הורים לילדי כיתה א': "ילדינו הופקרו! דורשים תשובות לגבי השנה הבאה"

תלמידים בבית ספר - אילוסטרציה (צילום: משטרת ישראל)

הלימודים בכיתה א' בבית הספר 'בגין' בקריית מוצקין לא התקיימו אמש (א' 26/6/22) בשל החלטת ההורים להשביתם.

הורי תלמידי כיתה א' בביה"ס בגין בקריית מוצקין מתלוננים על פגיעה בילדיהם באופן קשה לאורך שנת הלימודים החולפת, הן מבחינה לימודית, הן חברתית, רגשית וחינוכית. ההורים טוענים כי ילדיהם הוזנחו והופקרו, כאשר מחנכת הכיתה הוחלפה יותר מפעם אחת לאורך השנה כשלא ניתן כל מענה סביר למצב המערער.

היום (ב') התנהלו הלימודים כסדרם, ומחר בבוקר תכננו ההורים להשביתם שוב, אך הדבר כבר איבד מכוחו לאור השבתת כלל בתי הספר בארץ ע"י הסתדרות המורים (ראו קישור).

לטענת ההורים ילדיהם הופקרו לאורך כל שנת הלימודים וכעת הם מודאגים ביותר לגבי השנה הבאה. בצער רב הם מבינים כמובן כי כי שנת הלימודים הזו כבר אבודה, אך דורשים לקבל תשובות לגבי התנהלות שונה בשנת הלימודים הבאה. לטענתם מתקיים שיח בינם לבין ההנהלה, אך התחושה היא שההנהלה מנסה להרוויח זמן ולא באמת מספקת תשובות.

"רוצים לדעת מה יקרה בשנת הלימודים הבאה"

אחת האימהות אמרה היום לחי פה שהם עובדים על שנת הלימודים הבאה: "מה שמעניין אותנו זו השנה הבאה. השנה הזו כבר אבודה, אנחנו רוצים לקבל תשובות לגבי מה שהולך להיות עם הילדים בכיתה ב'. אנחנו רוצים לדעת מה יהיה עם הכיתה מבחינה לימודית וחברתית. הייתה הזנחה לאורך כל השנה וזו הסיבה שאנחנו עושים את כל זה עכשיו. בינתיים אנחנו גם לא כל כך מקבלים תשובות. אם שביתה לא עוזרת, אנחנו מתכוונים לארגן הפגנה בשער בית הספר".

ההורים כתבו בפייסבוק שהם משביתים את הלימודים בגלל ההתנהלות לאורך שנת הלימודים. "החלטנו, אנחנו ההורים, להשבית את כיתה א'3, בבית ספר בגין בקריית מוצקין בשל כשל חינוכי והתנהלותי! ילדנו מופקרים!".

"המחנכת הוחלפה, נוצרו פערים לימודיים והשנה נוהלה בצורה כושלת"

ההורים כתבו: "אנחנו מוחים על ניהול כושל, החלפת מחנכות במהלך השנה, יצירת פערים לימודיים, פגיעה ריגשית וחברתית משמעותית בשל היעדר דמות מחנכת, היעדר רצף לימודי ורצף הדרכתי. הצעד הגיע לאחר שהנהלת בית הספר אינה קשובה לבקשותינו ואינה פועלת בשקיפות מול ההורים. לכן החלטנו שחייב לעשות מעשה ולא לשתוק עוד!".

משרד החינוך: "מגבים את הנהלת בית הספר"

ממשרד החינוך נמסר כי הם מגבים את הנהלת המוסד החינוכי. וכי לא כך הם פני הדברים.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

    בטוח כי ילדינו לא הופקרו. לילה טוב

  2. יעל אמר/ה

    מה חשבתם ?
    אין מורים ולא יהיו מורים בתנאי העבדות המצופים מהם .
    תתעוררו !!!!

הגיבו כאן לכתבה