לקראת הפריימריז בליכוד – 5 חיפאים הודיעו על כוונתם להתמודד

סיירת הליכוד בחיפה - ארכיון (צילום: חי פה בשטח)

חמישה חיפאים הודיעו על כוונתם להתמודד

בעוד כחודש תערוך מפלגת הליכוד פריימריז, מאות אלפי חברי ליכוד יצאו לבחור את חברי הכנסת הבאה. חמישה חיפאים כבר הודיעו על כוונתם להתמודד: חבר המועצה איציק בלס, חבר הכנסת לשעבר אריק קלנר וחזי עיני, שמעון שראל ועידן מזוז.

הליכוד היא מפלגה דמוקרטית, משמעותו שחברי המרכז הם אלה שבוחרים את הרשימה לכנסת, זאת בשונה ממפלגות רבות אחרות, בהן יו"ר המפלגה בוחר בעצמו את רשימת המועמדים של המפלגה.

5 מתמודדים לתפקיד

בפריימריז מיועד לנציג חיפה המקום ה-34, שנראה כמקום ריאלי על פי הסקרים. נכון לעכשיו יש כבר 5 מתמודדים על תפקיד נציג מחוז חיפה, ביניהם גם אריק קלנר, שהיה הנציג החיפאי בכנסת האחרונה ואף כיהן כחבר כנסת תקופה קצרה. קלנר קיבל אישור להתמודד שוב על תפקיד נציג המחוז ולא ברשימה הארצית, הנחשבת קשה יותר עבור הנציגים החיפאים. ייתכן שבימים הקרובים עוד תושבים יודיעו על כוונתם להתמודד על התפקיד.

ח"כ לשעבר אריאל קלנר (צילום: ירון כרמי)

חבר הכנסת לשעבר אריאל קלנר, בן 42, נשוי ואב ל-5 ילדים. קלנר למד הנדסה תעשיה וניהול בטכניון ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה. קלנר עבד בחברת פיליפס לצד הפעילות הפוליטית שלו, שהתחילה עוד כשהיה סטודנט בטכניון. בכנסות האחרונות הוא הוצב שוב ושוב במקומות קרובים מאוד לכהונה כחבר כנסת, אך לא קרובים מספיק. רק עם התפטרותם של גלעד ארדן וציפי חוטובלי, מצא את עצמו בפנים. יש לציין כי קלנר זוכה לתמיכה של בן שושן וטאקאש, שיעשו ככל יכולתם על מנת שיקבל את מרב הקולות ויהיה הנציג החיפאי בכנסת.

איציק בלס (צילום: ירון כרמי)
חבר המועצה איציק בלס. (צילום: ירון כרמי)

חבר המועצה איציק בלס הוא פעיל ליכוד כבר שנים רבות ומשמש כחבר מועצת העיר מינואר 2019. בלס היה סגן יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה. במועצת העיר הוא ממלא את תפקיד יו"ר ועדת הביטחון העירונית, ופועל במרץ רב על מנת להחזיר את הביטחון לרחובות העיר על ידי טיפול במפגע החזירים. שוב ושוב הוא דורש מראש העיר ד"ר עינת קליש רותם לטפל בבעיית החזירים ולטענתו האופן שבו היא מתמודדת עם הבעיה מאז שנבחרה לתפקיד הוא שהביא על תושבי העיר מבול של חזירים.

חזי עיני (אלבום אישי)
עו"ד חזי עיני. צילום: אלבום אישי

חזי עיני הוא עורך דין, פעיל חברתי ונשיא אגודת הכדורגל בית"ר יעקב חיפה. עיני הוא איש עסקים וחבר מרכז הליכוד ופעיל בליכוד בחיפה כבר למעלה משלושה עשורים. בחודש ינואר אשתקד זכה באמונם של יו"ר הסוכנות היהודית דאז – עו"ד יצחק הרצוג, שהיום הוא נשיא המדינה, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית – מר יעקב חגואל ושל ועדת המינויים הכללית בסוכנות, ומונה ליו"ר משותף של ועדת המשנה לניהול סיכונים וטכנולוגיית מידע של הסוכנות היהודית.

שני מתמודדים נוספים הודיעו להתמודד על התפקיד המחוז חיפה: עידן מזוז ושמעון שראל.

יניב בן שושן (צילום: ירון כרמי)

"ברור שאנחנו נשפיע על הבחירות בפריימריז", אמר אתמול פעיל הליכוד יניב בן שושן. "אנחנו מעבירים לתומכים שלנו רשימה של מועמדים, מחיפה ולא מחיפה, שהיינו רוצים לראות בכנסת. הפרמטרים שלנו הם מי שטוב למדינה ומי שטוב לחיפה ומי שמתחייב לקדם צעירים משלנו ולשלב אותם בתנועה. אם יש חבר כנסת שפעל כדי לסגור את המפעלים המזהמים, אנחנו נתמוך בו. חשוב לנו מאוד לראות בכנסת את חברי הכנסת אבי דיכטר, יואב גלנט ואלי כהן. מעבר לזה ברור שאנחנו נבחן את המתמודדים מחיפה ונחליט את מי לקדם". לגבי תת אלוף במיל' גל הירש, שהודיע על רצונו להשתלב במפלגת הליכוד, אומר טקאטש, שכמובן שהם תומכים בו, אבל נכון לעכשיו, עד כמה שידוע להם, הוא ישוריין.

עו"ד אושר טקאטש (צילום – אלבום אישי)

סניף הליכוד בחיפה מפולג. לאורך שנים ניתן היה מצד אחד למצוא בו את חבר המועצה לשעבר יניב בן שושן ואת טקאטש, מי שהיה סגן ראש העיר רמי לוי תומך בהם. גם פעילי הליכוד הוותיקים אבי ג'מאל ואריאל קלנר. מצד שני איציק בלס, הרצל עכו, סגן ראש העיר לשעבר שמשון עידו חזי עיני וחבר המועצה אלי בן דיין. כל קבוצה כזו מאמינה שהיא הליכוד האמיתי בעיר ועל אף שכולם ליכודניקים השיח ביניהם מזכיר יותר את השיח בין איתמר בן גביר ואחמד טיבי.

"המצב בסניף הליכוד הוא כזה", מספר טקאטש, "שחברי ליכוד חיפאים הביאו לכך שנתניהו הגיע לפגוש פעילים בקריית אתא ולא בא לחיפה, אם אפשר להאמין. אנחנו מאוד רוצים לראות אותו בחיפה עד נובמבר. הוא לא מתערב כמובן בפריימריז, ולכן עד אוגוסט הוא לא יבוא, אבל אחרי זה אנחנו נפעל על מנת שהוא יגיע לחיפה וידבר פה עם הליכודניקים בעיר".

הפריימריז יהיו באצטדיון סמי עופר. לאחר קביעת הרשימה הליכוד יפתח מטה מסודר שיהיה בו מרכז טלפונים דרכו יצרו קשר טלפוני עם מצביעים פוטנציאליים כדי לשכנע אותם להצביע לליכוד. לצד זה תהיה גם התארגנות על מנת ביום הבחירות יסופק סיוע בהגעה לקלפי לכל מי שרוצה להצביע מחל. הפעילים יציעו מערך הסעות, שמיועד להביא לקלפי את מי שמתקשה להגיע באופן עצמאי, מפאת גילו או מצבו הבריאותי.

הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. זלמן אמר/ה

  מה זה חיפה?
  בקושי שכונה של קרית אתא.

  1. מה אתה רוצה? אמר/ה

   ברצינות, מה אתה מנסה לומר ואיך זה קשור למשהו?

 2. עידן אמריך אמר/ה

  יניב ואושר
  אלופים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. אריאל קלנר איש יוצא מן הכלל אמר/ה

  איכותי ועמוק מחד ותכליתי ומעשי מאידך.
  כן ירבו אנשים כאלו עם הבנה מעמיקה של בני אדם ואורח חיים.

 4. פתי מאמין אמר/ה

  איציק בלס, תפקיד יו"ר וועדת הביטחון לא רק לדרוש ולחזור ולדרוש, אלא גם לבצע. ליזום, לקחת פיקוד ולבצע. זה תפקידך. מי שלא יכול לחזירים על ארבע, איך יוכל לחזירים על שתיים ?

  1. רמבו אמר/ה

   איציק בלס, חזיר עם פאה יותר מוכשר ממנו!

 5. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  מצוין. מעולה. בהצלחה לכולם. ערב טוב

 6. עמרי אמר/ה

  אם תושבי חיפה והקריות היו מתאחדים למפלגה אזורית והופכים למגזר שידרוש הוצאת מזהמים, רכבות רק במינהור, תקציבי קליטת עליה מוגדלים, פיתוח נמל תעופה בצפון..
  הכח של מצביעי חיפה והקריות זה 6 מנדטים בכנסת, זה המון. בשיטה הגרועה הנוכחית, זאת מפלגת לשון מאזניים חזקה.
  זה הפיספוס הכי גדול.
  יש בכנסת 80 תושבי גוש דן. 13 חכ"ים מתל אביב שזה כפול מהייצוג במנדטים לפי גודלה. הבנתם. הם ידאגו לעצמם, ה-80 האלו לחוק מטרו שיוסיף 150 מליארד ש' אצלם. מאד פשוט. אנחנו לא עיוורים מפלגת יש עתיד היא מפלגת יש גוש דן, כל הרשימה מהמרכז.
  למה חיפאים מצביעים לה בכלל? מישהו שם מייצג אותנו? כלום ושום דבר.

 7. יוספי אמר/ה

  קרית אתא?? שלא נדע.. מקום עלוב ודוחה.

 8. יורם אמר/ה

  בהצלחה לאריאל קלנר.

 9. שולה אמר/ה

  הליכוד מה זו מפלגה דמוקרטית, יש רק מועמד אחד ליו"ר ואוי למי שיעז להתמודד מולו. הצחקתם

 10. קורא אמר/ה

  המלחמה על הכיסאות והשמנת !

הגיבו כאן לכתבה