קרב גרסאות: חרף מחדלי המדינה, עיריית חיפה עשתה מעל ומעבר • הטרגדיה של זוכי המחיר למשתכן בנאות פרס ב'

אז מי אשם?

אל תטעו… את 660 הזוגות הצעירים אשר זכו במחיר למשתכן, זה לא באמת מעניין מי אשם.
מה שמעניין את אותם צעירים אומללים, זה האם יהיה בכלל תאריך אכלוס לפרויקט הזה, בו הם זכו בדירת חלומות, כאשר מיום ליום הולכת ונחשפת התקלה הענקית.

במכתב ששיגר זה עתה מהנדס העיר, אריאל וטרמן, לרשות מקרקעי ישראל, הוא מגלגל את האחריות למשרדי הממשלה, אשר לדבריו, לא סיימו את ביצוע התשתיות הנדרשות, על מנת שעיריית חיפה תאפשר היתרי בניה ליזמים בפרויקט.

מה שמעניין בסיפור הזה הוא שמדובר בפרויקט ענק, בהיקף של מיליארדי שקלים, אשר נמצא בעיר חיפה. העירייה היא הגורם המתכלל, שאמור לנהל ולהמריץ את כל הממשקים עם משרדי הממשלה, באופן מדויק ביותר ואף יום-יומי, החל מיציאת הפרויקט לדרך ועד לסיומו המוצלח.

מכתבו של אריאל וטרמן לרשות מקרקעי ישראל:הגיבו כאן לכתבה

14 תגובות
 1. רונן אמר/ה

  כמו תמיד עיריית חיפה נזכרת להשמיע קול לאחר שיש מחאה ציבורית…פרט לכך 0 השגים

 2. אייל אמר/ה

  מהנדס העיר הכושל ביותר בישראל.
  הרס את מנהל ההדסה.
  ליקויים קשים בתוכניות מטעם העירייה ובבדיקת הועדה המקומית.
  מחדל אחר מחדל – מדוחות מבקר המדינה על העדר אכיפה, פעילות פסולה במגדל כיכר ספר ועד מחדלי חביבה רייך.
  התוכניות במבואות הדרומיים – כשלון מביך, אסון אפילו.
  במקום רובע אינטנסיבי של מע"ר משולב, משרדים, מגורים, מסחר, פנאי ותיירות מקבלים שכונת שינה כושלת בתכנון גרוע
  שבו אלפי דירות בלי נוף לים, בשיכוני בלוקים כאילו חזרנו ל-1965.
  די פשוט שים מפתחות!!

 3. איתי אמר/ה

  שיבואו הפקידים ויספרו לילד שלי שצריך לעלות בשנה הבאה לגן למה אבא ואמא רבים עם הבעלת דירה כל שנה למרות שהם מחכים לדירה בפרויקט הזה כבר שנתיים וחצי…

  1. אייל אמר/ה

   יכולתם לקנות דירה יד שנייה, יש אלפי דירות למכירה סביבכם.
   אז מה אתם מתלוננים? דירה מהנייר זה סיכון. קבלן יכול להתעכב, לפשוט רגל, סגירת אתר על עבירות בטיחות ועוד ועוד.
   לכו על בטוח ותקנו דירה יד שנייה ואז אל תתלונן שצריך לחכות שנים. כשנכנסים למסלול של דירה על הנייר יודעים שזה
   עניין של 4-5 שנים עד כניסה לבניין וגם אז חיים עוד 4-5 שנים בשכונה שהיא אתר בנייה, תשאל את נאות פרס א' שעד היום
   היא אתר בנייה.

 4. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  בהצלחה לך ידידי אנג' אריאל וטרמן. מהנדס העיר חיפה.

 5. יורם אמר/ה

  מרגיש שלא סיימת לכתוב את הטור. "מה שמעניין…" אתה רוצה לומר שהעיריה לא עשתה את הנדרש, תגיד מפורשות

 6. אילן בורנשטיין אמר/ה

  לזוכי הגרלות מחיר למשתכן שלום, לנו, בעלי הקרקעות בשכונות המוקפאות לבניה למגורים (קרקעות לבניית 11,000 דירות) הקפיאו את הבניה לפני 50 שנים – האחראים הם אותם פקידים בעיריית חיפה ברשויות התכנון ובממשלה – לצערי נראה שאתם תקועים להרבה מאוד זמן – ניפגש בעוד 50 שנה ונראה למי הפשירו קודם את הבנייה למגורים, אם זה יקרה ב-50 השנים הקרובות ועם השחיתות וחוסר התפקוד גם בעוד 50 שנים זה לא בטוח.

  1. אייל אמר/ה

   לכם לא היה צריך להקפיא את הבנייה אלא לבטל אותה.
   הגבעות הירוקות האחרונות של מערב חיפה!!! ואדיות מדהימים ייחודיים בעולם!!!
   טופוגרפיה בעייתית שתחייב השקעות עתק עירוניות בכבישים מיותרים ושוב הסתמכות על רכב פרטי!!!
   את כל זכויות הבנייה שלכם יש להעביר לנאות פרס ב'. איפה השכל של המדינה והעירייה העקומה הזו.
   צריך לבטל את מורדות לינקולן, מורדות הרופא, גבעת העיזים וגבעת שמיר
   הן סיוט אורבני שיהרוס את מעט הטבע שנשאר בעיר ויתקע את הכרמל סופית בפקקים של שעות.

 7. אילן בורנשטיין אמר/ה

  אייל היקר, צר לי שאני צריך להתייחס פעם נוספת לפרי הקשות המקלדת שלך. אתה טועה ומטעה. יש לך בכיס 20 מיליארד ש"ח פיצויים עבור הקרקעות המוקפאות ? אתה בכלל יודע על מה אתה מדבר ? נאות פרס ב' זה עוד מחדל חמור מהפירות הבאושים של עיריית חיפה ורשויות התכנון. גם 10 שכונות דוגמת נאות פרס ב' אינן יכולות לפצות את בעלי הקרקעות המוקפאות. הבסיס לפתרון התחבורה ושחרור פקקי התנועה ברכס הכרמל מצוי באותן שכונות מוקפאות, אותן דרכים המקשרות בין ציר רכס הכרמל למישור החוף. אם אתה מציע בהינף יד לפגוע ברכושם של בעלי הקרקעות המוקפאות – דבר שהפך לספורט לאומי אצל כל פקיד מושחת בעירייה – אז מדוע אינך מציע להחרים חלק נכבד מרכושם של אלו המשקיעים בבורסה ? או מדוע אינך מציע לגזול את הפנסיות של עובדי מדינה – אולי לרוקן את הפנסיות לאנשי צבא קבע ? כדאי מאוד שתפנים שלאנשים יש רכוש ואין לך זכות להרים יד על רכוש זה – גם אם אתה אוהב לקשקש ברשת.

  1. אייל אמר/ה

   אילן שטויות במיץ. את 3000 יח"ד ועוד כמה מאות בתים פרטיים שחשבתם להקים בנאות גוראל / שמיר / עיזים וכו' אפשר לתת כזכויות במגדלי מגורים נוספים בנאות פרס ג' ממערב לכביש פרויד. הקשת המקלדת שלי מבוססת על ידע בתכנון ערים והכרת התוכניות שאתה כל כך עמל לביצוע, שהן הרסניות לעיר חיפה ויתקעו אותה עם שכונות בעייתיות ביותר טופוגרפית, מהקשות ביותר, שדורשות 3 מחלפים בחצי מליארד שקל על פרויד כדי להגיע אליהן.
   אני אקשקש את האמת ואתה תנסה למכור בלופים על "שכונות בריאות" שכולן יבוססו על אלפי רכבים פרטיים וילדים שלא יכולים ללכת ברחובות מרוב שהם תלולים. יאללה יאללה. כל עירייה שפויה הייתה מבטלת את התוכניות הגרועות להרס הואדיות הירוקים האחרונים בעיר ומניידת את הזכויות למורדות הדרומיים. זה מתבקש גם עכשיו ואפשרי גם עכשיו.

 8. אילן בורנשטיין אמר/ה

  אייל היקר, נדהמתי לקרוא, פעם נוספת את הקשקשת הלא מבוססת שאתה כותב וטועה ומטעה – נאות פרס מזרח המכונה אצלך ג' ממערב לכביש פרויד היא מכה תכנונית שלא כתובה בתורה – זהו מתחם בו דחסו בצפיפות מחרידה מאות דירות ועל הפרק עכשיו היא הפקדת תכנית פרשקובסקי שמטרתה להוסיף עוד עשרות דירות – יש שם מחסור בשטחי ציבור ושכונה זו מתוכננת כמחדל נוראי – בכייה לדורות – ושם אתה סבור כי יש לכפות על בעלי הזכויות את כל אותם מאות בעלי קרקע שהם בעלי הקרקעות של תכנית רמת גוראל? מאיפה המצאת רעיון אווילי זה? אין במתחם זה מקום ולו לדירה אחת נוספת !!! האם אתה חושב שניתן לפגוע כל כך קשה בזכויות בעלי הקרקעות של רמת גוראל? אתה מוכן שייקחו את כל הרכוש שלך ויזרקו אותך לרחוב מבלי שתקבל פיצוי כלשהוא? אתה חושב שאנחנו חיים בצפון קוריאה? נסה לחשוב על מצב לפיו לוקחים לך את כל הרכוש ולא נותנים לך פיצוי – כפי שאתה מציע לעשות לבעלי הקרקעות ברמת גוראל ולמעשה לאיין גם את הרכוש של בעלי הזכויות בקרקעות בנאות פרס ג'. אנא ממך, אייל היקר, תחשוב ותבדוק לפני שהאצבע לוחצת על הקלידים במקלדת.

 9. אילן בורנשטיין אמר/ה

  אייל היקר, אני מדבר על 11,000 דירות – לא על 3,000 דירות – אתה פשוט אינך יודע במה מדובר !! לא מדובר רק בתכנית רמת גוראל שבה תכננתי 3,190 דירות. אתה מספר לעצמך סיפורי מעשיות על תכניות שאינך מכיר ועל ואדיות שלא קיימות – מדובר בשלוחות הר המיועדות לבנייה למגורים שאותה לא ניתן למנוע ולא ניתן לעכב. אם אתה מבקש לעכב ולמנוע את הבנייה, אתה צריך לקחת בחשבון את הפיצויים לבעלי הקרקעות. מהיכן תשיג את הכסף לפיצויים?? אתה מספר סיפורי מעשיות על 3 מחלפים בכביש פרויד; בתכנית השערורייתית שהיתה מופקדת ובוטלה של תל אהרון לינקולן היו 2 מחלפים על כביש פרויד – זו היתה תכנית הזויה מבית מדרשה של עיריית חיפה והיא בוטלה – על הפרק התכנית האיכותית אותה הכנתי ובה אין מחלפים בעייתיים על כביש פרויד; אתה מספר לעצמך על מחלפים העולים חצי מיליארד ש"ח – דבר שלא היה ולא נברא; היו מחלפים מיותרים ויקרים מאוד (עלות של כ-100 מיליון ש"ח) על כביש פרויד, הוצאתי ממון רב וסיפקתי חוות דעת מקצועית של אינג' שילוני והמחלפים בוטלו – אז מה אתה מספר סיפורי מעשיות על תכנית משנת 2012 שבוטלה בשנת 2015, אתה יותר מידיי מושפע מהתכנון הקלוקל של עיריית חיפה במקום לבחון את המציאות. כדאי שתצא מזה בהקדם. בריאות.

 10. אילן בורנשטיין אמר/ה

  אייל היקר, הדבר שאני הכי מתנגד לו הן אותן דרכים בלתי נגישות עם שיפועים תלולים המייצרים תלות מוחלטת בשימוש ברכב פרטי – זהו התכנון הכושל של עיריית חיפה. התכנון האיכותי שלי מספק שיפוע דרכים מתון מאוד וכולל 70 ק"מ מסלולי אופניים וקידום ההליכה ברגל – בדיוק הפוך מהתכנון הכושל של עיריית חיפה, ומסתבר שאתה, כמו תוכי, חוזר על תכנון כושל זה, כאילו הנך משועבד לו. אייל הגיע הזמן לצאת לחירות ולאמץ בלב פתוח ונפש חפצה את התכנון האיכותי שהגשתי לעיריית חיפה ולוועדות התכנון.

 11. אילן אני מכיר כל מגרש בתוכניות שלכם אמר/ה

  את כל יח"ד הדיור שלך אדון יקר אפשר לבנות בשטח מישורי כתוספת זכויות בנייה וכפועל יוצא של מיזמי פינוי בינוי.
  אתם חומדים את הואדיות האחרונים הפתוחים בעיר. די להרוס את חיפה עבור פרויקטים כושלים בטופוגרפיה נוראית.

הגיבו כאן לכתבה