד במתמטיקה, לעומת 10.4% בלבד בארץ; וכן 45% נבחנים ב – 5 יח”ל באנגלית לעומת 31.9% בלבד בארץ. לצד העלייה המתמדת בשיעורי הזכאות לבגרות, בחיפה הגשמנו מדיניות של אי- הנשרה, וכיום שיעורי ההתמדה בחיפה מהגבוהים בארץ. אני רואה בהישג המרשים, תוצר של מדיניות ברורה של ראש העיר חיפה למצב את מערכת החינוך העירונית כמובילה בארץ וכמובן- תוצר של עבודה מאומצת מצד צוותי החינוך העושים עבודתם נאמנה ובצורה בלתי מתפשרת.”

חינוך בחיפה

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
תגובות
בטעינה...