סנ"צ ניר ג'מבר יפקד על תחנת זבולון, שהיתה לסמל מחאת צעירי העדה האתיופית

סנ"צ ניר ג'מבר (צילום: דוברות המשטרה)

(חי פה) – סנ"צ ג'מבר עלה מאתיופיה ב-1983 ויפקד על התחנה שהפכה לסמל העימותים בין המשטרה לצעירי העדה.


מפקד תחנת עכו, סנ"צ ניר ג'מבר, יועלה בדרגה וימונה ויהפוך למפקד תחנת זבולון, כך הודיע מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, בטקס השקת תכנית "עיר בטוחה" וחנוכת נקודת המשטרה בעיר העתיקה בעכו שהתקיים השבוע.

מהעלייה מאתיופיה ב-1983

סנ״צ ניר מוליה ג׳מבר, בן 48, עלה מאתיופיה ב-1983, נשוי לשרה ואב לשלושה. ג'מבר התגייס למשטרת ישראל ב-2001, וביצע מגוון תפקידים, בהם קצין מודיעין ובילוש כרמיאל, ראש משרד חקירות סוכנים בימ״ר צפון, נציג משטרת ישראל במדינות אפריקה ומזרח התיכון, סגן מפקד תחנת נצרת ומנובמבר 2021 פיקד על תחנת עכו, אז החליף את קודמו – נצ”מ איאד פרג’.
לג'מבר תואר ראשון בריפוי בעיסוק ותואר שני במדעי החברה.

סמל העימות

תחנת משטרת זבולון, עליה יפקד ג'מבר, הפכה ב-2019 סמל לעימותים בין המשטרה ליוצאי אתיופיה, בעקבות האירוע הקשה בו מצא את מותו סלמון טקה ז"ל, צעיר ממוצא אתיופי שנורה ע"י קצין מהתחנה. האירוע הוביל כזכור, למהומות והפרות סדר ברחבי הארץ מצד צעירים מהעדה האתיופית, שמחו על היחס המפלה והקשה לטענתם, שהם זוכים לו מהמשטרה.


מפקד תחנת עכו סנ"צ ניר ג'מבר (צילום: משטרת ישראל)
מפקד תחנת עכו סנ"צ ניר ג'מבר (צילום: משטרת ישראל)

'שומר החומות'

תכנית "עיר בטוחה הגיעה על רקע אירועי "שומר חומות", במהלכם התמודדה המשטרה עם הפרות סדר קיצוניות בערים המעורבות ובמוקדים רגישים נוספים, וכחלק מהחלטת ממשלה (מס' 549) לטיפול בתופעות הפשיעה והאלימות בחברה הערבית.

כחלק ממאמץ לאומי משותף של המשטרה, המשרד לביטחון פנים וגורמי אכיפה שונים, הקהילה והרשות המקומית, נפרסה תשתית טכנולוגית, חוזקו כוחות מבצעיים בתחומי השיטור, החקירות, המודיעין וקשרי קהילה. המטרה היא שילוב של מיקוד במניעה בשילוב מענה מבצעי בזמן אמת.

רב ניצב יעקב שבתאי – מפכ"ל המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי שבישר על העלאת דרגה ומינוי סנ"צ ג'מבר, התייחס לדו"ח מבקר המדינה שהתפרסם בשבוע שעבר בעניין מבצע שומר החומות:

עשינו כברת דרך ארוכה בשנה האחרונה, והיום משטרת ישראל מוכנה יותר מאי פעם להפרות סדר רב זירתיות ולאירועי ביטחון פנים בהיקפים רחבים, ועדין יש עוד לא מעט לעשות. הגדלנו באופן משמעותי את הכוחות הלוחמים במשטרת ישראל עם הקמת יחידות מג"ב ייעודיות לשעת חירום. הכפלנו את מערך המילואים של המשטרה עם הקמת שש עשרה פלוגות מג"ב חדשות.
בנינו ימ"חים חדשים ורכשנו ציוד רב. הקמנו את המשמר הישראלי המבוסס על לוחמים, מתנדבים ואנשי מילואים יוצאי יחידות קרביות. העמקנו את עולם המודיעין המשטרתי. ציידנו את המחוזות באמצעי לחימה ייעודים והענקנו לכך הכשרות רבות. אנו פועלים לקידום תיקוני חקיקה נדרשים. חיזקנו באופן חסר תקדים את שיתוף הפעולה עם שירות הביטחון הכללי. וחניכת מודל ה-safe city בעכו הוא צעד חשוב ומרכזי נוסף, כאשר המודל הזה ילך ויתרחב לערים מעורבות נוספות.
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. לא רלוונטי לשמירת הבטחון אמר/ה

  משטרה לא מתפקדת
  ץחושת חוסר בטחון בעסקים בכבישים ובשכונות.
  פופוליזם זול כתבות יחסי ציבור על מפקד ממוצא אתיופי.
  תמו בטחון לא משנה מי המפקד ומאיזה מוצא הוא

 2. שלומית אמר/ה

  בהצלחה בתפקיד החדש מול האתגרים הצפויים.
  לא פשוט אבל מאמינה בשוטרים והקצינים של המשטרה
  שיעשו הכל לטובתנו האזרחים שנוכל לישון בשקט.
  אין ספק שהמוטיבציה גבוהה.
  הלוואי שהמודיעין ישתפר.

 3. רועי אמר/ה

  ברמה האישית אני בטוח שהוא איכותי וראוי אבל ויש אבל גדול המהלך מריח מאוד פוליטי

 4. חני אמר/ה

  מאחלת למפקד. החדש הצלחה רבה.

הגיבו כאן לכתבה