"החזירים מורדמים ואז מעירים אותם? עיריית חיפה צריכה להפסיק להתחבא"

"מיליוני שקלים מכספי ציבור הושחתו על חזירים והתוצאות לא מרשימות" • חבר המועצה זעאתרה התנגד למכרז הטיפול בחזירי הבר

ועדת המכרזים אישרה בשבוע שעבר את המשך ההתקשרות עם קבלן חיצוני לצורך ניטור אוכלוסיית חזירי הבר. על פי המכרז שאושר, הקבלן יבצע לכידה באמצעות מלכודות בליווי וטרינר, ובאמצעות משדור וקולר החזיר ינוטר למשך שישה חודשים. אם במסגרת הניטור יתגלה כי החזירים המנוטרים הם "סוררים" וממשיכים להגיע לשכונות ולא חוזרים לטבע, הם "יורדמו". "יורדמו" בשפה מכובסת, משמעו יומתו, אך בעיריית חיפה המילה המועדפת היא "המעודנת" יותר…

"הרדמה היא הרג ודילול"

יו"ר סיעת חד"ש במועצת העיר, רג'א זעאתרה, התנגד למכרז, ובשיחה לחי פה אמר כי הגיע הזמן להפסיק להשתמש במילה "הרדמה" ולהסתתר מאחוריה: "מה, מרדימים את החזיר ואח"כ מעירים אותו?" שואל זעאתרא בסרקזם, "הרדמה היא הרג ודילול, לכן מדיניות העירייה לטיפול בתופעת החזירים היא עמומה, לא עקבית ומושפעת, ככל הנראה, משיקולים פופוליסטיים".

חזירי בר בגינה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

"הנהלת העיר מתחבאת מאחורי מילים מכובסות"

"מיליוני שקלים מכספי הציבור הושחתו על אקולוגים, משדרים, החלפת צמחיות, קיבוע פחים והתקנת גדרות, והתוצאות לא מרשימות", אומר זעאתרא, "הנהלת העיר אינה לוקחת אחריות, אלא מתחבאת מאחורי מילים מכובסות כמו "הרדמה". זו דוגמה אחת מיני רבות לצורה בה העירייה מנוהלת, או בעצם לא מנוהלת. חלק מהתושבים כבר לא מתלוננים יותר, כי הם פשוט התייאשו. הנהלת העיר צריכה לאזור אומץ ולהביא פתרונות אמיתיים".


מחירון הטיפול בחזירים – לעיונכם:

הגיבו כאן לכתבה

18 תגובות
 1. דנה אמר/ה

  אפשר לפתור את הבעיה בלי להרוג. אין שום הצדקה להרג של חזירי בר אכזריות ורוע

  1. אפשר לחשוב שמדובר בהרג בן אדם, אמר/ה

   אני אמנם לא חושב שזה הפיתרון,
   אבל אנחנו מדברים פה על זריקה שוטרינר נותן 1,000 פעמים ביום לחיות מחמד כאקט הומני,
   לא על כיסא חשמלי.

   ממש לא יזיק לך להוריד הילוך.

 2. קרן אמר/ה

  דווקא במקרה החזירים, בניגוד לחתולי הרחוב, עיקור וסירוס והחזרה לשטח בר כן יועיל לדילול האוכלוסיה. אפשר גם להשתמש בפיתיונות הורמונליים. אבל למה לצאת מהקופסה

 3. חיים אמר/ה

  חזירי בר בשכונות זה מסוכן. החזיר הוא חיית בר חזקה ותוקפנית, החזיר אינו חית מחמד, ועלול לתקוף ולפצוע תושבים וילדים. החזיר הוא תוקפני ויכול להרוג. החזיר מחפש לאכול וכמה שזה יותר קל לו, כך יתקרב לתושבים. יש לדלל, ומהר, יש לדאוג לכך שהחזירים אינם מוצאים אוכל בקלות הרחובות העיר. למה מחכים? שחזיר יתקוף קשיש שחוזר מהמכולת או ילד שאוכל פלאפל בדרך הביתה. בקלות החזיר יכול להרוג כלב, הם צדים בקבוצות. טיפול הומני כן, אבל יש לטפל ברצינות וביעילות ולא לשחק.

 4. מספיק להפקרות בחיפה -- חזירים + פלילים + כבישים אמר/ה

  לא רק החזירים מטרד. גם מרוצי מכוניות של המגזר שלך.
  ובאופן כללי לכל תושבי הצפון צריך להבהיר:
  מספיק ודי לנצל את חיפה, מגיעים פה מעתלית, עוספיה, ואדי ערה, אום אל פחם, נצרת, כרמיאל – וחוגגים על החופים כאן בלי לשלם. גם הפרעה, גם פקקים, גם לכלוך וגם הצקות והטרדות. מספיק, לעשות לזה סוף.
  יש לגבות תשלום על חניה בחופי חיפה. לא יתכן שכל הצפון יגיע לפה ברכבים המשודרגים והדאווינים שלו ויעשה בכבישי חיפה פקקים רעש והצקות בטיילות החוף. הגיע זמן לגבות תשלום על חניה בחופים, להציב בכסף הזה נקודת שיטור קבועה, כולל משטרת תנועה, כולל תגבור פקחים עירוניים עם סמכויות מעצר.

 5. יוס אמר/ה

  מחוץ לקופסא.. היות ושכנתינו לבנון סובלת מצוקת רעב לאשר לקבוצת ציידים מקצועים תחת פיקוח (כמובן לאחר בידוק ביטחוני קפדני וכו ) שתי ציפרים באבן אחת

 6. זהבה אמר/ה

  התעוררות העיריה תקרה רק כאשר יחייבו אותה לפצות אזרחים שנפגעו מחזירים בין אם ברכוש (פגיעה במכוניות, הרס גינות וכד') ובין אם פיזית. עד אז ניאלץ לשאת בפגיעה באיכות החיים שמסבים החזירים.

 7. בא לי למות אמר/ה

  אנשים חוטפים עיקול מהעירייה על אי תשלום חשבון ארנונה כי הם לא מצליחים לסגור חודש עם אוכל במקרר,
  הכסף מהמקרר שלי הולך על ליטוף חזירים.
  למות פשוט למות.

 8. נעמי אמר/ה

  הכל, במסגרת תשלומי הארנונה. מרגיזזזז!
  בכסף הזה עדיף לשפץ בתי"ס / גנים ציבוריים / כבישים…

 9. אורן אמר/ה

  צריך לחסל א. החזירים, לא להרדים ולא ללטף בל לא פותרים בעייה

 10. ירון חנן אמר/ה

  זורקים כסף טוב על פתרונות חלקיים ביותר ולא מבצעים מה שצריך. שצוקליש ילכו ללמוד מראשי עיריות אחרות איך באמת מטפלים במניעת פלישה מסיבית של חזירי בר לערים. זה כולל עיריות קטנות, בינוניות וגדולות שלא עושות את הטעויות הגסות שעושה הנהגת עיריית חיפה, בשתוף פעולה כושל עם רשות הטבע והגנים!

 11. מאיר אמר/ה

  מדינה מתוקנת ןועיר לא מטורללת צריכים לנהוג באנושיות. אם מרדימים כפי שהעירייה טוענת, צריך לסרס את הזכרים – הליך פשוט ומהיר באמצעות צבת מיוחדת ואז, במיידי יפסקו ההריונות ובתוך כמה חודשים תידלדל אוכלוסיית החזירים עקב מוות טבעי, דריסות מחלות וכו'.
  כך נוהגים באירופה וצפון אמריקה. עדות לכך אפשר לראות בתוכניות של הווטרינרים בערוץ נשיונל וויילד בצפון אמריקה (דר' פול) ודרום קנדה.

 12. נוני אמר/ה

  זה פשוט קפיטליזם חזירי ! אני לא אוכל חזיר אבל אולי אפשר להגיע להסכם עם ציידים חוקיים ואוכלוסיות של מסעדות, ישובים ואנשים שאוכלים חזיר – לאחר בדיקה וטרינרית? מעדניות רוסיות שיקבלו חזירים בחינם וימכרו בזול? זה יעזור להם לקנות בשר בזיל הזול. קיבוץ מזרע? קיבוץ להבים? מקומם מידי?

  1. רובם לא מחוסנים אמר/ה

   וטומנים בחובם כל מיני דברים שלא הייתי רוצה לאכול.
   ההצעה הזו תהפוך לאפשרות רק לאחר שיחוסנו,
   אבל חיסון בכזו כמות עולה לא מעט כסף וזה כבר מבטל את הרווח שבמכירתם בזול למעדניות.

   לא משנה מה נעשה, בשלב הזה ובהיעדר כל נסיון למתן את המצב בשנים אחרונות –
   אין מנוס מלהוציא מאיתנו עוד כסף, מלא כסף.

 13. בני אמר/ה

  כך פותרים את בעית חזירי הבר בטקסס. שם החזירים נמצאים בכמויות וגורמים לנזק רב .ממליץ בחום להעתיק מהם ובמהירות….
  https://www.youtube.com/watch?v=2_HheXrvjA0

 14. אריאל אמר/ה

  לא מפתיע שזה שמייצג את האוכלוסייה הכי אלימה והכי בעייתית בעולם ובחיפה בפרט מציע להרוג אוכלוסיות אחרות שאינן מזיקות כדי להביט את תשומת הלב מהבעיות האמיתיות, שבו כמובן האוכלוסיה שהוא מייצג.
  מתי פעם אחרונה חזיר בר רצח, גנב, שדד, איים, צרח – הערבים עושים זאת יום יום.

 15. ימית אמר/ה

  למה מרדימים בע"ח חפי פשע, אבל רוצחים, פדופילים, אנסים, משאירים בחיים? גיבורים על חלשים! זה האופי השולט היום במדינה שלנו…

  1. חזיר במשקל חצי טון הוא "החלש"? אמר/ה

   את לא עוזרת,
   בעיקר לעצמך.

הגיבו כאן לכתבה